به نظر می‌رسد چیپوتل یک بار دیگر با خشم مشتریانش رو به رو شده است. مای‌نیوزلا گزارش می‌کند که بار دیگر از این شرکت خدمات رستورانی شکایت شده است. این بار ظاهرا بخاطر دروغ گفتن به مشتریان در مورد میزان کالری یکی از خوردنی هایش به نام «بوریتو» .

بعد از اینکه چند مشتری تصویری از منو فروشگاه چیپوتل گرفتند، در مورد یکی از بوریتوهای عرضه شده به نکته عجیبی اشاره کردند. یکی از آنها به نام اسکات‌ویر در توییترش نوشته است: «همانطور که می‌بینید به لاف و گزاف گفته شده بوریتو چوریزو تازه معرفی شده، فقط ۳۰۰ کالری دارد». کاربر دیگری در توییتر اشاره کرده است که «اصلا چنین چیزی ممکن نیست»

باری همین سه مشتری دادخواستی جمعی را علیه ادعای چیپوتل تنظیم کردند مبنی بر اینکه با فریب این شرکت باور کرده بودند بوریتوها سالم‌تر از چیزی بودند که واقعا هستند.

%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86-%da%86%db%8c%d9%be%d9%88%d8%aa%d9%84-%d8%a8%d8%a7%d8%b2-%d9%85%d8%aa%d9%87%d9%85-%d8%a8%d9%87-%d8%af%d8%b1%d9%88%d8%ba%da%af%d9%88%db%8c%db%8c-%d8%b4%d8%af

در این راستا یک سایت خبری هم دست به محاسبه‌ای زده و برآورد کرده «چوریزو بوریتو» حدود ۹۵۰ کالری دارد، یعنی بیش از سه برابر رقم گفته شده!!!

یکی از سخنگوهای این برند گفته که کالری ذکر شده فقط برای خود گوشت بوده است و نه مخلفات دیگر آن!! گیج‌کننده است، نه؟

قطعا می‌توان ادعا کرد که مشتریان خودشان باید بهتر می‌دانستند و بیشتر توجه می کردند که چطور چیزی به این بزرگی و گوشتی، کالری‌اش انقدر کم است. با این حال خطای بزرگی از سمت چیپوتل است که اقلام غذایی‌اش را به درستی برچسب‌گذاری نکرده است.

واقعا به نظر شما می توان به حرف های تولید کنندگان و فروشندگان اعتماد کرد؟ آیا گفته های آنها بر روی بسته بندی های مواد غذایی برای شما پذیرفتنی است؟ واقعا تکلیف چیست؟

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید