دربه در استیک و پاستا و پیتزا و این جور چیزها، این دفعه راهی رستوران «بیژه» شدیم. رستورانی ایتالیایی که اخیراً نام خود را از «مانژیامو» که عبارتی ایتالیایی است به «بیژه» که کلمه ای فارسی و به معنای خاص و ویژه است، تغییر داده.

بیژه در محله یوسف آباد، در خیابان ۶۴ ام قرار دارد. داخل خیابان که می شوی، قبل از آنکه به پل برسی، سمت راست؛ کاملاً پیداست!

جلوی رستوران تا به درب اصلی برسی، دو ردیف میز و صندلی چیده اند برای آنها که فضای باز را حتی تو خرما پزون تابستون ترجیح می دهند. ما اما رفتیم داخل تا از گرما رهایی پیدا کنیم.

فضای داخلی رستوران طراحی خوبی دارد؛ خاص نیست اما خوب است. با استفاده از چوب، در میز و صندلی و قفسه ها و کمدها و پاراوان ها و خلاصه همه جا، فضا را گرم کرده اند. گذشته از این، لوسترهای بامزه ای به سقف آویخته و تابلوهای دیواری بامزه ای هم دارد. کلاً فضایش حس دارد و زنده است. راستی آباژورهای روشن کنار دیوارش هم دوست داشتنی است.

-بیژه-فودیرو-foodiro-6 رستوران بیژه ( مانژیامو سابق )

نشستیم و منو را آوردند و زمان انتخاب غذا رسید. سالاد مخصوص بیژه سفارش دادیم برای شروع و پاستای کاسرول مرغ تنوری و استیک هم برای غذای اصلی.

سالاد آمد، با ظاهری دلفریب! خیلی خوش رنگ بود. بیشتر به خاطر سس سبز رنگی که روی آن ریخته شده بود. اول از همه بگم که سالادش واقعا خوشمزه بود. سسی که روی سالاد ریخته شده بود بی نظیر بود. هرچی تقلا کردم و کردیم، نفهمیدیم چی چی بود ولی خیلی چسبید. آنقدر که از گارسون درخواست یک ظرف سس اضافه هم کردیم. سالادش ترکیبی بود از کاهو و گوجه گیلاسی و پنیر و گردو و تیکه های بزرگ نان تست و البته سس جادویی که وصف آن شد.

-بیژه-فودیرو-foodiro-3 رستوران بیژه ( مانژیامو سابق )

با فاصله ای استیک و پاستا هم آمد. پاستای کاسرول مرغ را اول مزه کردم. راستش تا به حال پاستای این شکلی ندیده بودم. روی کل پاستا را پنیر طلایی رنگ شده، پوشانده بود و پاستای زیرش پیدا نبود. جدای از ظاهر خاصش، مزه اش هم خاص و خوشمزه بود. ترکیباتش شبیه همان پاستای «چیکن آلفردو» بود که احتمالاً می شناسیدش. البته که پنیر رویش که در فر طلایی رنگ شده بود، مزه اش را با پاستای آلفردو کمی متفاوت می کرد. در کل خیلی چسبید و من دوست داشتم.

-بیژه-فودیرو-foodiro-1 رستوران بیژه ( مانژیامو سابق )

استیک بیژه هم خیلی خیلی خوشمزه بود. واقعاً گوشت خوش طعمی داشت و خیلی هم خوب طبخ شده بود. سس کنار استیکش هم – سس قارچ – خیلی خوش طعم بود. روی استیک که می مالیدی اش، مزه بی نظیر استیک را ده چندان بهتر می کرد. باید اعتراف کنم که یکی از بهترین استیک هایی بود که توی این مدت خورده بودم و انصافاً در لیست بهترین استیک های تهران قرار می گیرد. دورچین کنار استیک هم سبزیجات پخته شده و پوره سیب زمینی بود که البت سبزیجاتش را دوست نداشتم. خوردما ولی باحال نبود.

-بیژه-فودیرو-foodiro-8 رستوران بیژه ( مانژیامو سابق )

بیژه واقعاً تجربه بیژه ای بود. بهتون پیشنهاد می کنم یه سر به این بیژه ی خیلی بیژه بزنید.

یه پیام هم برای مدیر رستوران بیژه داریم: « مدیر عزیز، قوربونت برم، شما که همه چیزتون سر اصوله، غذاتون خوبه، رستورانتون شیکه، خُب چهارتا دونه سس به درد بخور، مثل تَبَسکو (Tabassco) و اچ پی (HP) و کهنی(Kuhne) هم توی رستوران کنار بذارید، شاید مشتریِ بیچاره، طلب کرد. آخه سس گلوریا (Gloria) هم شد سس!!»


نام غذاقیمت غذا
سالاد مخصوص بیژه 22000 تومان
پاستای کاسرول مرغ تنوری 28000 تومان
استیک 55000 تومان
مالیات بر ارزش افزوده 9%
حق سرویسندارد

 


آدرس: انتهای یوسف آباد، خیابان شصت و چهارم(۶۴)، پلاک ۱۵

تلفن:۸۸۶۰۸۸۲۰ (۰۲۱)

سایت اینترنتی: www.bijehrest.ir

اینستا: https://www.instagram.com/bijeh_restaurant

[Best_Wordpress_Gallery id=”20″ gal_title=”رستوران بیژه”]

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید