راستش این هفته هم دوباره رفتیم یک رستوران گیلانی؛ رستوران گیلار! باید اعتراف کنم چندماهی هست که رستوران های گیلانی مغر و روح ما را به تسخیر خودشون درآوردن و با یه مغناطیس عجیبی ما را هی به سمت خودشون می کشونن! ظاهرا بی خیال هم نمی خوان بشن!! خلاصه همونطور که گفتم، این هفته رفتیم رستوران گیلار، تو نیاوران. من راستش رستوران گیلار را نمی شناختم و فقط چند باری اتفاقی از جلوش رد شده بودم، اما یکی از دوستانم که چندبار رفته بود، هفته پیش پیله کرد که باید حتما بری گیلار و نظرتو راجع بهش بهم بگی! اینجوری شد که رفتیم گیلار…

رستوران گیلار در واقع در یک زیر زمین قرار داره و باید ۱۰-۱۵ پله را پایین بری تا وارد فضای اصلی رستوران بشی. کل فضای رستوران، کار شده و معماری شده است. دیوارهای کاگلی و پنجره های چوبی و گلدون های آویزون، همه چی به سبک خونه های گیلانی. چیزی شبیه همان که در رستوران گیلانه هم به چشم می خوره.رستوران گیلار (2)

ما که رسیدیم، رستوران تقریبا پُرِ پُر بود و میزها و صندلی ها همه قُرُق شده بود. یک میز دو نفره فقط خالی بود که اونم سهم ما شد! بالاخره فودیرو اِ دیگه! چغندر که نیست!! نه شوخی می کنم، شانسی میز گیرمون اومد!

نشستیم و آقاهه اومد و سلام و احوالپرسی کرد و منو را داد و زد به چاک. برای پیش غذا «میرزاقاسمی» سفارش دادیم و برای غذای اصلی هم «کباب ترش گیلار» با «کته مخصوص گیلار» و هم چنین «خورشت فسنجان با مرغ» با چلو کره؛ و البت دوغ !

نون داغ و میرزا قاسمی سریع اومد. عجب چیزیم بود میرزاقاسمیش. خیلی خوشمزه بود. ما توی تاریخ مملکتمون در کل میرزا زیاد داریم، میرزا ملکم خان، میرزا آقاخان نوری و … که احتمالا خیلی هم باحال و زحمتکش بودند، اما باورکنید که هیچ کدومشون به خوشمزگی میرزا قاسمی نیستن! میرزا قاسمی رستوران گیلار هم از اون خوبای خانواده میرزاقاسمی بود و خیلی چسبید. ته بشقاب میرزاقاسمی را که با نون پاک کردیم، غذاهامون اومد و من رفتم سراغ فسنجون چرب و چیلی خودم.رستوران گیلار (1)

فسنجونش خوب بود، خوشمزه بود، خوب هم پخته شده بود. روغن گردوی حسابی هم داشت، اما عالی نبود. در حد همون خوب شاید هم کمی پایین تر بود. مرغش یه ذره باحال نبود و در کل مزه آنچنانی نداشت. صادقانه بگم که به گرد پای فسنجون رستوران گیلک هم نمی رسید. انگار یه چیزیش کم بود و اون ضربه آخر را به آدم نمیزد. یه چیزی تو مایه های ۶۵ از ۱۰۰ بود.رستوران گیلار (13)

به جاش، کباب ترشش خوب بود. خیلی بهتر از فسنجونش بود واقعا. خیلی هم چسبید. هم نرم بود و هم خیلی طعم ترش اندازه ای داشت. انقدر بهتر از فسنجونش بود که من حاضر شدم به خاطرش دست به معامله بزنم؛ ۳ تا قاشق فسنجون بدم که ۱ تیکه –فقط یک تیکه- کباب ترش از بشقاب دوستم بیرون بکشم. راستی دوغش هم عالی بود. از اون ترش باحالا که میدونم همتون کشته مردش هستید.رستوران گیلار (12)

رستوران گیلار در کل خوب بود و چسبید. ما که نسبتا خوشمون اومد، امیدوارم اگه شما هم این طرف ها اومدید نظرتون همین باشه. به نظرم گیلار رستوران خوبیه و ارزش اومدن داره. هم غذاهای خوبی داره، هم بچه های محترم و مودبی داره. البت که باید یک مقدار روی دستور پخت بعضی غذاهاش بیشتر کار کنه، شاید!


*قیمت ها کمی بالا بود.

نام غذاقیمت غذا
میرزاقاسمی 11000 تومان
کباب ترش گیلار 49000 تومان
کته مخصوص گیلار 8500 تومان
خورشت فسنجان با مرغ 31000 تومان
چلو کره 7000 تومان
دوغ تالش لیوانی2000 تومان
حق سرویسندارد

 


آدرس: خیابان نیاوران، به سمت تجریش، بعد از سه راه یاسر، نرسیده به چهار راه مژده، رستوران گیلار

تلفن: (۰۲۱) ۲۲۷۴۱۶۶۵ – ۲۲۷۴۱۳۹۳

وب سایت : http://gilarniavaran.ir/

اینستاگرام: https://www.instagram.com/gilar.tehran/

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید