هرساله در آخرین چهارشنبه آگوست در کشور اسپانیا و شهر «پلازا دل پوئبلو دربونل»، فستیوال «توماتینا» (Tomatina) برگزار می شود. این جشن به منظور بزرگداشت قدیس حامی شهر، «سن لوئیس برتران» و «مریم مقدس» برگزار می گردد. بدون در نظر گرفتن این موارد، این جشن بهانه ای است برای یک جنگ بزرگ غذایی. بیش از ۴۰۰۰۰ نفر از مردم به شهر کوچک والنسیا می آیند تا بیش از ۹۰۰۰۰ پوند گوجه فرنگی را به سمت همدیگر پرتاب کنند.

این جشن راس ساعت ۱۱ صبح آغاز می شود. لحظه ای که یکی از شرکت کنندگان فستیوال به سرعت از یک تیر چراغ برق بالا می رود و یک تکه گوشت ران اسپانیایی را دست می گیرد. زمانی که این تکه ران در دست او است با شلیک توپ، شروع فستیوال را اعلام می کند.

یک ساعت بعد، شلیک دیگری انجام می شود و نتیجه این یک ساعت جنگ مشخص می گردد. اگرچه ممکن است این مراسم خیلی پر هرج و مرج به نظر آید ولی باید بگم که برای شرکت در این مراسم قوانینی نیز وجود دارد.

جنگ-گوجه-فرنگی2

اگر شما نیز برای فستیوال امسال که قرار است در ۳۱ آگوست برگزار شود برنامه ریزی کرده اید – یا اینکه صرفا کنجکاو شده اید که بدانید آیا قوانینی هم در این فستیوال وجود دارد – به مطلب زیر توجه کنید:

۶ قانون در پرتاب گوجه فرنگی

  1. اجازه ندارید هیچ شیشه یا چیز سفتی که ممکن است خطرناک باشد را پرتاب کنید

تنها اجازه دارید گوجه فرنگی پرتاب کنید

  1. پرتاب یا پاره کردن تیشرت ممنوع است. جالب نیست؟! این کار را نکنید.

تکرار می کنم، فقط گوجه فرنگی پرتاب کنید

  1. قبل از پرتاب گوجه فرنگی ها باید آن ها را له کنید. گوجه فرنگی له نشده ممکن است باعث مصدومیت طرف مقابل گردد.

حواستان باشد که قبل پرتاب حتما گوجه را له کنید.

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید