این هفته یه هو احساس با کلاسی کردیم و رفتیم رستوران بیستانگو. چی؟ نشنیدم؟ می فرمائید: «بیستانگو چیه؟بیستانگو کیه؟». جدی دارید سوال می کنید؟ یعنی جدی جدی اسم بیستانگو را هم تا حالا نشنیدید؟ من فکر کردم، بگم بیستانگو، الان همتون میشناسید!

البته بگما، از یک زاویه ای هم حق با شماست، چون خیلی راجع به این رستوران حرف این ور اون ور نیست. خود رستوران هم از قضا خیلی تو بحث تبلیغات و معرفی خودش متاسفانه کاری صورت نداده. حالا چرا؟! نمی دونم والله!

رستوران بیستانگو یک رستوران خیلی لوکس و باکلاسه که غذاهای بین المللی سرو می کنه. چندین سال هم هست که راه اندازی شده و جزو رستوران های خوب تهران به حساب میاد. پیدا کردنش هم اصلا کار سختی نیست. خیابون عباس آباد را که وارد ولیعصر میشی، روبروی پمپ بنزین، «هتل رامتین» قرار داره و رستوران بیستانگو در طبقه زیرین همین هتل قرار داره. بله! درست حدس زدید، بیستانگو مال خود هتل رامتینه.

وارد هتل شدیم و از پله ها پایین رفتیم. داخل رستوران شدیم و با راهنمایی آقایی مودب، گوشه ای نشستیم. رستوران خلوت بود و چندتا میزش بیشتر پر نشده بود. آنها هم فکر می کنم که میهمان خود هتل بودند، چون ایرانی نبودند.-بیستانگو-هتل-رامتین-22 رستوران بیستانگو، رستورانی عاشقانه در زیر هتل رامتین

خیلی فضای آرومی داره رستوران، خیلی دونفره و عاشقونه ست. درست مانند اسم رستوران! (بیستانگو در زبان اسپانیایی به معنای «رقص دونفره» است). خلوتی و بی سر و صدایی رستوران از یک طرف، نورپردازی با نور کم و دکوراسیون چوبی و روکش های صندلی به رنگ آبی از طرف دیگه، حس آرامش و حس بی دغدغه گی را به آدم منتقل می کنه.

حال و هوای رستوران جوریه که واقعا دوست داری ساعت ها بشینی و در کنار خوردن غذا، حرف بزنی و حرف بزند و حرف بزنید! واقعا دوست داشتنیه! میتونم بگم که رستوران بیستانگو یکی از عاشقونه ترین رستوران های تهرانه. جایی که جون میده برای دلبری کردن، برای جدی کردن یه رابطه عاشقونه، حتی برای پیشنهاد ازدواج دادن!!

بگذریم؛ منو را آوردند و خیلی شیک دستمان دادند و رفتند. منو لیست بلند بالایی از غذا بود و انتخاب کار سختی بود. غذاها هم اصولا خیلی گرون بود و برای همین انتخاب کردن، سخت تر هم میشد. صفحه سمت چپ منو، غذاهای با قمیت مناسب تر بود؛ اما صفحه سمت راستی مال از ما بهترون بود و با جیب ما نمی خوند! از آقاهه کمک گرفتیم و از همون صفحه سمت چپی انتخاب کردیم. «پاستای فتوچنی مرغ» را من سفارش دادم و «استیک فیله مینیون با سالاد سزار» را هم دوستم.

چقدر فضای این رستوران محترمانه ست واقعا! گارسون مودب، سالن کار مودب، مدیر رستوران مودب، در و دیوار مودب؛ اصلا همه چیز این بیستانگو مودبه و بهت احترام میذاره. کیف می کنی از اینکه اومدی. واقها معلومه که همه چیز حساب شده و آموزش داده شده است. انصافا دم مدیر رستوران و مدیر و مالک هتل رامتین گرم!-بیستانگو-هتل-رامتین-19 رستوران بیستانگو، رستورانی عاشقانه در زیر هتل رامتین

اول از همه در ظرفی کوچولو، چیزی شبیه خامه یا سر شیر یا شاید هم کره ای خاص، اومد. در کنارش هم نان تستِ تست نشده اومد. پیش غذای خود رستوران بود و خودجوش سرو شد. خیلی هم چرب و خوش خوراک بود. چسبید!

بعدش هم، غذاهای اصلی اومد. چه خوش خط و خال هم اومد. هر دو خیلی زیبا بودند و ظاهری اغوا کننده داشتند. استیک فیله مینیون را که نگو! اصلا جذابیت داشت از سر و رویش می ریخت. خیلی خوش گل و اشتها آور بود.

هر کی رفت سراغ غذای خودش. پاستا را جلو کشیدم و شروع کردم. روی غذا را تیکه های کدو و بادمجون و هویج و پیاز  و پنیر رنده شده، احاطه کرده بود و خود فتوچینی و تیکه های مرغ در زیرش مدفون شده بود. برای خوردن باید چنگال میزدی و از زیر یک خروار سبزیجات پخته شده رنگارنگ، فتوچینی ها را بیرون می کشیدی. مزه فتوچینی اش خیلی خوب بود. یعنی واقعا خوب بود. سس پِستو اش اندازه بود و مزه های مختلف سبزیجات و پاستا، کاملا در کنار هم نشسته بود. سبزیجات روی پاستا، خیلی به طعم غذا کمک کرده بود. هر یک چنگال پاستا که میخوردم، یک چنگال بادمجون یا کدو هم پشت بندش در دهان میذاشتم. واقعا پاستای عالــــی بود. بی شک اسم بیستانگو در لیست بهترین پاستاهای تهران اضافه خواهد شد.

من خودم البت عاشق غذای چربم اما چون از سلیقه شما بی خبرم، باید بهتون بگم که پاستاش چرب بود. نه چربی که نشون از بی دقتی سرآشپز داشته باشه ها ! نه! چربی که مال خود غذا بود. گارسون نازنین و گوگولی مگولی رستوران هم بیچاره همون اول گفت که این پاستا چربه و اگر دوست ندارید، چیز دیگه سفارش بدید.-بیستانگو-هتل-رامتین-18 رستوران بیستانگو، رستورانی عاشقانه در زیر هتل رامتین

غذام که به نصفه رسید. رفتم فضولی تو بشقاب دوستم. ظاهر استیک رو باید میدید. یعنی انگار استیکه عکس آتلیه ای گرفته بود! به خدا !

سرآشپز روی استیک را یه عالمه قارچ ریخته بود و زیر استیک را هم یک تیکه نان تست گذاشته بود. به اندازه یک بیل هم رویش سسی غلیظ ریخته بود که از طعم ترش و شیرینش میشد حدس زد که باید ترکیبی از سس انار و قره غوروت باشه.

مزه استیکش به خاطر سسش، یکی از خاص ترین استیک هایی بود که تا حالا خوردم؛ و البت یکی از خوشمزه ترین هــــــــــا. خیلی خیلی خیلی خیلی خوب بود. مزه گوشتش فوق العاده بود و فوق العاده هم پخته شده بود. یک تیکه گوشت و یک تیکه از نان زیرش را با چندتا قارچ که میزدی سر چنگال و میذاشتی در دهان، مستقیم میرفتی فضا !! تازه کنار استیک کمی سالاد سزار هم ریخته بود که می تونستی بین غذات از اونم بخوری. واقعا دست و پنجول سرآشپز دردنکنه! عالـــــــی بود؛ و به خاطر همین عالی بودنش، استیک رستوران بیستانگو هم رفت در لیست «بهترین استیک تهران».

بدون هیچ تملق و بزرگ نمایی بهتون میگم که بیستانگو جزو بهترین رستوران های تهرانه، حتی شاید بشه گفت که بهترین رستوران تهرانه. درسته، قیمت ها بالاست اما حداقل خوبیش اینه که همیشه از رستوران راضی بیرون میای. بیستانگو جایی که به خاطر حرفه ای بودنش، به خاطر رفتار بی نظیر و سطح بالای پرسنلش و به خاطر آشپز و غذاهای فوق العاده اش، هیچ وقت از اومدن بهش پشیمون نمیشید.

 نمیگم هر هفته و هر ماه پاشید بیایید، چون گرونه. اما به نظرم هر وقت خواستید خودتونو برای خودتون لوس کنید و به خودتون هدیه ای بدید، یا هر موقع خواستید به خاطر یه اتفاق خوب، یه دورهمی دونفره یا چند نفره کوچولو داشته باشید و یا هر وقت خواستید یه خاطره قشنگ برای خودتون بسازید، همون موقع اسبتون را زین کنید و پاشید بیایید رستوران بیستانگو!

-بیستانگو-هتل-رامتین-23 رستوران بیستانگو، رستورانی عاشقانه در زیر هتل رامتین

پیامی برای مدیر رستوران:« آقای مدیر، آقای مالک هتل رامتین، آخه چرا تبلیغ نمی کنـــــــــــــی ؟؟؟ آخه چرا بیستانگو را به همه معرفی نمی کنــــــــــی؟؟؟ کار کردید، کارستون. رستوران زدید، عالــــــی! خب یه مانوری بدید، یه تبلیغی بکنید! به خدا حیفه ! جدی میگم. رستوران هایی که نصف شما کیفیت ندارند، کلی واسه خودشون اسم و رسم درست کردند. آخه چرا باید شما انقدر غریب بیفتید؟ الهی من بمیرم واسه بیستانگو که اینجوری در اوج، بی نام و نشونه !»


*قیمت ها خیلی بالا بود ولی ارزششو داشت

نام غذاقیمت غذا
استیک فیله مینیون با سالاد سزار 58000 تومان
پاستا فتوچینی با مرغ 53000 تومان
نوشابه کوکا 6000 تومان!!!!
حق سرویس ندارد
مالیات 9%

 

آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از عباس آباد، روبروی پمپ بنزین، هتل رامتین،پلاک ۲۱۵۳، طبقه زیرین، رستوران بیستانگو

تلفن: (۰۲۱) ۸۸۵۵۴۴۰۹

وب سایت: http://www.bistangorestaurant.com/

 

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید