این دفعه رفتیم «رستوران مجمع»؛ رستورانی تازه تاسیس که در محل رستوران میلانو سابق راه افتاده و با اینکه مدت زیادی هم نیست که راه اندازی شده، خیلی سریع برای خودش کلی مشتری پیدا کرده و به قولی پاتوق شده. رستورانی که در همسایگی شیرینی معروف «بی بی»، در خیابان سهیلِ قیطریه قرار داره.

-مجمع-فودیرو-foodiro-31 رستوران مجمع، رستورانی با غذاهای ایرانی

همان طوری که از اسمش پیداست، رستوران مجمع یک رستوران ایرانیه با غذاهای ایرانی. رستورانی که می تونم بگم، یه جورایی دنبال رو جریانی شده است که قریب به یکسال قبل به دست «رستوران مستوران» پایه گذاری شد و از قضا خیلی هم با اقبال مواجه گردید. منظورم رستوران هایی است که تِم سنتی دارند و غذای ایرونی سرو می کنند اما نه در فضایی سفره خانه ای، که در فضایی رستورانی، شیک و مملو از ابتکار و خلاقیت و نوآوری. رستوران هایی که آوانگارد هستند و سبک جدیدی از رستوران های ایرونی را خلق کرده اند.

-مجمع-فودیرو-foodiro-203-1 رستوران مجمع، رستورانی با غذاهای ایرانی

رستوران مجمع این جور رستورانی است؛ البته، داخل رستوران که می شوی، کمی توی ذوق ات می خورد؛ چون معماری داخلی و فضای رستوران، میز و صندلی ها و حتی تابلوهایی که به دیوار نصب شده است، از فضای سنتی-ایرانی کاملا دور هستند و فضایی مدرن و غربی دارند. بوی این می آید که با همون دم و دستگاه و اثاث-مثاث رستوران میلانو، رستوران مجمع را راه انداخته اند و بنا را بر این گذاشته اند که اگر رستوران گرفت، خُرد-خُرد خرج کنند و یک به یک همه چیز را تغییر دهند.

-مجمع-فودیرو-foodiro-293 رستوران مجمع، رستورانی با غذاهای ایرانی

چون رستوران شلوغ بود، ربع ساعتی در قسمت انتظار لم دادیم، تا اینکه بالاخره نوبتمان شد و رفتیم نشستیم و سفارش دادیم؛ «کباب دیگی» و «ته چین مخصوص مجمع با ماهیچه»، به همراه «بادمجان شکم پر» برای شروع و شربت سکنجبین و دو جور به قول خودشان مزه، یکی «ماست بورانی» و یکی «ماست خیار».

قیمت های رستوران مجمع در کل به نظرم کمی بالاست. سقف قیمت ها مناسب است اما کف قیمت ها خیلی بالاست. فکر کن، خورشت قیمه و قورمه سبزی اش ۲۵۰۰۰ تومان است.

چند دقیقه از رفتن آقای سفارش گیر نگذشته بود که بادمجان شکم پر آمد. اول از همه بگم که، من تا حالا نه بادمجان شکم پر دیده بودم و نه هیچ وقت خورده بودم. راستش را هم بخواهید خیلی بادمجونی نیستم و میلم به خوردنش نمی کشد. این فقره هم به اصرار دوستم سفارش دادیم. امــــــا، امــــــا بادمجان شکم پرش خوشمزه بود. جدی می گم! با اینکه بادمجون بود و گوشت چرخ کرده هم داشت (چیزهایی که من اصلا دوست ندارم) ولی خوش طعم بود. حالا قصه اش چی بود که انقدر به من چسبید، نمی دونم! همین جور تیکه تیکه جدا می کردم و لای نون می گذاشتم و پیش می رفتم!

-مجمع-فودیرو-foodiro-23 رستوران مجمع، رستورانی با غذاهای ایرانی

دو تا ماستی که سفارش داده بودیم ولی خیلی معمولی بود. هم ماست بورانی و هم ماست خیار. به جای ماست گوسفندی یا محلی، از ماست «سِوِن کاله» استفاده کرده بودند و برای همین آن طعمی که باید، نداشت. بعدا که فهمیدیم باید کاسه ای ۵۰۰۰ تومان پول این ماست ها را بدهیم، کلی خروس جنگی شده بودیم.

آخرای خوردن بادمجان بودیم که کباب دیگی و ته چین مخصوص مجمع هم آمد. هر دو در ظرف هایی شبیه مجمع های قدیمی، اما یک نفره و کوچیک. دورچین کباب دیگی، گوجه و سیب زمینی پخته و بادمجان (این دفعه دیگه شکم پر نبود!) بود و روی برنجش هم خلال پسته ریخته شده بود. مزه غذاش، دلتون نخواد، خوب بود. گوشت کبابش خوب پخته بود و برای همین نرم و خوش خوراک بود؛ طعم خوبی هم داشت. برنج و مخلفات دورش هم، همه خوب بودند. در کل یک پرس غذای خوشمزه بود.

ته چین مخصوص با ماهیچه اش هم واقعا خوب بود. مزه ته چینش به تنهایی و بدون کمک ماهیچه هم، عالی بود. از طرفی ماهیچه اش هم، چیز خوش خوراک و دندون گیری بود. انقدر گوشتش نرم و لطیف بود که تا در دهان می گذاشتی، آب میشد و پایین می رفت. گوشت ماهیچه و ته چین، واقعا ترکیبی استثنایی شده بود. می تونم بگم که همه چیز غذایش بی نظیر بود. راستی تا یادم نرفته بگم که، یک پارچ کوچیک شربت خیار سکنجبین هم سفارش دادیم. خوب بود اما خیار سکنجبین رستوران سام درخشانی یک چیز دیگه بود.

-مجمع-فودیرو-foodiro-243 رستوران مجمع، رستورانی با غذاهای ایرانی

غذای رستوران مجمع به ما که جدا چسبید و بعد چند وقت رستوران گردی بی نتیجه، بالاخره کِشتیمون تو ساحل یک رستوران خوب پهلو گرفت. امیدوارم شما هم تشریف ببرید و مثل ما ذوق کنید. اگه رفتید، بیایید اینجا و زیر همین پست واسمون کامنت بذارید.

 

پیامی برای مدیر رستوران مجمع: آقا دست بجنبانید و زودتر میز و صندلی و دکوراسیون را یک تغییر اساسی بدید. آخه نمیشه که از بیرون ایرونی باشید، از تو ایتالیایی!! داره دیر میشه هااااا راستی قیمت هایتان هم بعضا بی جهت بالاست. نوشابه ۳۰۰۰ تومان آخه یعنی چی ؟ خورش ۲۵۰۰۰ تومان آخه ؟ اِاِاِاِ . راه دوری نمیره یه کم قیمت ها را پایین بیارید!


 

*قیمت ها بالا بود

نام غذاقیمت غذا
مجمع سرد، ماست بورانی و ماست خیار( هر عدد) 5000 تومان
نوشابه کوکاکولا 3000 تومان!!!
ته چین مخصوص با ماهیچه 47000 تومان
کته کباب دیگی 30000 تومان
پارچ خیار سکنجبین14000 تومان
بادمجان شکم پر12000 تومان
مالیات بر ارزش افزوده ندارد
حق سرویس12%

 


 

آدرس: خیابان شریعتی، بالاتر از پل صدر، خیابان میرزاپور(سهیل)، کوچه علی محمدی، کنار شیرینی بی بی، پلاک ۶، رستوران مجمع

تلفن: (۰۲۱) ۲۲۲۱۰۵۶۲ ، (۰۲۱) ۲۲۲۴۶۷۶۹

اینستاگرام: https://www.instagram.com/majma_restaurant/

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید