آشپزخانه فودیرو: روش‌های پیشگیری از انفجار مواد غذایی در مایکروویو

حوصله ندارید خوراک مرغ و سبزیجات دیروز را در فر گرم کنید؟ حتی نمی‌توانید به شستن یک قابلمه دیگر برای گرم کردن سوپ یا پختن جو دو سر فکر کنید؟ همه این ها از آسیب ها و معضلات زندگی ماشینی و روزمره ما است که البته باعث شده که ابزارهایی مانند مایکروویو تبدیل به یکی از لوازم آشپزخانه های امروزی شود که به نظر ما اصلاً خوب نیست. خیلی از خانم های خانه دار و حتی آقایون نابلد که استفاده درست از لوازم آشپزخانه را نمی دانند، بارها در استفاده از مایکروویو خانه یا محل کار با مشکل انفجار مواد غذایی و پاشیده شدن مواد غذایی به در و دیوار مایکروویو مواجه شده اند. مطمئناً، می‌توانید یکی از آن افرادی باشید که کثیفی را نادیده می‌گیرند و می‌گذارند یک پوسته از خرده‌های غذا مثل برفک کل دیواره‌های اتاقک مایکروویو را بپوشاند (وقتی قراره دوباره بپاشد فایده تمیز کردنش چیه؟!). اما به جای آنکه کثیفی‌ها را برای بار هزارم تمیز کنید، چرا با جلوگیری از انفجار مواد غذایی، از به وجود آمدن این کثیفی‌ها پیشگیری نمی‌کنید؟ در این مقاله، آشپزباشی فودیور نکاتی را در رابطه با جلوگیری از انفجار مواد غذایی در مایکروویو برای شما توضیح می دهد.

چرا غذاها در مایکروویو منفجر می‌شوند؟      

کارشناسان دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا می‌گویند عملکرد مایکروویو با دستگاه‌های گرمایشی دیگر متفاوت است: فر و اجاق گاز گرما را از بیرون به غذا وارد می‌کنند، اما مایکروویو همه چیز را به طور همزمان گرم می کند. امواج الکترومغناطیسی مولکول های آب را به عقب و جلو حرکت می‌دهند، مانند بچه‌های مدرسه موقع نرمش صبحگاهی. این حرکات اصطکاکی ایجاد می‌کند که باعث ایجاد گرما می‌شود. (امواج، FYI، مقدار کمی تشعشع ایجاد می‌کنند، اما برای اثبات اینکه میزان این تشعشعات به حدی است که به انسان آسیب بزند، هنوز شواهدی وجود ندارد. البته توصیه ما این است که کمتر از این گونه لوازم استفاده کنید.

اوضاع وقتی خراب می‌شود که این گرما به غذاهایی نفوذ کند که حاوی آب زیادی هستند. آن وقت است که مواد منفجره کذایی کار دست شما می‌دهد. مت تی گاردن رئیس انتخابی شورای دانشجویی فناوری مواد غذایی اینچنین توضیح می‌دهد: «آب کم کم تبدیل به بخار می‌شود و بخار به شکل حباب در می‌آید، این حباب در نهایت می‌ترکد و آثارش را در تمام مایکروویوتان خواهید دید .»


اینجا بیشتر بخوانید :

چطور مایکروویو را با لیمو تمیز کنیم؟ “
۸ غذای رایجی که نباید هیچ‌وقت دوباره گرم کنید


چگونه جلوی پاشیده شدن مواد غذایی را بگیریم

برای مایکروویو کردن غذاهایی که مستعد ترکیدن هستند، باید آب وحشی درون‌شان را کنترل کنیم. بهترین راه برای انجام این کار چیست؟ بستگی به خود آن مورد دارد.

سیب زمینی

تی گاردن می‌گوید همه سیب‌زمینی‌ها یک پوست ضخیم دارند که بخار را در خودش نگه می‌دارد. اما اگر با چنگال چندین سوراخ کوچک در سیب زمینی ایجاد کنید، بخار به راحتی می‌تواند بیرون برود. من این کار را با یک سیب زمینی شیرین امتحان کردم و یک عالمه صدای هیس هیس وحشتناک به گوشم رسید. تی گاردن  به من گفت «این صدای آبی است که گرم و تبدیل به بخار می شود.»

نتیجه: با وجود صداهای ترسناک، واقعا جادویی عمل کرد. نسبت به پختن سیب زمینی در فر که حدود یک ساعت طول می‌کشد هم خیلی سریع‌تر انجام شد.

تخم مرغ

پختن تخم مرغ با آن پوسته‌ای که بخار را در خودش نگه می‌دارد، مثل این است که دستی دستی تخم مرغ را منفجر کنیم. بدیهی‌ترین راه برای جلوگیری از ایجاد بخار، این است که با یک سوزن در پوسته‌ی آن یک سوراخ ایجاد کنیم. اما این برای من زیاد خوب عمل نکرد: باز هم تخم مرغ ترکید . ایجاد یک سوراخ بزرگ‌تر هم باعث شد سفیده تخم مرغ به بیرون سرازیر شود. بعضی‌ها می‌گویند باید تخم مرغ را با نیروی ۵۰ درصد پخت، اما مایکروویو من فقط با نیروی کامل کار می‌کند. پس تصمیم گرفتم خودم را از شر پوسته تخم مرغ خلاص کنم و نیمرو بپزم. اینکه هر سی ثانیه هم زدن را متوقف کردم باعث شد به جای توده‌ی تخم‌مرغ‌های یک شکل، نیمرویی با بافت پفی و منسجم داشته باشم.

نتیجه: در مایکروویو قدیمی من نمی شود تخم مرغ پخته درست کرد. پس من با پختن نیمرو، کلا صورت مساله‌ ایجاد بخار را پاک کردم. کار ساده‌ای بود.-مواد-غذایی-در-مایکروویو-2 آشپزخانه فوديرو: روش‌های پیشگیری از انفجار مواد غذایی در مایکروویو

کدو مسما

کدو مسما خیلی شبیه سیب زمینی است، فقط پوستش ضخیم تر است، آن قدر ضخیم که نمی‌شود با چنگال سوراخش کرد. برای حل این مشکل در بیشتر دستورهای غذایی که مستلزم مایکرویو کردن کدو مسما هستند، گفته شده که کدو را برش‌های افقی بزنیم و از قسمت برش خورده در بشقاب قراردهیم و داخل مایکروویو بگذاریم. این طوری بدون اینکه گوشت اسکواش اسپاگتی کاملا خشک شود، بخار داخلش خارج می‌شود.

نتیجه: این روش جواب داد! کدو منفجر نشد و داخلش هم پخته و مرطوب بود. (نکته: حواستان باشد بشقابی که اسکواش اسپاگتی را داخلش می‌گذارید همانطور که در شکل بالا نشان داده‌ایم، برای مایکروویو مناسب باشد.)-مواد-غذایی-در-مایکروویو-4 آشپزخانه فوديرو: روش‌های پیشگیری از انفجار مواد غذایی در مایکروویو

جو دوسر

برای جلوگیری از ایجاد حباب‌های بزرگ در جودوسر، پیشنهادهای عجیبی به من شد. افزودن مقدار زیادی کره، جودوسر را بیشتر لیز و کمتر ژله‌ای‌ می‌کند. قرار دادن سیخ چوبی در بالای کاسه می‌تواند حباب‌ها را پیش از آنکه زیادی بزرگ شوند بترکاند. خوشبختانه گزینه‌های ساده‌تری هم هست: تی گاردن می‌گوید می‌شود جودوسر را مدام هم زد تا گرما بیشتر منتشر شود و از ایجاد حباب هم جلوگیری شود. استفاده از یک کاسه بزرگ احتمال سرریز شدن مخلوط را هم کاهش می‌دهد.

نتیجه: آن بخشی از جودوسر کره‌ای که به در ودیوار مایکروویو پاشیده نشد (نصفش؟) غلیظ و خوشمزه بود. جودوسر با سیخ چوبی بی‌مزه و بی‌ریخت از آب درآمد. هم زدن جودوسر در یک کاسه بزرگ پیشنهاد خوبی بود، اما باید گوش به زنگ می‌ماندم، اگر به مدت بیش از سی ثانیه از آن دور می‌شدم ممکن بود با یک حباب در آستانه ترکیدن مواجه شوم.

سس گوجه فرنگی

سس گوجه فرنگی و بلغور جو به یک دلیل منفجر می‌شوند. بنابراین، با خودم فکر کردم سس گوجه را به همان روش جودوسر صبحانه‌ام از انفجار نجات دهم: استفاده از یک کاسه بزرگ و هم زدن مدام. اما اگر این روش جواب نداد: تی گاردن  گفت : «بهترین چیز استفاده از یک محافظ است.»

نتیجه: همانطور که پیش بینی می‌کردم، استفاده از یک کاسه بزرگ و هم زدن در هر ۳۰ ثانیه جواب داد! جانمی جان!

از دیجی کالا خرید کنید.

سخن پایانی

با جلوگیری از ایجاد بخار در غذای‌ تان، می‌توانید بر چرخه مداوم انفجار مواد غذایی نقطه پایان بگذارید. البته استفاده از محافظ هم خیال‌تان را راحت‌تر می‌کند.

منبع:

Marygrace Taylo, The Right Way to Microwave Food So It Doesn’t Explode SEPTEMBER 28, 2017 

https://greatist.com/eat/how-to-microwave-food-so-it-doesnt-explode

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید