اگر وقتی دنبال یک رستوران خوب می گردید، ادا و اصول و قرتی بازی و زلم زیمبو، براتون مهمه که هیچ ! اما اگر غذای خوب و با کیفیت براتون مهمه، حتما این پست را تا انتها بخونید، چون امروز قراره واستون از «رستوران اروندکنار» بگم.

رستوران اروند کنار تو خیابون ولیعصر قرار داره؛ بالاتر از عباس آباد، پایین از پارک ساعی. یک رستوران بزرگ، قدیمی و استخون دار که رستوران بروها و خوش خوراک ها و شکموها ارادت قلبی ویژه ای نسبت بهش دارند. رستورانی که نه معماری خاص، نه نورپردازی ویژه، نه میز و صندلی عجیب و غریب و نه کلاس خیلی بالایی داره. هیچی نداره اما غذاهایی بی نظیر داره، هیچی نداره اما بهترین باقالی پلو با گوشت و بهترین جوجه کباب با استخوان تهران را داره. هیچی نداره اما همین جوری هم عالـــــــــــیه!

از در رفتیم تو و چون پایین شلوغ بود، رفتیم و طبقه بالا کنجی پیدا کردیم و نشستیم. من اصولاً سالی سه – چهار بار را اینجا می آیم و دلی از عزا در می آورم. البته این دفعه، با دفعه قبلش فکر می کنم حداقل شش-هفت ماهی فاصله افتاده است. خدا ما را ببخشد و مورد عفو خودش قرار دهد!

منو را آوردند و ما چون از قبل اتخاب کرده بودیم، گارسون را نگه داشتیم و سفارش دادیم. «باقالی پلو با گردن» و « جوجه کباب با استخوان»، به همراه ماست خیار و نوشابه؛ مثل همیشه! سفارش را که گرفت و رفت، پشت سرش نوشابه و ماست آمد و مشغول خوردن ماست شدیم تا غذاهای اصلی بیاید؛

خدا را شکر به موقع هم آمد، چون داشتیم تلف می شدیم. ظاهر باقالی پلو با گردنش هم هوش از سر آدم به در می کرد. جدی میگم! عکسش را گرفتم، مطمئنم همتون عکس را که ببینید، دیوونه میشد، حالا ببینید کی گفتم ! چنگال را انداختم توی گوشت گردن و دست به کار شدم. وای خـــــــدای من!! به خاطر همه نعمت هایی که به ما ارزانی داشتی، تو را سپاس می گویم! به خاطر وجود رستوران اروندکنار، به خاطر باقالی پلو با گردنش از تو تشکر می کنم.

عـــــــــــــــــــــــــــــــالی بود. باور کنید، عـــــــــــــــــــــــــالی. چند وقتی بود که همچین غذایی نخورده بودم. گردنش خیلی خوب پخته شده بود و مزه خیلی خوبی هم داشت. باقالی پلویش هم بی نظیر تر از گوشتش. اروندکنار همیشه روی پلو هایش روغن حیوانی ( کرمانشاهی ) می ریزد و همین باعث می شود که مزه پلوهایش روانی ات کند.

نصف غذا را که خوردم، یورش بردم به سمت جوجه کباب تا دو – سه تا تیکه هم از آن بخورم. بی نظیر بود. استثنایی بود. حــــــــرف نداشت. راستش هرچی بگم از جوجه کباب با استخوان اروندکنار کم گفتم. آخه جوجه کباب اینجا، واقعاً جوجه کبابه. مرغ کباب و خروس کباب و این جور چیزها نیست. برای همین گوشت نرم و مزه فوق العاده ای داره.

%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%a7%d8%b1%d9%88%d9%86%d8%af%da%a9%d9%86%d8%a7%d8%b1-%d9%81%d9%88%d8%af%db%8c%d8%b1%d9%88-foodiro-4

همه چیز مثل همیشه بی نقص بود و جایتان خالی، خیلی هم چسبید. من اِنقدر خورده بودم که از روی صندلی نمی توانستم بلند بشم. اروند کنار رستوران خیلی خوبیه، رستوران بروها همه خودشون بهتر از من می دونند. من تا حالا اینجا غذایی جز باقالی پلو و جوجه کباب با استخوان نخوردم، اما مطمئم که بقیه غذاهایش هم باید خوب باشه. البت که همه اروند کنار را به همین دو تا غذایش می شناسند.


*قیمت ها یک مقدار بالاست

نام غذاقیمت غذا
جوجه کباب با استخوان22000 تومان
باقالی پلو با گوشت (گردن) 42000 تومان
برنج سفید (پلو) 6000 تومان
ماست و خیار 5000 تومان
مالیات بر ارزش افزوده9%
حق سرویس ندارد

 


 

آدرس: خیابان ولیعصر، بالاتر از عباس آباد( بهشتی)، سمت چپ، رستوران اروندکنار

تلفن: ۸۸۷۱۷۱۷۷ (۰۲۱)

[Best_Wordpress_Gallery id=”27″ gal_title=”رستوران اروندکنار”]

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید