یک نظرسنجی در مورد نگرش مردم آسیا در مورد رژیم غذایی و تغذیه نشان می‌دهد: مردم آسیا نسبت به مردم جهان غرب علاقه‌ی بیشتری به مصرف غذای سالم دارند. محققان نظرات ۶۰۰ نفر آسیایی و ۷۰۰ نفر غربی (از جمله استرالیا و نیوزیلند) را در مورد طیف وسیعی از مسائل مربوط به تغذیه‌ جمع آوری کردند. از بین افراد مورد مطالعه، ۶۸٪ از آسیایی‌ها و ۳۸٪ از غربی‌ها اعلام کردند که بسیار علاقه‌مند به تغذیه سالم هستند.

در هند سطح علاقه به تغذیه‌ سالم بیشتر بود و ۸۲٪ علاقه‌مند به خوردن غذای سالم بودند. در فیلیپین هم ۷۱٪ طرفدار غذای سالم بودند. با این حال، ۳۶٪ از پاسخ دهندگان در انگلستان و ۲۶٪ در استرالیا و ۷۱٪ در ایالت متحده امریکا اعلام کردند که علاقه بسیاری به خوردن غذای سالم دارند.مردم_آسیا_در_نظر_سنجی_مصرف_غذاهای22

این یافته‌ها نشان داد که دیدگاه‌‌ها در مورد رژیم غذایی و سلامت بین شرق و غرب تا چه حد متفاوت است. به عنوان مثال، ۳۹٪ از پاسخ دهندگان در آسیا معتقد بودند مصرف کمتر گوشت برای داشتن یک رژیم غذایی سالم بسیار اهمیت دارد؛ ولی فقط ۲۵٪ از غربی‌ها در مورد رژیم غذایی همانند مردم آسیا فکر می‌کنند.

بر این اساس، ادعای یک گیاه‌خوار آسیایی مبنی بر سالم بودن یک خوراکی، بر روی خریداران آن خوراکی تا ۳ برابر بیشتر از ادعای یک گیاه‌خوار غربی تاثیر دارد (در آسیا ۲۸٪ و در غرب ۱۰٪ تاثیر دارد). این نشان می دهد که حتی در عصر جهانی شدن هم هنگامی که سخن از مصرف غذای سالم به میان می‌آید، شرق و غرب دو جهان از هم جدا هستند.

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید