روندهای تغذیه در سال ۲۰۱۹

 

چند روزی است که از شروع سال ۲۰۱۹ گذشته است. بچه های فودیرو فرارسیدن سال جدید میلادی را به همه جهانیان تبریک می گویند. در این سال جدید برای همه مردم دنیا سالی پر از سلامت، شادی و صلح و آرامش آرزو داریم. مشغول بررسی اخبار تغذیه ای بودیم که متوجه شدیم کارشناسان تغذیه در اواخر سال ۲۰۱۸ در بزرگترین کنفرانس و نمایشگاه تغذیه تحت عنوان  ۲۰۱۸ Food and Nutrition Conference and Expoدر واشنگتن در خصوص آخرین پیشرفت ها و روندهای تغذیه صحبت کردند. در بخش اخبار فودیرو، براساس مقاله ای که در همین زمینه نوشته شده است، به اختصار به از مهم‌ترین روندهای شناسایی شده در این کنفرانس برای سال ۲۰۱۹ را برای شما فودیرویی ها توضیح می دهیم.

مبارزه با هدر رفتن مواد غذایی

بنابر گزارشی که اخیراً منتشر شده است، هرساله ۱٫۳ میلیارد تن مواد غذایی دور ریخته می‌شود، اما شما می‌توانید به کاهش این هدررفت کمک کنید. یک برنامه غذایی و یک لیست خرید تهیه کنید. داشتن کمی برنامه‌ریزی راهی عالی برای جلوگیری از خریدهای غیر ضروری است. وقتی غذا به خانه می‌آید از یخچال و فریزر برای افزایش ماندگاری آنها کمک بگیرید. در آخر یادتان باشد همیشه می‌توانید مازاد غذاهای‌تان را به خیریه‌های محله‌تان اهدا کنید.


توصیه متخصصان مواد غذایی:

“۶ خوردنی که متخصصان تغذیه در سال ۲۰۱۷ خواستار توقف مصرفشان شده اند”


کانابیس (شاهدانه)

کانابیس طبی حالا دیگر همه جا وجود دارد، حتی در دنیای تغذیه. استفاده از کانابیس می‌تواند در بهبود همه چیز مفید باشد، از دردهای مزمن گرفته تا بی‌خوابی، اختلالات دستگاه گوارش و چیزهای دیگر. از آنجایی که متخصصان تغذیه اغلب از اعضای گروه‌های متخصص برای درمان این بیماری‌ها هستند، بهره‌گیری از کانابیس یک راه خوب برای کمک به بیمارانشان است.

لوتئین

این ترکیب کمتر شناخته شده‌ گیاهی (که به نام “کاروتنوئید” نیز شناخته می‌شود) نقش مهمی در سلامت چشمان شما ایفا می کند. پژوهش‌های اخیر نیز به رابطه میان لوتئین با عملکرد شناختی و سلامت مغز نظر ویژه داشته‌اند. با مصرف بیشتر سبزیجات دارای برگ سبز مانند اسفناج، کاهو، برگ چغندر و … و همچنین کدو حلوایی، نخود فرنگی، تخم مرغ و کلم بروکلی میزان لوتئین دریافتی رژیم غذایی‌تان را بیشتر کنید.

میان‌وعده‌های گیاه پایه

هرچه بیشتر می‌گذرد میان‌وعده‌ها به لحاظ سلامت ارتقاء پیدا می‌کنند. در طول سالن نمایشگاه، گونه‌های مختلفی از میان‌وعده‌هایی که از لوبیا، نارگیل، آجیل، غلات کامل، میوه‌ها و سبزیجات تهیه شده‌بودند وجود داشت. میان‌وعده‌های شور و شیرین صنعتی،‌میل و اشتهای‌تان را به خوردن میان وعده‌های مغذی از بین می برد.

-ویرایش روندهای تغذيه در سال 2019

 

سیب زمینی برای بهبود عملکرد

کربوهیدراتهای قابل هضم و مغذی موجود در سیب زمینی می توانند به بهبود عملکرد ورزشکاران قبل از ورزش، در طی آن و پس از آن کمک کنند. استفاده از سیب زمینی در لقمه‌های صبحانه، همراه برنج و حتی کلوچه ها می‌تواند عضلات را برای ورزش تقویت کند و به بازیابی عضلات پس از ورزش کمک کند.

-سیب-زمینی روندهای تغذيه در سال 2019

 منبع: 

Food & Nutrition Conference & Expo – FNCE

یک دیدگاه بنویسید