چندسال پیش ها یک رستورانی بود در خیابان دیباجی شمالی، به نام رستوران «باکس». نمی دونم اصلا دیده بودید یا نه. یک رستوران خوب اما کوچولو با غذاهای ایتالیایی که خیلی اسم و رسم نداشت و خیلی شناخته شده نبود.

اما یکی-دو سال پیش یک دفعه اوضاع و احوال رستوران باکس عوض شد و از دیباجی شمالی بن کن کرد و پا شد رفت انتهای بلوار دادمان. به یکباره رستورانی که سرتا تهش ۳۰ مترمتربع  هم نبود، تبدیل شد به رستورانی دو طبقه، با کلی خدم و حشم و میز و صندلی. اسمش هم از رستوران «باکس» به رستوران «باکس کلاسیک» تغییر پیدا کرد؛ که کاش نمی کرد! باکس کلاسیک آخه دیگه چه صیغه ایه !

هفته پیش بود که از بین دو-سه تا گزینه، به جمع بندی رسیدیم که بریم رستوران باکس کلاسیک و ببینیم این باکس متحول شده چی کار می کنه!

رستوران باکس کلاسیک، فضای بزرگی داره. یک طبقه همکف و یکی طبقه منفی یک (۱-). در کل فکر کنم ۱۵۰ متر مربعی هست. جا زیاده و شانس نشستن و جا پیدا کردن بالاست. از پله های انتهای سالن پایین رفتیم و در طبقه منفی یک نشستیم.

دکوراسیون رستوران و حسی که رستوران می دهد، رسمی و جدی است. بیشتری حالتی دارد که دوست داری برای جلسه و قرارهای رسمی به باکس کلاسیک بروی. خیلی حس و فضای دونفره و خانوادگی را نمی ده. فضای شیکی داره اما بیشتر به لابی هتل ها شبیه و زیادی همه چیز مرتب و اتوکشیده است. تابلوها و آینه هایی که به دیوار کوبیده شده و لوسترهایی هایی که از سقف آویزان شده هم، همین فضای رسمی را القا می کنه. میزها و صندلی ها هم رسمی و البته یک مقدار تکراری هستند.

-باکس-کلاسیک-32 رستوران باکس کلاسیک، جعبه ای از غذاهای ایرانی و خارجی

رستوران باکس کلاسیک، منویی شبیه رستوران دارچین داره؛ یعنی هم غذای ایرانی داره و هم ایتالیایی. هم کباب و هم پیتزا !! ما چون هوس غذای خارجکی کرده بودیم، یک استیک با سس قارچ سفارش دادیم و یک پاستای کالبرونا و یک سالاد آنتروکوت. بدون نوشابه هم که اصلا شدنی نیست! ۲ تا قوطی نوشابه کوکا کلاسیک هم گرفتیم.

یه مجرد اینکه سالاد آنتروکوت اومد روی میز و چشممان به ظاهرش افتاد، فهمیدیم که چیز معرکه ای باید باشه! و بـــود ! خـــــیلی هم بود! یعنی ماورای تصور بود. عــــــــالی تر از عـــــالی بود. استثنایــــی بود. بی نظـــــــیر بود! یعنی هیچ سالادی در تهران به گرد پای این سالاد رستوران باکس کلاسیک هم نمیرسه. می تونم بگم بهترین سالاد حال حاضر تهرانه! چیز خاصی هم نداشت ها ! خیلی سالاد خلوتی بود. کاهوهای درشت درشت بریده شده، به علاوه گوجه گیلاسی، گردوهای ریز ریز شده، کمی سبزی و البته یک سس کمی سبز رنگ  ویران کننده !! واقعا سسش خوشمزه بود. واقـــــعا ! نمی دونم دقیقا چی چی داشت اما آب لیمو ترش و روغن زیتون مطمئنم که داشت. از بقیه مخلفاتش اما سر در نیاوردم.

-باکس-کلاسیک-42 رستوران باکس کلاسیک، جعبه ای از غذاهای ایرانی و خارجی

انقدر خوشمزه بود، نصف سالاد را خوردیم و نصف دیگرش را نگه داشتیم تا آخر از همه، بعد از خوردن بقیه غذاها، بخوریم.

تقریبا پاستا کالبرونا و استیک قارچ با هم آمدند.

شکل و شمایل پاستایش هم دوباره داشت داد می زد که چیزی شبیه سالادش باید باشه. مثه اینکه بر و بچه های آشپزخانه رستوران باکس کلاسیک تصمیم گرفته بودند ما را روانی و مجنون به خونه بفرستند!

وااااااااااااااااااای، پاستایش مــــــــــــــاه بود. یه چیز عجیب و غریب. یعنی واقعا زبون تعریف کردنشو ندارم. اصلا نمی دونید چی بود! مرد افکن بود! پاستایش نرم و خامه اش عالی بود. پنیر و قارچش هم واقعا خوشمزه بودند. اینجوری بهتون بگم که من اگه جای شما بودم، از خیال خوندن ادامه این پست می گذشتم و پا میشدم همین الان می رفتم باکس کلاسیک. یقینا و تحقیقا پاستای باکس کلاسیک هم، مثه سالادش، بهترین تهرانه! یعنی رو دستش نیومده هنوز!

حالا شما ببینید ما در چه حال و احوالی بودیم، که در آن واحد قسمت مون شده بود، بهترین سالاد و بهترین پاستای تهران را توی رگ بزنیم!

با این حالِ خوش رفتم تا کمی هم از استیکش مزه کنم و دیوانه تر بشم. اما راستش استیکش خوب نبود. اصلا خوب نبود! باورم نمیشد رستورانی که پاستا و سالادش تا همین ۵ دقیقه پیش داشت ما را روانی می کرد، انقدر استیکش بد باشه. سس قارچی که رویش ریخته بود، به لعنت خدا هم نمی ارزید. گوشت استیکش هم مزه بدی می داد و درست هم نپخته بود. بگم مزخرف بود، خیلی حرف بی ربطی نزدم!

-باکس-کلاسیک-44 رستوران باکس کلاسیک، جعبه ای از غذاهای ایرانی و خارجی

خلاصه استیک را فراموش و گوشه ای رهایش کردیم و با دورچین استیک و بقیه پاستا، داستان را ادامه دادیم…

استیک را قلم بگیریم، میشه گفت باکس کلاسیک جز رستوران های خوبه تهرانه. جایی که میشه توش بهترین سالاد و بهترین پاستای تهران را نوش جان کرد.

فقط هر چی سفارش میدید، بدید اما سر جدتون استیک سفارش ندید !


*قیمت ها رو به بالاست

نام غذاقیمت غذا
سالاد آنتروکوت۲۶۰۰۰ تومان
استیک با سس قارچ۶۵۰۰۰ تومان
پاستا کالبرونا۲۹۰۰۰ تومان
نوشابه کوکاکولا۱۸۰۰ تومان !!
مالیات۹%
حق سرویسندارد

 


آدرس: شهرک غرب، بلوار دادمان، شماره ۱۷۱ ، رستوران باکس کلاسیک

تلفن: (۰۲۱) ۸۸۰۸۶۰۶۰

وب سایت: www.boxclassic.ir

اینستاگرام: https://www.instagram.com/boxclassic/

[Best_Wordpress_Gallery id=”50″ gal_title=”رستوران باکس کلاسیک”]

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید