چشم بسته بهتون میگم که اگه یقه یک کباب خور حرفه ای را بگیرید و بهش بگید: «اسم ۱۰ تا رستوران درست و درمون را پشت هم ردیف کن»، حتما لای حرفاش اسم «رستوران سهند» را هم میاره. حالا یکی شاید همون اول و دوم بگه رستوران سهند، یکی دیگه شاید اون آخرها. ولی مطمئنم که بالاخره اسم رستوران سهند حتما از دهان مبارکش خارج میشه!

رستوران سهند از اون رستوران هاست که طرفدارای دو آتیشه زیاد داره و خیلی ها یه دونه برنجشو با صدتا رستوران دیگه عوض نمی کنن. از جمله این افراد، چند تا از دور و بری های خود من؛ همونایی که تحت تاثیرشون هفته پیش پاشدیم زدیم به جاده و سراغ رستوران سهند. خیابان مفتح، قبل از عباس آباد، کنار شیرینی نوبری.-سهند-18 رستوران سهند، رستورانی ایرانی مخصوص عشاق کباب

سهند هم مثل همه رستوران های سبک خودش، مدلی قدیمی و سالنی داره. یک سالن نسبتا بزرگ که با میز و صندلی پر شده و کلی گارسون و خدمه که دارن بین میزها، میرن و میان و به مشتریا سرویس میدن. چیزی که توی رستوران هانی پارسه و اروندکنار و مسلم و شاطرعباس و ریحون و خیلی های دیگه به احتمال، به چشمتون خورده.

داخل شدیم و پله را پایین رفتیم و بعدش با راهنمایی یکی از سهندی ها، رفتیم و دور میزی چهار نفره نشستیم. سهند بیشتر حالت خانوادگی و مردونه داره. خیلی دختر-پسری و عاشقونه و نی ناش ناش و مکش مرگ ما نیست. اصلا منظورم این نیست که کثیف و بوگندو و نامرتب و به هم ریخته ست، سوتفاهم نشه! از قضا خیلی هم تمیز و مرتب و اصولیه.-سهند-8 رستوران سهند، رستورانی ایرانی مخصوص عشاق کباب

یک کاسه ماست چکیده سفارش دادیم، با یک پرس برنج (چلو) و یک «کباب اسکله مخصوص سهند» (معروف ترین کباب رستوران سهند) و البت کوکا کلاسیک. تا یادم نرفته بگم که کباب اسکله مخصوص دو نفره.

آقاهه با دو تا بچه سنگک (نون سنگک کوچولو!) و یک کاسه ماست اول از همه اومد. وای که عجب چیزیه این نون داغ! یعنی رستوران در و پیکر و میز و صندلی نداشته باشه، فقط همین نون داغ را داشته باشه، بسه! یه جورایی، نونوایی باشه که چندتا غذا هم کنارش میده! قبول دارید؟!

نون و ماست چکیده را خوردیم و چقدر هم چسبید. واقعا تا اونجایی که جا داشت، خودمونو خفه کردیم.-سهند-7 رستوران سهند، رستورانی ایرانی مخصوص عشاق کباب

طول کشید تا کباب اسکله رخ بهمون نشون بده. البته عجله هم نداشتیم و نشسته بودیم به گپ زدن و سیر کردن رستوران. سالن دارهای رستوران سهند واقعا نازنین اند. خانم و آقاهای ۳۰ -۴۰ ساله (بعضا بیشتر)، همه مودب و محترم و نازنین. اصلا فرشته اند! فکر کنم که مدیر رستوران سهند، آگهی جذب نیروهاشو توی بهشت منتشر کرده بوده!!

و اما کباب اسکله معروف رستوران سهند…

واقعا حرف نداشت. اینکه شاعر گفته: «کبابی بدرخشید و ماه مجلس شد»، به نظرم کنایه از همین کباب اسکله مخصوص رستوران سهند بوده. اسکله در واقع یک کباب دو رو است. یک روی اون کباب کوبیده و یک روی دیگه اون، کباب برگ. یک چیزی که وقتی میخورید، مخ مبارکتون سوت میکشه! کبابش واقعا نرم و خوشمزه بود و خیلی هم چسبید. خیلی هم حجمش زیاد بود و دو نفر را کامل سیر می کرد. ما یک پرس برنج هم سفارش دادیم بودیم، ولی از من به شما نصیحت، با نون بخورید که یه چیز دیگه ست. من که خیلی کشته مرده کباب نیستم، عجیب پسندیدم کبابشو!-سهند-6 رستوران سهند، رستورانی ایرانی مخصوص عشاق کباب

اصلا همه چیز رستوران سهند به نظرم بی نظیر بود. بچه سنگک و ماست و کباب و آدم هایی که داشتن توی رستوران کار میکردن و خلاصه همه چی. واقعا کیف کردیم و خوش گذشت. جدا دم همه رستوران سهندی ها گرم. جـــــدا گرم! جـــــــــــــــدا ! همین جوری سرویس میدن که کباب خورها، سهند سهند از دهنشون نمی افته دیگه !

 

خلاصه تلگرافی رستوران سهند:

-رستورانی ایرانی مخصوص عشاق کباب های جور واجور

-قیمت ها یک مقدار گرونه، بعضی غذاهاشم قشنگ گرونه! مثل کباب اسکله.

-مدیر رستوران آذری(ترک) هستن، واسه همین رستوران سهند شده پاتوق ترک های گردن کلفت و معروفه.

-پرسنل سهند همه ماهَن، فرشته ان، عالین،جیگرن!

-رستوران در واقع یک سالن بزرگه و خیلی دکوراسیون خاصی نداره. البته این رسم همه رستوران های از این جنسه

-فضا بیشتر خانوادگی و مردونه ست. تو سهند خیلی دنبال فضای ژیگولی و عاشقونه، نباشید!


 

*قیمت ها کمی بالاست، کباب اسکله اما خیلی بالا!

نام غذاقیمت غذا
کباب اسکله مخصوص سهند 130000 تومان
چلو کره 8000 تومان
ماست موسیر 3000 تومان
حق سرویس ندارد

 


 

آدرس: خیابان عباس آباد(بهشتی)، خیابان مفتح شمالی، بین کوچه ششم و هشتم، جنب شیرینی نوبری، رستوران سهند

تلفن: (۰۲۱) ۸۸۷۵۴۴۳۸ – ۸۸۷۴۷۹۷۵

اینستاگرام: https://www.instagram.com/sahand.resturant/

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید