افراد رژیمی عاشق سوپ هستند، چون سوپ نسبتاً کم کالری است، احساس سیری به آدم می‌دهد و طعم خوشمزه ای هم دارد. تلفیق «سوپ و سالاد» انتخاب نهار اکثر کسانی است که می‌خواهند وزن کم کنند.

ژانویه را «ماه ملی سوپ» نام گذاری کرده اند. در ‌واقع این اسم‌گذاری کلکی است تا مردم را به خرید کنسرو سوپ بیشتری تشویق کنند. اما کنسرو سوپ ممکن است برای سلامتی تان مضر باشد؛ پس چند پیشنهاد برای درست کردن سوپ رژیمی برای‌تان داریم:

 

  1.  مشکل اساسی سوپ‌های کنسروی درصد بالای سدیم آنهاست. بعضی مواقع نزدیک به نصف سدیم مورد نیاز روزانه بدن در یک قوطی کنسرو وجود دارد! نمک بیش از حد موجب فشار خون بالا و بیماری قلبی می‌شود. سعی کنید خودتان سوپ درست کنید و تا حد ممکن سوپ کنسروی نخورید. سوپ خانگی خوشمزه‌تر است، راحت درست می‌شود و افزودنی‌های نامعلوم هم ندارد.
  2.  از خوردن سوپ‌های حاوی خامه بپرهیزید. این نوع سوپ‌ها چربی اشباع شده و کالری بالایی دارند. می‌توانید با جو، سیب زمینی، یا آرد ذرت به سوپ‌تان طعم خامه بدهید.-تهیه-سوپ-2 در درست کردن سوپ به این موارد توجه کنید
  3.  اگر برای شام فقط سوپ و کمی سالاد دارید، خیلی زود دوباره احساس گرسنگی می‌کنید، چون غذایتان عاری از پروتئین (و چربی) است، مواد مغذی مسئول سیر نگه داشتن‌تان هستند. خوشبختانه درست کردن سوپ پروتئینی آسان است. فقط کافی است به سوپتان عدس، لوبیا، و مقداری گوشت اضافه کنید و کمی فرصت بدهید تا پخته شود. یا اگر سوپتان پخته شده است و برای خوردنش عجله دارید تخم مرغی را بشکنید و در حالی که با چنگال هم می‌زنید آرام به سوپتان اضافه کنید.
  4.  درست کردن سوپ به مقدار زیاد اصلا کار سختی نیست. می‌توانید وقتی سوپ سرد شد، آن را در ظروف غذا با درپوش محکم بریزید و به محل کارتان ببرید.

 

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید