راستش دیگه انقدر خلق الله تو اینستاگرام و فیس بوک و تلگرام و محل کار و مهمونی و خیابون و این ور و اون ور، از رستوران کوبابا گفتند و عکس گرفتند و کوبابا، کوبابا، کوبابا، کوبابا کردند، که دیدم اگه زبونم لال رفتنمون به این رستوران، بیش ازین به تاخیر بیفته، ممکنه که هزارتا حرف پشت فودیرو ریسه بشه که بابا اینا خواب و غافل و از همه جا بی خبرند و از هیچی و هیچ جا هم خبر ندارند ! واسه همین، چند روز پیش بود که اسب را زین کردیم و رفتیم به سمت رستوران کوبابا تو خیابون جردن تا ببینیم این رستوران کوبابا که میگن، چی چیه!

کوبابا هم مثل کافه « زندگی زیبا » ی شهرک غرب، در طبقه دوم جا گرفته؛ یک فضای فوق العاده بزرگ که نصفی از آن مسقف است و نصف دیگر فضای باز ( کافه زندگی زیبا هم همین شکلی است ). از همان ابتدا که وارد رستوران میشی، کاملاً متوجه متفاوت بودن آن، دکوراسیون زیبای آن و حال و هوای خاص آن می شوی.

معماری داخلی رستوران فوق العاده است. کاملا حساب شده عمل شده است و برای هر چیزی فکری شده است. کوبابا بخش های مختلف بامزه ای دارد؛ در ورودیه رستوران یک بخش فروش کوچولو موچولو وجود دارد که در آن از خوردنی تا پوشیدنی های خاص خاورمیانه پیدا می شود؛ در سمت راست رستوران یک « بار » خیلی بامزه و زیبا و در سمت چپ رستوران هم آشپزخانه ای باز که همه در آن مشغول کار هستند.

سر که می چرخانی، در هر گوشه ای از رستوران چیزی بامزه میبینی که توجه ات را جلب می کند. سبدهای میوه که از سقف آویزان شده اند، کیسه های سبزیجات که بر روی پیشخوان آشپزخانه قرار دارند، مجسمه های مختلف، نورپردازی موضعی فوق العاده، میز و صندای های بامزه و کلی ریزه کاری دیگر که قرار گرفتنشان در کنار یکدیگر از رستوران کوبابا، فضایی بی نظیر به وجود آورده است.

به همه اینها که گفتم یک فضای باز بی نظیر و استثنایی را هم اضافه کنید که توصیف کردنی نیست و باید خودتون بیایید و ببینید. فضایی مجلل، با نور غیر مستقیم آفتاب، زیر سایه سایه بان، با صندلی هایی چوبی- چرمی، شبیه صندلی های کارگردانی. فضایی سایه روشن که دورتا دور آن گلدان و درختچه های متنوع است.  همه چیز زیبا و دوست داشتنی، طوری که جدا سرخوشتون می کنه. یک جوریه که واقعا دوست داری ساعت ها همین جا بشینی و بخوری و گپ بزنی.

در همین فضای باز رستوران کوبابا نشستیم و منو که آمد مشغول انتخاب شدیم. یک مقدار انتخاب کردن سخته چون غذاهایش اسامی عجیب و غریب داره و منو بالا بلندی هم داره ! در منو که سیر می کنی، حس می کنی که قیمت غذاها کمی بالاست و غذایی با قیمت متوسط اصولاً نداره. البته که از رستورانی که در جردن باشه و چنین فضایی هم داشته باشه، انتظار غذای ارزان، انتظاری نابجاست. به هر حال انتخاب کردیم. « سالاد فتوش »، به همراه « کبابا آدانا » و « گوشت بره زعفرانی با پوره سیب زمینی ».

مشغول صحبت و تماشای چهار گوشه رستوران بودیم که سالاد فتوش آمد؛ خوش آب و رنگ و چشم نواز. در سالاد فتوش، کاهو، گوجه، خیار، دانه های انار، تیکه های نان سالادی ( کروتان )، تربچه و کرفس و مقداری ادویه جات بود و سسی ترش مزه همه روی همه سالاد ریخته شده بود. به خاطر مزه ترشش و ترکیبات خاصی که داشت، سالادی متفاوت بود و خوشمزه در آمده بود؛ جاتون خالی، خیلی هم چسبید. البته به نظرم حجمش کم بود و میشد که اندکی بیشتر باشه!

%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86-%da%a9%d9%88%d8%a8%d8%a7%d8%a8%d8%a7-1

ته سالاد را که در آوردیم. غذاهای اصلی هم آمد. کبابا آدانا برای من و گوشت بره زعفرانی برای دوستم.

کباب آدانا در واقع گوشت چرج کرده و مزه دار شده بود ( یک چیزی شبیه کباب کوبیده خودمون) که پس از پخته شدن در لای نان به صورت رولتی قرار گرفته بود. البت نه نان معمولی، نان پیتا ( نان لبنانی) که در خود رستوران کوبابا پخته می شود. دورچین غذا هم، گوجه و پیاز و قارچ کباب شده بود؛ به علاوه ترکیبی از سبزیجات و گوجه و خیار و پیاز ریز شده که در شکم نان قرار گرفته بود. کلا کباب آدانا ظاهره دلفریب و بامزه داشت، اما مزه اش معمولی بود و چیز خاصی نداشت. خیلی هم تند بود ( این را برای اطلاع شما گفتم چون  من دیوانه طعم تندی ام ). یک مقدار گوشتش بوی زحم گوشت نپخته را می داد و مزه اش باحال نبود. صادقانه بگم که خیلی دوست نداشتم و به من نچسبید.

%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86-%da%a9%d9%88%d8%a8%d8%a7%d8%a8%d8%a7-3

غذای دوستم هم که گوشت بره زعفرانی بود، خیلی تعریفی نبود، تیکه ای بزرگ از گوشت پخته شده بود به همراه مقدار زیادی پوری سیب زمینی. اندازه گوشتش زیاد بود و از اندازه غذای یک نفر به نظر کمی بیشتر بود، اما به هر حال طعمی خیلی معمولی داشت. نه من و نه دوستم اصلاً خوشمان نیامد و بیشتر خودمون را با پوره سیب زمینی و همان کباب آدانا مشغول کردیم.

%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86-%da%a9%d9%88%d8%a8%d8%a7%d8%a8%d8%a7-8

راستش من غذای رستوران کوبابا را دوست نداشتم و به نظرم باید در پخت غذاهایش و حتی حذف بعضی غذاها از منو رستوران، بازنگری داشته باشد. البته رستوران تا خرخره پر بود و جای سوزن انداختن نبود و این یعنی ظاهراً دیگران راجع به کوبابا نظر دیگری دارند. البت که من هم با همه این ها که گفتم، باز به رستوران کوبابا می آیم. چرا که فضای بی نظیری داره؛ شاید بهترین فضایی که در تهران می توان تجربه کرد. به نظرم یک وقت هایی فضا به غذا ارجحیت داره و رستوران کوبابا یکی از همین جاهاست.

برای همین ما باز هم برای تست دیگر غذاهای کوبابا، اینجا خواهیم آمد و باز برایتان خواهیم گفت. به شما هم توصیه و وصیت می کنم، یک سر به کوبابا بزنید، حتی اگه غذاهای خوبی نصیبتان نشود.


 

 

*قیمت ها بالاست

– سالاد فتوش                   ۱۹۰۰۰ تومان

– گوشت بره زعفرانی          ۴۳۰۰۰ تومان

– کبابا آدانا                        ۳۶۰۰۰ تومان

– دوغ ( یک لیوان )              ۵۰۰۰  تومان

– حق سرویس                   ندارد

– مالیات بر ارزش افزوده        ندارد


آدرس: خیابان جردن ( آفریقا )، خیابان گلخانه، شماره ۲۵۷، طبقه اول

تلفن: (۰۲۱) ۲۶۲۰۸۹۵۶- (۰۲۱) ۲۶۲۰۸۸۹۴- (۰۲۱) ۲۶۲۰۸۰۱۶

اینستاگرام : https://www.instagram.com/kubabajordan/

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”40″ gal_title=”رستوران کوبابا”]

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید