اسم بامزه ای دارد؛ رستوران «ته دیگ»! چراکه اسم کسب و کارش، اسم چیزیه که خاطرخواه زیاد داره. همیشه اینجوری بوده که طَبَق طَبَق اطعمه و اشربه هم چیده شده باشد، باز سرِ ته دیگ سفره دعوا میشه و همه دنبال یک تیکه بیشتر می گردند. برای همین می گم که اسم بامزه و وسوسه انگیزی دارد. رستوران ته دیگ! همینجوری هم که اسمش را چندبار پشت هم به زبون می آوری، آب از لبه و لوچه آدم راه می افته. باور نمی کنید ؟ ته دیگ، ته دیگ، ته دیگ، ته دیگ ….

یادم می یاد چندسال پیش هم که تازه رستوران ته دیگ آمده بود، به خاطر اسم خاص و منوی خاصی که داشت و هم چنین به خاطر نحوه منحصر به فرد سرو غذاهایش، خیلی سریع شد یک ته دیگ معروف! الانم که چند سال از اون روزها گذشته دیگه برای خودش هزار و یک طرفدار داره و در کنار شعبه پارک وی که شعبه اصلی و اولیش بود، دو شعبه دیگه در مجمتع الماس و دیگری در مجتمع آ.اِس.پ راه انداخته. نمی دونم می دونید یا نه اما رستوران ته دیگ متعلق به جناب کیانوش چاووش می باشد که سابقا پیتزا «راز» را مالک بود و الان که مشغول نوشتنم، یکی- دو ماهی است که «مَم مد استیک هاوس» (Mamad steak house) را راه انداخته است.

رستوران ته دیگ را می شود یه جورایی پرچمدار خلاقیت و تحول در سبک رستوران داری ایرانی دانست. آن زمان که همه برنج و کباب را پلویی و سیخی می دادند، در حرکتی خلاقانه، پلوهایش را ته دیگی کرد و کباب های سیخی اش را چوبی. و در کنارش، غذاهای خونگی را هم به منویش اضافه کرد. ماکارونی ته دیگی، قیمه نثار ته دیگی، قورمه سبزی لاپلو ته دیگی و کباب دیگی و…  . همین هم شد که یهو کارش گرفت و کلی سرو صدا کرد. شاید بشود گفت، جریانی که ته دیگ راه انداخت، جریانی است که امروز از داخلش، رستوران «خونه» سام درخشانی، رستوران «مس توران» و رستوران «مجمع» و رستوران هایی از این دست، سر بیرون آورده اند. بگذریم!

-ته-دیگ-مجتمع-آ.اِس-5 رستوران ته دیگ مجتمع آ.اِس.پ
از میان شعبه های ته دیگ، ته دیگ آ. اِس. پ را انتخاب کردیم و رفتیم به سراغش. ته دیگ آ. اِس. پ، فضایی خیلی بزرگ دارد و در همان فضای رستوران ها و کافه های زیر برج آ. اِس . پ، واقع شده است. فضایی شیک و مرتب و خوشگل و معماری شده که نشستن و غذا خوردن در آن، آدم را جدا سر ذوق می آورد. سیستم روشنایی زیبا و گلدان های آویزان از سقف، میز و صندلی های راحت و مرتب. با کلی ریز کاری دیگر که که بیشتر دیدنی است، تا گفتنی.

البته که دکوراسیون تازگی ها تغییر کرده. علت این تغییر هم، آمدن «مم مد استیک هاوس» است؛ به این معنی که تا دو ماه پیش کل فضا در دست ته دیگ بوده و دکوراسیونش هم چیز دیگه ای بوده. اما به یکباره و با آمدن برند جدید، فضا تقسیم شده است بین ته دیگ و مم مد استیک هاوس! و برای همین همه چیز نونوار شده است.

-ته-دیگ-مجتمع-آ.اِس-3 رستوران ته دیگ مجتمع آ.اِس.پ

نشستیم و منو را آوردند. من «مرغ سرخ شده دو آتیشه» سفارش دادم و دوستم، «میکس کباب». یک پرس سیب زمینی سرخ کرده و یک کاسه سوپ هم سفارش دادیم. سیب زمینی سرخ کرده و سوپ همان چند دقیقه اول آمد. سیب زمینی اش عـــالـــی بود و تردی و خوشمزگی سیب زمینی های مک دونالد را داشت. چند وقتی بود که همچین سیب زمینی نخورده بودم. جاتون خالی، خیلی چسبید. دخل سیب زمینی را که نصفه و نیمه آوردیم، رفتم تو کار سوپ. سوپ اش، سوپ شیر بود و خیلی هم خوش طعم بود. تیکه های بزرگ قارچ و هویج رنده شده، مزه اش را جدا خوشمزه کرده بود.

-ته-دیگ-مجتمع-آ.اِس-2 رستوران ته دیگ مجتمع آ.اِس.پ

ته سوپ را هم که درآوردیم، غذاهای اصلی مان آمد. مرغ سرخ شده دو آتیشه را جلو کشیدم و با قاشق و چنگال رفتم سراغش. یک تیکه سینه مرغ داشت و یک تیکه ران، به همراه سیب زمینی و یک کاسه کوچولو سس مرغ در کنار غذا. برنجِ به روش ته دیگ هم که زیر همه خودنمایی می کرد. مرغش حسابی سرخ شده بود. حتی یک مقدار زیادی هم سرخ شده بود و برای همین کمی خشک بود. چیز خیلی عجیب و غریبی نبود اما خوش طعم بود. کمی سس هم که رویش می ریختی، مزه اش بهتر هم میشد. برنجش هم به نظرم کمی خشک و بی روح بود و انگار یه جورایی خوب پخته نشده بود. همه این ها به کنار، حجم غذایش به نظرم کم بود و فکر می کنم شکموها را سیر نمی کند.

بعد از خوردن نصف غذای خودم، رفتم سراغ بشقاب غذای دوستم. میکس کباب که سفارش داده بودیم، یکی از غذاهای پرطرفدار رستوران ته دیگ است و اصولا سر هر میز، یک پرس از آن را می بینی. غذایی است که از ترکیب چند نوع کباب مختلف در کنار هم درست شده است. دو مدل جوجه کباب و دو مدل کباب برگ. به علاوه کباب دیگی. اصولا غذایی پر و پیمون است و برای کسانی که دوست دارند چند نوع طعم همزمان را داشته باشند، گزینه خوبی است.

چنگال را به تنه سیخ چوبی کباب انداختم و شروع کردم. همه کباب ها خوب پخته شده بود و خوب هم طعم دار شده بود. نرم بود و مزه زحم گوشت هم نمی داد. یک سیخ جوجه کبابش با ماست و رزماری مزه دار شده بود و یک سیخ گوتش هم ترش بود و آن هم با ماست طعم دار شده بود. دو سیخ دیگر جوجه و گوشت هم همان کباب های ساده همیشگی بود. به قواره گردی یک کف دست هم کباب دیگی گذاشته بود که بیشتر مزه همبرگر می داد، تا کباب دیگی. اما به هر حال خوشمزه بود. همه چیز نسبتا خوب بود و مزه متفاوتی داشت. البته که عالی نبود.

به نظرم مرغ سرخ شده دوآتیشه اش معمولی و میکس کباب خوب بود. اما در یک کلام، آن طور نبودند که هوش از سرت ببرند و دیوانه ات کنند. می خوام بگم که از «عالی بودن»، فاصله داشتند. ببینید، من سابقا هم چندین بار به رستوران ته دیگ آمده بودم و غذاهای دیگرش را هم تجربه کرده ام. می تونم بگم که رستوران ته دیگ، بیشتر از آنکه کیفیت غذای بالایی داشته باشد، فضایی دوست داشتنی و دونفره، سرویس خوب و سطح بالا و سرو غذایی متفاوت داره. البته که باز هم تکرار می کنم که رستوران نسبتاً خوبی است ته دیگ، اما راستش به نظرم ایده ال و استثنایی نیست. اما به هر حال جایی است که با اینکه قیمت هایش بی جهت کمی بالاست، دوست داری بعضی وقتا آنجا بروی…


*به نظرم بالاست

نام غذاقیمت غذا
میکس کباب39500 تومان
سوپ روز6500 تومان
سیب زمینی10000 تومان!!!!
مرغ سرخ شده دو آتیشه26500 تومان
حق سرویسندارد
مالیات9%

 


آدرس: بزرگراه کردستان، خیابان ۶۴ یوسف آباد، زیر برج های مسکونی آ.اس.پ . رستوران ته دیگ

تلفن: ۸۸۰۴۱۹۶۱ (۰۲۱)

اینستاگرام: https://www.instagram.com/tahdig.asp/

[Best_Wordpress_Gallery id=”42″ gal_title=”رستوران ته دیگ مجتمع آ.اِس.پ”]

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید