جام جهانی ۲۰۱۸ فوتبال به مرحله یک چهارم نهایی رسیده است و باید منتظر باشیم ببینیم از میان چهار کشور فرانسه، انگلیس، کرواسی و بلژیک کدام دو کشور فینال این مسابقات جذاب و دیدنی را برگزار خواهند کرد. حال که جام جهانی فوتبال توجه همه را به خود جلب کرده، فرصتی خوبی به وجود می آید تا پیام های مختلفی را در چارچوب کمپین های مختلف به مردم جهان رسانیده شود.

در همین راستا، سازمان جهانی بهداشت،  وزارت بهداشت روسیه و کمیته سازماندهی محلی روسیه در جام جهانی ۲۰۱۸، یک کمپین ویدئویی جدید با هدف ترویج زندگی سالم ‌تر و پویا ‌تر در میان مردم جهان تهیه کرده­اند. این کمپین با نمایش یکی از فیلم ها در ورزشگاه اسپارتاک در فدراسیون روسیه در مسکو کار خود را آغاز کرده است.

کمپین از ۳ ویدئو تشکیل شده که هر کدام به یکی از مسائل مهم مربوط به سلامت مربوط می شوند:

  • مصرف دخانیات: استفاده از دخانیات یکی از پر ضررترین انتخاب‌ها در زندگی است. سازمان بهداشت جهانی تخمین زده است که در حال حاضر مصرف دخانیات عامل ۱۶ درصد از کل میزان مرگ و میر افراد بالای ۳۰ سال در منطقه اروپایی سازمان بهداشت جهانی است. بیشتر این مرگ‌ها پیش از موعد اتفاق می‌افتند.

http://

  • مصرف بیش از حد نمک: مصرف بیش از حد نمک با شدت بیماری‌های قلبی عروقی ارتباط دارد. با مصرف کمتر نمک و رعایت محدودیت‌های توصیه شده (۵ گرم در روز) می توانید از سلامتی خود محافظت کنید و خطر ابتلا به بیماری‌های غیر مسری را کاهش دهید.

http://

  • عدم فعالیت فیزیکی: فعالیت بدنی بخش مهمی از یک شیوه زندگی سالم است و فقدان آن می تواند منجر به عواقب جدی شود. با تحرک و رساندن خود به حداقل فعالیت بدنی توصیه شده در هفته (۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی متوسط ​​و یا ۷۵ دقیقه ورزش سنگین) می‌توانید از سلامت خود محافظت کنید و آن را بهبود بخشید و خطر ابتلا به بیماری های مختلف را کاهش دهید.

http://

 

شروع ارائه این ویدئوها از جام جهانی آغاز شده و در طول ماه به مناسبت‌های مختلف ارائه خواهند شد، افزون بر این در طول مسابقات قهرمانی ملی روسیه و در خود جام جهانی برای هواداران به نمایش درخواهند آمد. سازمان بهداشت جهانی از همه دعوت می‌کند تا این ویدئوها را به اشتراک بگذارند و از سلامتی‌شان که در واقع روح ورزش است مراقبت کنند.

فودیرو هم در پی این دعوت سازمان جهانی بهداشت این خبر را با شما خوانندگان عزیز به اشتراک می گذارد تا این پیام ها به شما هم منتقل گردد.

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید