در ادامه سریال تست کردن استیکِ رستوران های مختلف، این هفته تصمیم گرفتیم که بریم و استیک رستوران «خانه استیک پاسداران» را ناخونک بزنیم. شاید حقش بود که زودتر از اینها به این رستوران می آمدیم و سر و گوشی آب می دادیم. اما به هر حال نشد تا امروز!

خانه استیک پاسداران، در خیابان پاسداران، پایین تر از برج سفید قرار داره و فکر می کنم حداقل دوازده- سیزده سالی هست که برقراره و یک جورایی دیگه الان جزو رستوران های قدیمی تهران محسوب میشه؛ البته که باید بگم، من تا حالا خانه استیک نیامده بودم و این مرتبه اولم بود.

ورودی خانه استیک پاسداران بامزه است. از راهروی بین دو تا باغچه بزرگ با درخت های کاج رد می شوی تا به درب رستوران برسی. این فضای سبز جلوی رستوران حس و حال خوبی را به وجود آورده است. داخل که می شوی، انگار که داخل کلبه ای شده ای، نمای دیوار ترکیبی از چوب روسی است و سنگ های قهوه ای رنگِ مربعی شکلِ کوچک. میزها و صندلی ها هم به رنگ قهوه ای سیر هستند و برای همین اساساً فضای داخلی کمی دلگیر و تیره به نظر می آید. معماری داخلی رستوران کاملاً گویای این است که این رستوران قدیمی است و مدت هاست که تغییری در دکوراسیون آن صورت نگرفته است.

نشستیم و منو که آمد، دیگه مشغول انتخاب شدیم. انواع و اقسام استیک در منو بود و این یک مقدار کار را سخت می کرد. از طرفی چون قیمت غذاها نسبت به رستوران های مشابه خیلی بالاتر بود، سعی کردیم خیلی با دقت انتخاب کنیم که بعداً پشیمان نشویم. مثلاً گرون ترین استیکش که استیک مخصوص بود، ۷۸۰۰۰ تومان قیمت داشت. به هر حال از بین غذاهایی که در منو بود، دو فقره را انتخاب کردیم و سفارش دادیم و نشستیم به انتظار.

%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c%da%a9-%d9%be%d8%a7%d8%b3%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86-5

اول از همه، در ظرفی معمولی و در سایزی متوسط، « سالاد سزار با فیله مرغ » آمد. ظاهرش بسیار معمولی بود و به نظرم کاهوهایش خیلی تر و تازه نبود. مخلفاتش ترکیبی بود از کاهو و تیکه های مرغ و زیتون و گوجه گیلاسی و پنیر رنده شده، به همراه سس مخصوص سزار به مقدار زیاد. در کل سالادی معمولی بود؛ البته که سس سزارش، خوشمزه بود.

کمی بعد هم « استیک فیله مینیون » و « استیک مرغ با سس قارچ » آمد. هر دو با ظاهری جذاب و دورچین هایی متنوع. فی الفور کارد و چنگال را دست گرفتم و رفتم سراغ استیک مرغ.

%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c%da%a9-%d9%be%d8%a7%d8%b3%d8%af%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86-8

مرغش هم خوب طعم دار شده بود و هم خوب گریل شده بود و برای همین مزه خوبی داشت. دو سه تا تیکه جدا کردم و پشت هم خوردم و خیلی هم چسبید. نرم بود و خوب پخته شده بود. از طرفی دورچین غذا هم کامل بود و همه چیز در آن پیدا می شد. از لوبیا سبز و سبزیجات پخته شده و پوره سیب زمینی، تا بروکلی و کلم پخته شده و قارچ، همه چیز بود.

ته بندی را که کردم، رفتم به سمت استیک فیله مینیون تا طعم آن را هم مزه کنم. بشقاب استیکش خیلی پر و پیمون بود و سه تیکه گوشت درست و حسابی داشت. به نظرم اندازه غذایش کمی بیشتر از یک نفره بود و خیلی دست و دلبازانه سرو شده بود. دورچین غذا هم عیناً مانند دورچین استیک مرغ بود و همه چیز داشت.

مزه استیک اما معمولی بود. گوشتش نسبتاً نرم بود و نسبتاً هم خوب پخته شده بود اما اساساً مزه خاصی نداشت. وقتی تیکه ای از گوشت را جدا می کردی و در دهان می گذاشتی، اصلاً طعم خاصی را حس نمی کردی و یه جورایی انگار چیزی بی مزه را بی جهت مشغول جویدن هستی! راستش اصلاً خوب نبود و اصلاً هم نچسبید. عجیب است، در رستورانی که اسمش خانه استیک است و غذاهایش قیمت بالایی دارند، چنین استیکی سرو می کنند. به هر حال تا جایی که فقط خود را از گرسنگی نجات بدهیم، خوردیم و الباقی را نخورده رها کردیم و با چهره ای عبوس و درهم کشیده از رستوران خارج شدیم.

یک چیزی که باید در پایان به آن اشاره کنم، سرویس دهی بسیار افتضاح رستوران بود. یکی از بدترین سرویس دهی هایی که تا حال تجربه کرده ام. مسئول سالن، کلاً در گوشه ای نشسته بود و فقط تلفن صحبت می کرد. حتی زمانی که صورتحساب را سر میز ما آورد، گردنش کج بود تا خدای نکرده گوشی از بین گوش و شانه اش روی زمین نیفته!! این به کنار، یک بار هم بین همین مسئول سالن و آشپز، سر دیر آماده کردن غذای مشتری   در آشپزخانه دعوا شد، طوری که صدای جر و بحثشان بلند بلند در داخل سالن می آمد!

یعنی خانه فلافل و خانه سمبوسه و خانه کله جوش و خانه سیرابی هم اینجوری که خانه استیک پاسداران با مشتریانش برخورد می کند، برخورد نمی کنند! از من می شنوید، فکر رفتن به خانه استیک پاسداران را از سرتون بیرون کنید!!


*قیمت ها خیلی بالا بود

نام غذاقیمت غذا
استیک فیله مینیون 64000 تومان
استیک مرغ با سس قارچ39000 تومان
سالاد سزار با فیله مرغ 25000 تومان
حق سرویسندارد
مالیات بر ارزش افزوده9%

 


 

آدرس: خیابان پاسداران، بین بوستان سوم و چهارم، پلاک ۲۱۷، خانه استیک پاسداران

تلفن: ۲۲۷۷۷۲۹۴ (۰۲۱) – ۲۲۵۴۰۵۵۳ (۰۲۱)

وب سایت : http://steakhouse.ir/default.html

اینستاگرام: https://www.instagram.com/steakhouse.pasdaran

[Best_Wordpress_Gallery id=”28″ gal_title=”خانه استیک پاسداران”]

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید