خبر دارید که چی شده؟ والله ما هم تا قبل اینکه به چشم خودمان ببینیم خبر نداشتیم. رسیدیم رنسانس و رفتیم داخل و دیدیم که بله، طبقه دُیّم رستوران هم دقیقا پیش پای ما افتتاح شده. ما هم که از خدا خواسته و کشته مرده سوژه، رفتیم و همان طبقه تازه تاسیس جلوس کردیم.
توی این یکسال که رنسانس راه افتاده، خیلی استقبال خوبی ازش شده و تو همین مدت کم کلی مشتری پیدا کرده و به قولی، برای خودش اسم در کرده. همین هم است که فکری شده و طبقه دُیّم راه انداخته و فضای سرویس دهی را بزرگتر کرده. برای این کار البته مجبور شده یک تغییراتی در دکوراسیون رستوران انجام بده تا فضایی برای نصب راه پله ایجاد بکنه. مثلاً شیشه سرتاسری آشپزخانه برداشته شده و جایش تیغه کشیده اند و بدین وسیله آشپزان را محبوس و ما را محروم از نعمت تماشای درون مطبخ!

-رنسانس-فودیروو-Foodiro-01-787x600 رستوران رنسانس (اپیزود دوم)

پله های جدید التاسیس فلّزی را که داری بالا می روی، بر سینه دیوار قطعه های کلفت بریده شدهِ تنه درختی قطور را میبینی که به دیوار نصب شده اند. شاید تکراری امّا جذاب و زیبا. طبقه دیّم اساساً وادی خود را دارد و در حال و هوای دیگری سیر می کند. دکوراسیونش هیچ ارتباطی به فضاهای پایین ندارد و انگار که وارد رستورانی دیگر شده ای. قشنگ است امّا فاقد هارمونی با فضاهای پیشین است. نسبتاً لوکس است. تیکه ای از دیوار را آینه کاری کرده اند و تیکه ای دیگر را سازه ای عجیب و غریب که توصیفش پیچیده است. سیستم روشنایی اش هم با مزه، از همان جدیدها که لامپ رشته ای دارد و رشته ها پیدایند و نور کمی هم تولید می کنند. یک فضای خصوصی تر هم مهیاّ کرده اند برای آنها که می خواهند بزمی یا میهمانی یا جشنی خصوصی بگیرند و چون قُرق شده بود نشد که عکسی از آنجا برایتان بگیرم.

-رنسانس-فودیروو-Foodiro-۰۳ رستوران رنسانس (اپیزود دوم)

نشستیم و بعد آوردن منو و مثل همیشه کلّی بررسی، سفارش دادیم. یک سالاد سزار و دو عدد نوشیدنی، که یکی کوکا بود و آن دیگری موهیتو و یک چیکن استروگانوف. راستش این قلم آخری را به خاطر شما سفارش دادم تا یک چیز جدید تست کرده باشم.
چند دقیقه بیشتر نگذشته بود که سر و کله سالاد و نوشیدنی ها پیدا شد. من قبلاً هم چندین بار در دام سالاد سزار اینجا افتاده ام. خیلی خوشمزه است و خیلی می چسبه. کاهوهای همیشه تازه که بزرگ بزرگ بریده شده اند پایه سالاد را تشکیل می دهند و گوجه و زیتون سیاه و پنیر و تکه های نان تست شده و برش هایی از مرغ گریل شده باقی مخلّفات. سس سزار درست و درمانی هم دارد که با ریختن آن روی سالاد، غوغایی می شود. البت که از سرکه بالزامیک و روغن زیتون روی میز هم می توانید استفاده کنید. سالاد خوبی است و پیشنهاد می کنم اگر پایتان به رنسانس باز شد حتماً سالاد سزار را در دم سفارش دهید.

-رنسانس-فودیروو-Foodiro-۰۶ رستوران رنسانس (اپیزود دوم)

وسط های خوردن سالاد بودیم که چیکن استروگانوف هم آمد و نشست روی میز. با آن هیبت و ظاهر عجیب و غریبش. مرغ های بریده شده به صورت نواری در پایین و سیب زمینی های خلال شده خیلی خیلی نازک و دراز بر روی آنها. سیب زمینی ها انقدر دراز و نازک بریده شده بودند که حالت رشته هایی از موی بلوند بر سر چیکن استروگانف را پدید آورده بودند. ظاهرش خیلی بامزه و خاص بود.
احتمالاً می شناسید این چیکن استروگانوف را. استروگانوف ها بر خلاف کارامازوف های داستایوسکی که با احتساب پدر چهار نفر بودند، خانواده ای دو نفره هستند. بیف استروگانوف و چیکن استروگانوف. یکی شان غذایی گوشتی و دومی مرغی. چیکن استروگانوف برش های دراز و کشیده مرغ گریل شده است که غوطه ور در سسی سفید سرو می شود. تا بحث بیشتر به حاشیه نرفته است به نظرم بهتر است از بحث های آشپزی عبور کنیم!

-رنسانس-فودیروو-Foodiro-۰۲ رستوران رنسانس (اپیزود دوم)

مزه غذا خوب نبود. راستش اصلا مزه ای نداشت و انگار کاه در دهان فرو کرده ای. نمی دانم مشکل از مرغش بود یا شاید سس. اما واقعاً طعمی نداشت و حوصله ات نمی آمد که غذا را بجوی. فقط ظاهرش خوب بود و هر چقدر تقلاّ کردیم نشد که بیشتر از نصفش را دو نفری بخوریم. سرتان را درد نیاورم، غذا را نیمه و نصفه رها کردیم.

-رنسانس-فودیروو-Foodiro-۰۵-787x600 رستوران رنسانس (اپیزود دوم)

راستی یادم رفت برایتان بگم که موهیتوش هم اصلاً موهیتو نبود. کلاً فقط مزه لیمو می داد و خبری از مزه نعنا در درون نوشیدنی نبود.

در پایان این شما و این قیمت ها :

سالاد سزار         ۱۶۰۰۰ تومان

چیکن استروگانف  ۲۵۰۰۰ تومان

موهیتو         ۱۳۰۰۰ تومان!!

 

 

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید