پاستا خورها رستوران «پاستا فکتوری» را خوب می شناسند. یا اسمش را شنیده اند و یا رفته اند و چیزی اونجا نوش جان کرده اند. اصولاً رستوران معروفی است و برای اهلش شناخته شده است. نسبتاً قدیمی هم هست. شاید نزدیک به ده سال. البته که نزدیک به دو سال از این ده سال را اساساً تعطیل و مشغول تغییر دکوراسیون بود. حالا چرا یک تغییر دکوراسیون ساده این قدر زمان برد، دیگر خدا می داند! کلاً می کوبیدند، آسمان خراش می ساختند، اینقدر زمان نمی برد!

این تعطیلی بلند مدت پاستا فکتوری و تغییر دکوراسیون یک باره اش، برای خودش موضوعی است. برای خیلی ها هم سوال است که اصل داستان چه بود و چیست. ده سال پیش که رستوران افتتاح شد، معماری داخلی فوق العاده و فضای بسیار رمانتیکی داشت. خصوصاً شب هایش. نور بسیار کم و یک عالمه شمع بر روی دیواری با سنگ های دکوراتیو، فضایی عاشقانه و لطیف را رقم می زد. خیلی دوست داشتنی بود و برای شام های دو نفره واقعاً بی نظیر بود. کلی هم طرفدار داشت و برای خودش حسابی پاتوق شده بود. اما به یک باره بسته شد و بسته بودنش کلی هم طول کشید؛ تا اینکه دو سه سال پیش اگر اشتباه نکنم، دوباره باز شد. این بار با دکوراسیونی مدرن؛ و البته با قیمت هایی بالاتر.

پنج شنبه گذشته، سمت ظهر بود که بالاخره فاصله مان را با پاستا فکتوری کم کردیم و بعد چند سال آمدیم تا تجدید میثاقی کرده باشیم…

فضای رستوران اساساً عوض شده. تابلوی سر درب مغاره را کنده اند و الان هیچ نام و نشانی از «پاستا فکتوری» بر روی آن نیست. این یعنی اگر غریبه باشی، سخت پیدایش می کنی. فضای داخلی هم جور دیگری شده است. مدرن، شیک، رسمی و کمی ماشینی. البته که دوست داشتنی است. میزهای سفید، با صندلی های سفید و زرد و بعضاً توسی، با دیوارهای سفید رنگ شده. یک دیوار بزرگ را هم که بتنی گذاشته اند و رنگ نکرده اند. معمار ها به این سبک معماری، بتن اِکسپوز می گویند. سبکی است که به نظر من خیلی دوست داشتنی است. بر روی دیوار بتنی هم تابلوی نقاشی بزرگی به سبک سورئال آویزان شده است که ظاهراً کار آیدین آغداشلوست. یک نیم طبقه هم ساخته اند برای محافل خصوصی تر و مختص میهمانان وی آی پی (VIP). درست است که رستوران عاشقانگی سابق را ندارد اما جداً معماری قشنگی دارد و ریزه کاری های بامزه ای در آن لحاظ شده است.

میزی در وسط را نشان کردیم و نشستیم. پاستا فکتوری در مِنو اش پیتزا و استیک هم دارد اما به نظرم درست آن است که اینجا که می آیی، چشم بر همه چیز ببندی و فقط و فقط پاستا سفارش بدهی. پس همین کار را کردیم و «پنه مرغ با آلفردو» و «پنه پستو» و هم چنین «سالاد سزار با مرغ» سفارش دادیم. نوشیدنی هم، موهیتو.

پاستا فکتوری فودیرو foodiro (7)

ابتدا سالاد آمد. سالاد سزار با مرغ. عکسش را برایتان انداخته ام. از همان لحظه که گارسون غذا را روی میز گذاشت، معلوم بود که سالاد سزارش چیزی شبیه معجزه است. بعضی وقت ها غذا با آدم حرف می زند!. نخورده پیداست که چه چیزی انتظارت را می کشد. این سالاد سزار هم از همین دست غذاها بود. بـــــــــــــــی نظیر بود. اصلاً هر چه بگویم، کم گفتم. تیکه های درشت کاهوهای تازه. تیکه نانِ ادویه زده شده به همراه تیکه های مرغ که همگی به سس سیر مخصوص سالاد سزار آغشته شده بودند. باور کنید خوشمزه ترین سالاد سزاری است که در عمرم خورده بودم. در کنارش هم علاوه بر روغن زیتون، یک ظرف سس بالزامیک سرو شده بود که با تمام سس های بالزامیک که خورده بودم فرق داشت. غلیظ بود و روی سالاد که می ریختی، مزه سالاد را دیوانه وار خوشمزه می کرد. همه چیز این سالاد عالی بود، عالی!

پاستا فکتوری فودیرو foodiro (6)

از سالاد که با اشک و آه دل کندیم، پاستا ها آمد. هر دو در ظرف های بزرگ که خوردن را راحت می کرد. با پنه پِستو شروع کردم. به خاطر سس پستو اش ظاهری سبز رنگ به خود گرفته بود و از پاستاهای معمولی متفاوتش می کرد. مزه خیلی خوبی داشت. سس پستو اش خوب بود و پنیر پارمزان و پودر سبزیجات ریخته شده بر روی پاستا هم، اندازه بود و خوشمزه تَرش کرده بود. خود پاستا هم اندازه پخته شده بود و نرمی اش مناسب بود.

پنه مرغ با آلفردو را که یادم می آید، دلتنگش می شوم و به پهنای صورت اشک می خواهم بریزم. خدا می داند که خوشمزه ترین پنه مرغی بود که تا به امروز خورده ام. هزار بار عالـــــــــیتر از عالــــــی بود. خامه اش واقعاً خوشمزه بود و همه چیز را خوشمزه کرد بود. پختش هم کاملاً اندازه بود. ترکیب قارچ و مرغ و پاستا که غوطه ور در خامه بودند، چیز استثنایی را پدید آورده بودند. آن پنیر پارمزان هم که رویش آب شده بود هم که دیگه واویلا !

یعنی پاستا اگر می خواهید، مدیون فودیرو هستید اگر به پاستا فکتوری فکر نکنید!

راستی قیمت ها هم خیلی خوب بود.

یه چیزی هم بین خودمان باشد، موهیتو اش افتضاح بود! مزه شمشاد های کنار اتوبان را می داد J ! باور کنید !


نام غذاقیمت غذا
پنه مرغ با آلفردو 26000 تومان
پنه پستو 27000 تومان
سالاد سزار با مرغ18000 تومان
نوشیدنی موهیتو 10000 تومان
حق سرویس ندارد
مالیات بر ارزش افزوده9%

آدرس: میرداماد- خیابان وزیری پور- نبش سپاهان- پلاک ۱۰

تلفن : ۲۲۲۶۶۰۲۱-۲۲۲۶۶۰۲۲

اینستاگرام: pastafactory

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”10″ gal_title=”پاستا فکتوری”]

 

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید