رستوران «بونو» ی ظفر از اون دسته رستوران هاست که پیدا کردنش، کار حضرته فیله !!! از صد و شصت تا کوچه پس کوچه باید گذر کنی و چندین و چند بار باید پس و پیش بری تا به جلوی درب رستوران برسی. اینجوری براتون بگم که ما که تازه با گوگل مپ رفتیم، دست آخر باز مجبور شدیم ماشین را کناری پارک کنیم و خیابون منتهی به رستوران را پیاده طی کنیم. رستوران در بین خیابان میرداماد و ظفر، در بافتی مسکونی و در زیر ساختمانی قدیمی قرار دارد. محله ای آرام و خلوت که بوی قدمت می دهد. از همان فضاها که من دوست دارم!

رستوران بونو ظفر فودیرو foodiro (3)

بونوی ظفر از تمامی شعبه های رستوران بونو عریض و طویل تر است و تا دلتان بخواهد جای نشستن دارد. بر عکس بونوی روبروی پارک ملت که هر زمان که می روی، جا ندارد و جواب رد می شنوی، اینجا دراندشت است و هر زمان که برسی یحتمل گوشه ای برای نشستن پیدا می کنی.

رستوران بونو از جمله رستوران های شناخته شده برای عاشقان پیتزا است. درست است که غذاهای دیگر هم دارد و اصولاً هم رستوران خوبی است اما همه بونو را به پیتزاهای نازُکش می شناسند. بونوی ظفر اگر اشتباه نکنم، جدیدترین شعبه است و من تا به حال اینجا نیامده بودم…

رستوران دو نبش است و شکلی مستطیلی و دراز دارد. دو ضلعش دیوار است و دو ضلع دیگرش شیشه ای؛ و همین شیشه ای بودنش سبب شده که از داخل رستوران، فضای سبز طراحی شده در حاشیه رستوران کاملا پیدا باشه و این خیلی فضا را باحال کرده است. فضای داخلی رستوران هم شیک و مرتب است. صندلی های مشکلی و میزهای سفید، به همراه تابلوهای نقاشی دیواری و لوسترهای بامزه و گلدان هایی که این طرف و آن طرف قرار دارند، دکوراسیونی تر و تمیز را رقم زده اند.

در کنج سمت راست رستوران نشستیم؛ جایی که مشرف به همه رستوران بود و بهتر میشد فضولی کرد. جمعه ظهر بود اما رستوران خیلی خلوت و سوت و کور بود. راستش خلوت اصلاً بهتر است؛ سر و صدا نمی آید و می شود حین خوردن چهار کلوم اختلاط کرد.

منو را که آوردند، انتخاب کردیم و سفارش دادیم. پیتزای سزار – که اصلا برای همین اینجا آمده بودیم – به همراه پاستا آلفردو. سالاد هم سفارش ندادیم.

رستوران بونو ظفر فودیرو foodiro (6)

هر دو غذا با هم آمد. پیتزای سزار بونو، فرمت خاصی دارد و در هیچ جای دیگر نظیرش را پیدا نمی کنی. یک نان دایره ای نازک و برشته است که تیکه های مرغ به آن چسبیده است و کاهوهای ریز شده که با سس سزار مزه دار شده اند در وسطش تپه شده است؛ طوری که کاهو ها اصلا به نان نچسبیده و خودت باید آرام آرام آنها را در سطح نان پراکنده کنی. این کار را که کردی، تازه پیتزا آماده خوردن است.

پیتزای ایتالیایی سزار بونو وااااااااقعا خوشمزه است. یعنی خوشمزه ترین پیتزای دنیاست. باور کنید! هیچ چیز خاصی ندارد اما بهترین است. ترکیبی ساده از خمیر نازک پیتزا، مرغ و کاهو! همین! اما فوق تصور خوشمزه است. من بیش از پنجاه بار تا حالا این پیتزا را خورده ام و هر بار هم همین طوری دیوانه شده ام!

در کنار پیتزای دیوانه کننده اش، گاهی ناخونکی هم به پاستای دوستم می زدم. البت که او هم در مقابل بیکار نمی نشست!

پاستایش ظاهر جذابی داشت. پاستاها در زیر و تیکه بزرگی مرغ گریل شده که درشت درشت بریده شده بودند بر روی پاستا و تکه های ریحون هم بر روی همه شان. پنیر پارمزان هم که در بین همه مخلفات ریخته شده بود. جدای از ظاهر طعم نسبتا خوبی داشت. پنه نرم بود و خوب پخته شده بود. تیکه های مرغش هم خوب گریل شده بود و خوش طعم بود. کلاً اما نمی شد بگی که خیلی خوب بود. یه مقدار بی مزه بود و برای همین می شه گفت که در کل متوسط رو به بالا بود. البته چون سس «تاباسکو سبز» و سس «ناندوز خیلی خیلی تند (Extra Extra Hot) » بر روی میز بود، خودمون بهش مزه دادیم و تقریبا تا تهش را هم خوردیم.


نام غذاقیمت غذا
پاستا آلفردو 25900 تومان
پیتزا سزار 25900 تومان
حق سرویس 15%
مالیات بر ارزش افزوده 9%

 

آدرس: اتوبان مدرس( جنوب به شمال)، خیابان ظفر، خیابان تخارستان، خیابان حسن زاده، نبش کوچه دوم

تلفن: ۲۲۹۲۲۸۴۰-۲۲۹۲۲۸۴۱

[Best_Wordpress_Gallery id=”18″ gal_title=”بونو ظفر”]

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید