این روزها در گوشه و کنار شهر و در دورهمی­ های دوستانه و فامیلی همه جا صحبت از یورو ۲۰۱۶ فرانسه و اتفاقات جالب و حواشی آن است. یکی از این اتفاقات جالب حضور برند محبوب کوکاکولا در کنار یورو۲۰۱۶ به عنوان اسپانسر است.


نوشابه کوکاکولا و فوتبال! ترکیب بی­ نظیری از هیجان، لذت، جوانی و ……..

امروز می خواهم  از اقدام جالب این روزهای کوکاکولا برایتان بگویم.

کوکاکولا در اقدامی بی­ سابقه اعلام کرده است که برای اولین­ بار در تاریخ فعالیتش در یک کمپین جهانی همه محصولاتش متحد می­شوند. معنی این اتحاد این است که همگی یک برند هستیم. اسم این کمپین جهانی (Taste The Feeling)«احساست را مزه مزه کن!» است. کوکاکولا با رویکرد جدیدش که همه علائم تجاری متنوع ­اش را یک برند واحد به جهان معرفی کرده است چند هدف را دنبال می ­کند که به کمک آن­ها معنی این رویکرد قابل فهم می­شود. در ادامه این اهداف را برای شما می­گویم.

foodiro.com-07 روزهای داغ تابستانی باکوکاکولا

به گفته مدیر مارکتینگ و طراح این کمپین، در این اتحاد قرار است که همه محصولات کوکاکولا- لایت کوک، کوکاکولا دایت، کوکاکولا Zero و کوکاکولا لایف- برای جذابیت تصویری و ماندگاری بیشتر در ذهن مخاطبانش با ظاهری یکسان و به یادماندنی در کنار هم برای همه ذائقه ها و مصرف­ کننده های کوکا در سرتاسر دنیا بایستند. همچنین به کمک این ایده بر تعهد کوکاکولا نسبت به مصرف کنندگانش برای درنظر گرفتن تنوع ذائقه ای و سبک زندگی همه افراد در دنیا تاکید می­شود.
کوکاکولایی ها معتفدند که با این کمپین، ماندگاری تصویر کوکاکولا را در ذهن همگان تقویت می­ کنند.

foodiro.com-08 روزهای داغ تابستانی باکوکاکولا

کمپین (Taste The Feeling)« احساست را مزه مزه کن !» این ایده را در ذهن بیدار می­ کند که نوشیدن کوکاکولا لذتی ساده و در دسترس است که هرلحظه از زندگی هر روزه من و شما را به راحتی خاص می­کند. شاید هم خاص­ترین!.

foodiro.com-04 روزهای داغ تابستانی باکوکاکولا

درگذر زمان کوکاکولایی­ ها فهمیده ­اند که هر چقدر کوکاکولا را به­ گونه ای خاص ­تر در قالب یک نماد تصویری خاص (Icon) برای آدم هایی با ویژگی های خاص اجتماعی معرفی کردند شمار کمتری از مردم را با خود همراه کردند. در مقابل بزرگی کوکاکولا در واقعیت مهم دیگری شکوفا می­ شود. آن واقعیت چیزی نیست جزء اینکه کوکاکولا یک لذت ساده برای همه است.

foodiro.com-02 روزهای داغ تابستانی باکوکاکولا

برای اجرای این کمپین یک شبکه جهانی از ۴ آژانس تبلیغاتی تشکیل شد. این ۴ آژانس تبلیغاتی ساخت و طراحی و اجرای۱۰ تبلیغ تلویزیونی، تمام تبلیغات چاپی در مغازه­ ها و فضاهای شهری و محیطی، ویدوئوهای یوتیوب(YouTube)و …. را به عهده گرفتند. و مجموعه ­ای گسترده از انواع تبلیغات را در سطح دنیا فراهم کردند.

foodiro.com-03 روزهای داغ تابستانی باکوکاکولا

این کمپین با  سرودی آغاز می­شود که به مجموعه ای از لحظات زندگی مردم با حضور کوکاکولا اشاره می­کند همانند: اسکیت کردن در کنار دوستان، اوقات خوشی را در کنار دوستان سپری کردن، اولین دیدار، اولین عشق و…..

foodiro.com-05 روزهای داغ تابستانی باکوکاکولا

موسیقی در برقراری ارتباط میان کمپین«احساست را مزه مزه کن!» و مردم نقش کلیدی را ایفا می­کند. سرود این کمپین با نام (Taste The Feeling)« احساست را مزه مزه کن!» توسط یک خواننده و آهنگساز سوئدی به اسم آویچی( Avicii)و خواننده ای استرالیایی تهیه شده است. ناگفته نماند که تنظیم متفاوت دیگری از این آهنگ نیز قرار است برای المپیک ۲۰۱۶ استفاده شود. جالب است بدانید که این آهنگ با امضای صوتی مخصوص به کولا بیرون آمد. این امضای صوتی شامل:صدای بازشدن درب بطری کوکاکولا، لذت بردن از نوشیدن و ….. است.

foodiro.com-06 روزهای داغ تابستانی باکوکاکولا

یکی دیگر از ویژگی­ های این کمپین تصاویر تبلیغاتی جذابی است که در آن استفاده شده است. بالغ بر ۱۰۰ عدد عکس با هدف تثبیت تصویر ذهنی مخاطبان کولا با مضمون خلق لحظات خاص، صمیمی و رازآلود همراه کوکاکولا توسط دو عکاس برجسته دنیای مد و لباس تهیه و در تمامی انواع تبلیغات مرتبط با این کمپین استفاده شده است. در تمامی این عکس­ ها مرکز توجه کوکاکولاست و داستان عکس بدون وجود او ناقص است.عکس­ ها لحظات زندگی انسان­ها را نمایش می­دهند، لحظاتی که در آن­ها هیچ فاصله و مرزی بین آنچه مردم هستند و آنچه دوست دارند انجام دهند وجود ندارد. هدف اصلی این عکس­ ها نزدیک کردن هر چه بیشتر این برند به مردم است.

foodiro.com-01 روزهای داغ تابستانی باکوکاکولا

در پایان باید این را هم اضافه کنم که برند کوکاکولا جزء معدود برندهایی در دنیا هست که همیشه بهترین استفاده را از این نوع رویدادها برای برگزاری کارناوال­ های تبلیغاتی کرده ­است. در این کمپین هم این برند با  هویت بصری خلاقانه و متمایز و با بسته بندی جذاب، اقدام به اجرای برنامه تبلیغاتی  خود در فرانسه و کشورهایی که در یورو ۲۰۱۶ حضور دارند کرده است. از جمله دیگر ابتکارات این کمپین می­توان به چاپ عکس­ های بازیکنان فوتبال کشورهای مختلف  به همراه  لوگوی یورو ۲۰۱۶ در روی بسته­ بندی های بطری های جدید نوشابه نیز اشاره کرد.

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید