بلوار دادمان را که به سمت غرب تا نزدیکی خیابان سیف قدم رنجه بفرمایید ، نرسیده به چراغ سر چهار راه سمت راست ، چشمتون به جمال رستوران رنسانس روشن خواهد شد. بعضی ها می گویند که شهرک غرب با همه عزمتش یه جورایی تو فقر رستوران  های خوبه. راستش منم با این بعضی ها موافقم، البت که تو این چند ساله اوضاع خیلی فرق کرده و خیلی قارچی داره توی شهرک رستوران جدید باز می شه.

اما رنسانس…

از همون اول که داری پارک می کنی ظاهر زیبای رستوران دلبری می کنه، از نمای چوبی بیرون تا ورودیه بدون درب، کلی به با مزگی ظاهر رستوران اضافه کرده. تازه این اولشه! پا که به داخل می گذاری وارد فضای باز رستوران می شی . در سمت راست و چپ نزدیک ۲۰ تا میز داره و با شومینه سرتاسری و سیستم حرارتی که در بالای سر قرار داره تا اونجایی که توانش برسه نیت داره فضای باز رو تو سیاهی زمستون گرم کنه. بعد این فضای باز هم قسمت مسقف قرار داره که پهلو به پهلو آشپزخانه است و چون آشپزخانه شیشه ای است امکان فضولی و کنجکاوی هم تا دلتون بخواد فراهمه.

-رستوران-رنسانس-فودیرو-foodiro-10-680x482-1 رستوران رنسانس( اپیزود یک)

به هر حال چون یه کم سرد بود و سیستم گرمایشی بیرون خاموش بود، لرز بر ما مستولی شد و رفتیم مستقیم زیر سقف نشستیم و فضای باز را بدرود گفتیم.میزای داخل به بامزگی میزای بیرون نیست و کلا حس و حال فضای باز رو نداره ولی به عوضش  گرمممم بود.

منو را آوردن و تصمیم گرفته شد و سفارش دادیم. دلتون نخواد، استیک آلامد و استیک فیله مینیون برای غذای اصلی و نون سیر برای پیش غذا. یادم رفت بگم که صفحه اول منو عکس آقای رنجبرآشپز تلویزیونی انداخته شده بود و این یعنی منو و رسپی توسط ایشون تهیه و تنظیم شده.

بعد چند دقیقه نون سیر با نوشابه محبوب من ، کوک کلاسیک، آمد و دست به کار شدیم. نون سیر رو به سبک پیترا درست کرده بودن و خوب خیلی زیاد و دست و دلبازانه بود ولی حیف که همین جوری که تو عکس هم پیداست، سوخته بود و خیلی خشک بود ! حالا سوختگی و خشک شدن به کنار به نظرم یکم هم سیرش زیاد بود و گلو رو می سوزوند.به هر حال خوردیم و در کل مزه اش خوب بود.

-رستوران-رنسانس-فودیرو-foodiro-4-1 رستوران رنسانس( اپیزود یک)

بعد که میز رو یکم خالی کردن ، جنابان استیک تشریف آوردن و بر روی میز ما نزول اجلال فرمودن. یعنی تو این دنیا خوشمزه تر از استیک هم خوردنی یافت می شه ؟!  ننننه ! فیله مینیون برای من و آلامد برای دوست عزیز(نمی دونم چرا آشپز استیک آلامد رو نصف کرده و از استانداردش خارج کرده بود). به هر حال کارد تو دست شروع کردیم.

-رستوران-رنسانس-فودیرو-foodiro-7-800x450 رستوران رنسانس( اپیزود یک)

مزش خوب بود و به نظرم درست پخته بود و سس قارچ خوشمزه ای هم داشت. یکم دورچین غذا رو دوست نداشتم ، هم پوره سیب زمینی سرد بود و هم سبزیجات پخته شده . به عوضش پنیر هالومی کبابی چربش خیلی چسبید. در یک کلام فیله مینیون خوبی بود و مزه خیلی خوبی داشت.

برای تست یکم هم چنگال تو غذای دوستم بردم تا آلامد رو تست کنم.راستش مزه زحم گوشت می داد و  خیلی خوب نبود و بهتر بود به سس قارچ آغشتش کنی. ولی پختش خوب بود. در کل آنچنان جالب  نبود.واسه همین به جای یه تیکه ای که از غذای دوست کنده بودم ، یه تیکه دادم و سریع بشقاب استیکمو به خودم نزدیک و از تیر رس حریف دور کردم.

-رستوران-رنسانس-فودیرو-foodiro-5-800x450 رستوران رنسانس( اپیزود یک)

نمی تونم بگم غذاهایی که خوردیم خوشمزه نبود و نچسبید. ولی جا داشت بهتر باشه و بیشتر بچسبه.چیزی که در مورد رنسانس گفتنی است اینه که قیمت منو رستوران مناسبه و همین باعث شده خیلی شلوغ باشه. نون سیر به اون بزرگی ۹۰۰۰ تومان و استیک آلامد و فیله مینیون ۴۶۰۰۰ تومان.

دو اینکه فضای باز رستوران خیلی دلچسبه و برای نشستن و گپ و گفت خیلی خوش می گذره. هم دکوراسیون خوبی داره هم اینکه سیستم گرمایشی خوبی داره و فضا رو خوب گرم کرده. کلا خیلی دوست داشتنی .

-رستوران-رنسانس-فودیرو-foodiro-14-680x418-1 رستوران رنسانس( اپیزود یک)

ما بازم برای تست بقیه غذاهای رستوران اینجا می آییم و بازم از رنسانس واستون میگیم. به شما هم پیشنهاد می کنیم یه سر به رنسانس بزنید. در کل جایی که از رفتن به اونجا لذت می برید و بهتون خوش میگذره.

جای ما رو هم خالی کنید…

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید