فودیرو این هفته رفت «رستوران ارکیده»، رستوران ارکیده نگو، بگو باقلوا ! بگو حلوای قند ! بگو امیر بی گزند ! شوخی نمی کنم ها ! یک چیز عجیب و غریبیه این رستوران ارکیده. جاتون خالی، انقدر غذاش چسبید که نگو! راستش نمی دونم چی شده که ما یک ماهه افتادیم روی دور شانس و هر جا که رستوران و کافه میریم، عالی از آب درمیاد. باور کنید. همین جوری داره رگباری، جاهای خوب به پستمون میخوره. فقط خداکنه الان که گفتم، ۴ روز دیگه ورق برنگرده!%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d8%b1%da%a9%db%8c%d8%af%d9%87-2

چندماه بود که تو نخ رفتن به رستوران ارکیده بودیم. دقیقا از همون موقع که شروع به تبلیغات محیطی کرد، یادمه که دیگه مصمم شدیم که بریم و یک غذا تو ارکیده بخوریم. نشد نشد تا همین هفته پیش، اونم کاملا شانسی. از دو سه تا رستوران که مد نظرمون بود، جا موندیم و ساعت شد نزدیک ۴ و دیگه هیج جا غذا نمی داد. اتفاقی زنگ زدیم به ارکیده و اونم گفت که: «ما یکسره بازیم و تعطیلی نداریم و تشریف بیارید». این شد که رفتیم رستوران ارکیده.

رستوران یک ورودی کوچیک داره توی اول خیابون الوند، بالای میدون آرژانتین. از ورودی که داخل میشی، پله برقی قرار داره و بعد بالا رفتن، تازه وارد فضای اصلی رستوران میشی. اووووووووووووه! تا چشم کار میکنه، میز و صندلی چیدند. خیلی بزرگه رستوران. ما که ساعت خلوتی رفته بودیم اما فکر کنم تو ساعت شلوغی هم جا واسه نشستن راحت پیدا بشه. ماشاالله هزار ماشاالله سر و ته نداره رستوران! بس که بزرگه!

رفتیم و نزدیک اکواریم، پشت آبنما نشستیم و منو که آمد، انتخاب کردیم و سفارش دادیم. من «ماهی قزل آلا» و دوستم «کباب بره» (دوست منو که باید دیگه بهتر تر از من بشناسیدش، کلا کارش سفارش رقم بالاهای منو اِ !) دو پرس برنج و ماست چکیده هم راستی سفارش دادیم.

%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d8%b1%da%a9%db%8c%d8%af%d9%87-17

آقاهه که رفت، ماست چکیده اومد با نون داغ. ما هم که تا ساعت نزدیک ۵ شرمنده شکممون شده بودیم، دو تایی شیرجه زدیم تو کاسه ماست. لقمه لقمه خوردیم و ته بندی کردیم تا غذاهای اصلی تشریف فرما بشه.

خدا را شکر خیلی طول نکشید و کباب بره و قزل آلا هم اومد.

همون نگاه اول که به پیشونی غذا انداختم، فهمیدم که بـــــــــله، خوب جایی اومدیم. توی دلم یه دعایی برای سرآشپز خوندم و شروع کردم.

ماهی قزل آلاش قد و قواره نهنگ را داشت! خیلی بزرگ بود. درست و حسابی سرخ شده بود و تیغ هاش با قاشق و زیر دندون پودر میشد. من که به تیغ خیلی حساسم هم اذیت نشدم و راحت ماهی را تیکه تیکه کردم و خوردم. مزه اش، وااااااای عــــــــــالی بود. خیلی خیلی خوب بود. جزو بهترین ماهی هایی بود که تو عمرم خورده بودم. مثه «جِری» توی «تام و جری» یه جوری ماهی را تیکه پاره کردم که فقط ازش یک پوست و یک کله و یک تیغ بیشتر نموند!

%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d8%b1%da%a9%db%8c%d8%af%d9%87-5

بعدش هم رفتم سراغ کباب بره.

وای خدای من، تو این رستوران ارکیده چه خبره؟؟ این سرآشپز دیوونه ارکیده کیه آخه ؟؟؟ چرا مادر من نمی تونه اینجوری غذا درست کنه ؟!! طعم کباب برش دیوانه کننده بود. گوشتش نرم و خوشبو و خوش عطر بود. یعنی خدا میدونه که کباب بره به این خوبی شاید یکسالی بود که نخورده بودم.

واقعا غذاها در نهایت کیفیت بود و خیلی چسبید.  واقعا رستوران خیلی خوبیه این رستوران ارکیده، درسته خیلی دو نفره و رمانتیک و ژیگولی نیست؛ اما غذاهاش بی نظیر و درست و درمونه. البته از رستورانی که تو این قد و قواره است و در چالوس( شعبه مرکزی) و کرج و شهریار و متل قو هم شعبه داره، جز این هم نباید انتظار داشت.

 

پیام به مدیر رستوران ارکیده: « آقـــــــــــای اژدری دمـــت گـــــــــــــــرم»


 

*قیمت ها خوب بود.

نام غذاقیمت غذا
کباب بره 44000 تومان
ماهی قزل آلا 26700 تومان
چلو کره 2800 تومان
ماست چکیده 3900 تومان
کوکا 1375 تومان ( رقم دقیقش منو کشته! )
مالیات بر ارزش افزوده ندارد
حق سرویس 8%

 


تست مرتبه دوم رستوران ارکیده ( ۸ بهمن ۹۵ ) :

نزدیکای میدون آرژانتین جلسه داشتم، تشنه و گشنه پاشدم رفتم رستوران ارکیده، تا قبل جلسه حسابی خودمو بسازم. «زرشک پلو با مرغ» سفارش دادم. به نظرم زرشک پلو با مرغ رستوران ارکیده به کیفیت دو تا غذای قبلی که دفعه قبل خورده بودیم نبود. به نبودا ! ولی عالی هم نبود. مرغش خوب پخته شده بود اما خیلی خوشمزه نبود؛ هم چنین متاسفانه توی مرغش یک تیکه سنگ کوچیک بود!! برنجش هم با اینکه خلال پسته و برنج زعفرونی روش کشیده شده بود، مزه خیلی خاصی نداشت. در کل میشه گفت که متوسط بود و جزو گزینه های سفارش در دفعات بعد، یقینا نخواهد بود.

رستوران-ارکیده-(231)


نام غذاقیمت غذا
زرشک پلو با مرغ 27000 تومان
حق سرویس 8%

 

 

آدرس: تهران، میدان آرژانتین، نبش خیابان الوند، سمت چپ، رستوران ارکیده

تلفن: (۰۲۱) ۸۸۸۸۵۳۰۰

وب سایت: http://www.orkiderestaurant.com/

اینستاگرام: https://www.instagram.com/orkideh_restaurant/

[Best_Wordpress_Gallery id=”55″ gal_title=”رستوران ارکیده”]

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید