رستوران مانسون یکی از اون رستوران های لوکس و نسبتا قدیمیه تهرانه که فکر می کنم بیش از ۱۵ ساله کار خودشو شروع کرده. البته شاید خیلی از شما اسمشو نشنیده باشید؛ یا شاید هم اسمشو شنیده باشید، ولی نرفته باشید. من خودم البته جزو دسته دومم. یعنی از همون روزای اول که مانسون افتتاح شد، یادمه که خیلی تو فکر رفتن به این رستوران بودم، ولی خب با شرایط مالی اون زمان من سازگاری نداشت و دخل و خرج من با این جور رستوران ها نمیخوند. برای همین هر دفعه که به سرم میزد که برم مانسون، یه چک محکم زیر گوش خودم میزدم تا هوشیار بشم و زیر لب برای خودم زمزمه می کردم که : «بشین سرجات پسرجون، این غلطا به تو نیومده !»

پُر بیراه نیست اگر بگم که رستوران مانسون و چندتا رستوران دیگه در واقع بنیان گذاران رستوران های لوکس در تهران به حساب میان و اینا بودند که زمینه ساز اومدن رستوران لوکس امروزی در تهران شدند. نمیدونم میدونید یا نه اما باید بگم که چندتا از همین رستوران های لوکس تازه وارد هم متعلق به تیمی است که مالک رستوران مانسون هستند. تیمی که شروع کارشون با رستوران «مانسون» و رستوران «مانسون لانژ» و اگر اشتباه نکنم، رستوران «تراس» بود؛ اما حالا رستوران «کوبابا» و «دیوان» را نیز در سبد برندهای خود دارند.رستوران مانسون (9)

و این هفته بعد از ۱۵ سال انتظار بالاخره رفتم رستوران مانسون. مرکز خرید گاندی، طبقه همکف…

مانسون یک رستورانه لوکسه با غذاهای آسیایی؛ سوشی داره، رامن (نودل) داره  ماهی داره و سوپ های مخصوص. البته غذاهای مرغی و گوشتی هم داره که به سبک آسیایی پخته و آماده میشند. لوکس بودن، شاخصه اول رستورانه و از همون لحظه اول ورود به رستوران کاملا این موضوع حس میشه. از درب برقی رستوران که با دکمه باز میشه تا نحوه برخورد پرسنل، دکور رستوران و البته منو و قیمت های غذا!رستوران مانسون (12)

دکوراسیون رستوران، ساده اما شیکه و تم سفید و مشکی داره. میزها و کف، تو مایه های مشکی و دیوار رستوران سفید رنگه. پیشخوان رستوران هم متفاوت از همه فضا، قرمز رنگه! کلا دکوراسیون رستوران شیک و دوست داشتنیه و به خاطر فضای نیمه تاریکی که داره، حس خوبی به آدم منتقل میکنه.

نشستیم و بعد کلی کلنجار با منو سخت و پر از غذای رستوران، بالاخره انتخاب کردیم. البته چون هر دو نیمه سیر بودیم، کم سفارش دادیم. سالاد سزار برای شروع و کیوب استیک (Cubed Steak) هم برای غذای اصلی. همین! البت موهیتو و کوکا هم سفارش دادیم!! چیزی که موقع سفارش دادن برایم بامزه بود، این بود که رستوران، منو تصویری هم داره و شما میتونید در تبلت همراه آقای سفارش بگیر، تصویر غذاها را هم ببینید و بعد سفارش بدید.رستوران مانسون (11)

داشتیم واسه کارای بعد ناهار برنامه ریزی میکردیم که سالاد اومد. چه ظاهر بامزه ای هم داشت. برگه های کاهوی بزرگ بزرگ که روی هم مرتب قرار گرفته بودند، با تیکه های مرغ ورقه ای شده. روی همه اینها هم تیکه هایی از چیزی شبیه نونِ خیلی نازک و ترد. کمی پنیر و سس سزار هم داشت. البته سویا سس هم کنار سالاد سرو شده بود. خیلی خوشمزه بود و سس سزار به همراه سویا سس واقعا طعم خوبی بهش داده بود. به نظر من عالی بود اما به نظر دوستم معمولی بود. البته نظر من مهم تر و تخصصی تره! واسه همین شما نظر منو مد نظر قرار بدید!! نوشیدنی موهیتو هم راستی با سالاد اومده بود که یادم رفت بهتون بگم. خیلی هم خوشمزه بود. من یک قلوپ (جرعه) بیشتر نخوردم اما واقعا خوشمزه بود و همه چیزش اندازه بود.رستوران مانسون (10)

بعد سالاد، استیک اومد. چه قیافه ای داشت استیکش!!!! واااااااااااااااااااااای. تیکه های گوشت بریده بریده شده که بهش سس باربیکیو زده شده بود با یک عالمه سیب زمینی سرخ کرده. مزش عـــــــــــــــــــالــــــــــــی بودا ! اصلا یک چیزی استثنایی بود. انقدر گوشتش نرم بود که تا توی دهن میذاشتی، آب میشد. یعنی جنون آمیز خوب بووووووود. واقعا میگم!

یعنی من نمیدونم چرا این ۱۵ سال دست رو دست گذاشتم و مانسون نیومدم. همه چیز این رستوران انصافا درسته. هم نحوه پذیرایی. هم فضای رستوران و هم غذاهایی که سرو می کنه. مانسون واقعا یکی از رستوران هاست که باید بارها اومد و چیزای مختلفشو امتحان کرد. ما البت جیگر خوردن سوشی نداشتیم ولی شما حتما اینجور غذاهاشو امتحان کنید و بیایید نظرتونو همین جا بگید. شاید ترس ما هم ریخت و رفتیم بالاخره برای یکبار هم که شده، یک سوشی را تا آخر خوردیم!


*قیمت ها اونقدر هم که فکرشو میکردیم بالا نبود

 

نام غذاقیمت غذا
سالاد سزار 29000 تومان
کیوب استیک 65000 تومان
موهیتو 12000 تومان
کوکا 3000 تومان!!!!
حق سرویس ندارد
مالیات 9%

آدرس: مرکز خرید گاندی، طبقه همکف، رستوران مانسون

تلفن: (۰۲۱) ۸۸۷۹۱۹۸۲ – ۸۸۷۹۱۹۸۳

وبسایت: http://monsoon-restaurants.ir/

اینستاگرام: https://www.instagram.com/MonsoonIran/

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید