بسیاری از افراد برای این که بتوانند اندامی مناسب داشته باشند، به رژیم‌هایی  روی می‌آورند که باعث می‌شود بدنشان مواد غذایی مناسب را دریافت نکند. این کار، موجب ایجاد اشکالات زیادی در سیستم گوارش و سوخت‌وساز بدن می‌شود که پیامدهای آن کل بدن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. پس چگونه باید غذا بخوریم تا هم مواد غذایی لازم به بدن ما برسد و هم چربی‌های ذخیره‌شده در بدنمان مورد مصرف قرار بگیرند؟

قبل از هر چیز باید بدانیم که سوخت رایج بدن ما گلوکز است. درصورتی‌که به‌طور مداوم از مواد غذایی استفاده کنیم که حاوی قند بالایی باشند، هیچ‌وقت بدن ما نیازی نمی‌بیند که دست به ذخیره‌های بدن که توسط کبد تبدیل به گلوکوز می‌شود، بزند. بهترین وضعیت قند خون بین ۷۰ تا ۱۰۰ است و حالا باید بدانیم تنها زمانی که قند خون مابین ۷۰ تا ۸۰ باشد، بدن ما چربی می‌سوزاند و این همان زمانی است که گاهی در میان وعده‌ها احساس ضعف می‌کنیم و بلافاصله به شیرینی‌ها پناه می‌بریم. درصورتی‌که اگر ۲۰ دقیقه صبر کنیم، متوجه می‌شویم که حس ضعف به‌خودی‌خود برطرف می‌شود.
پس، یکی از راه‌های سوزاندن چربی و به تعادل رسیدن نگاه‌داشتن قند خون بین ۷۰ تا ۸۰ است و با خوردن پروتئین به‌دفعات در روز بجای ( چون میزان پروتئین بدن به‌سرعت پایین میآید)شیرینی‌ها یا مواد غذایی که حاوی قند بالایی هستند این امکان را به بدن خودمان می‌دهیم.

homeopathy23
چه غذاهایی قند خون را بلافاصله بالا می‌برند؟

در این میان به غذاها از این بابت امتیازات زیر را میتوانیم بدهیم:

  • قند، شکر، نوشابه، ساقه طلایی، جزو ۱۰۰ امتیازی‌های ناسالم به شمار می‌روند و خرما، عسل، توت، کشمش، انجیر، آب‌میوه‌ها در زمره ۱۰۰ امتیازی‌های سالم قرار می‌گیرند.
  • از سویی نشاسته‌ها، حبوبات، ذرت، نخودفرنگی، بلغور، جو، اوت و غیره جزو ۷۰ امتیازی‌ها محسوب می‌شوند.
  • به‌طورکلی میوه‌ها از فیبر کم و قند بالایی برخوردار هستند. تنها ۸ میوه هستند که از فیبر بالا و قند کم برخوردار هستند: سیب ، گلابی، گریپ فوروت، لیموشیرین، آلبالو، کیوی، هلو
  • سبزی جات ، سیفی جات و لبنیات در گروه ۲۰ امتیازی‌ها بوده، در صورت استفاده یک لیوان از هرکدام.

نتیجه‌گیری اینکه برای کم کردن وزن ۱۰۰ امتیازی‌ها را فراموش کنید و بقیه موارد را جزو رژیم غذایی خود قرار دهید. در ضمن یادمان باشد که برنج سفید و آرد سفید جزو بدترین نوع مواد غذایی محسوب می‌شوند چون نه فیبر بالایی دارند ونه پروتئین!!!!

بنابراین، براساس امتیازدهی بالا، برای تقسیم­بندی موادغذایی در روز این گونه پیشنهاد می­کنیم:

-۱۰۰ امتیازی‌ها را کلاً حذف کنید.

-۷۰ امتیازی‌ها را صبح تا ظهر مصرف کنید.

-۵۰ امتیازی‌ها را صبح، ظهر و تا عصر بخورید.

-۲۰ امتیازی‌ها را تمام‌وقت و بخصوص شب‌ها مصرف کنید.40900159_ml-1-n2xcbgf0yyxhrrrvjhxpe6n34i3uh3h5c95fpub5bs

نکات مهم در چربی سوزی

رعایت ساعات غذا خوردن در فعال کردن متابولیسم و چربی سوزی نقش بسزایی دارد. ساعات ۲۱ و ۲۲ اوج چربی سوزی در بدن هستند. در این ساعات میزان قند به پایین‌ترین حالات خود می‌رسد و مغز برای جبران ان پیام گرسنگی را ارسال می‌کند. سردرد ، تهوع، سرگیجه و بی‌حالی نشانه این است که میزان قند خون بین ۷۰ تا ۸۰ هست. افرادی که میزان قند خونشان از ۷۰ پایین‌تر بیاید ، دچار دوبینی، لرزش، سرما، و صدای مداوم گوش می‌شوند. در صورت بروز چنین علائمی می‌توانید از یک محلول قندی بسیار کوچک با دو حبه قند، یک استکان سرخالی آب‌پرتقال تازه، یا یک‌تکه بیسکوییت و یا تکه کوچکی کیک میل کنید. البته معمولاً این اتفاق نخواهد افتاد مگر آنکه صبحانه باعجله و یا نهار نخورده باشیم.

 

آیا برای کاهش وزن می‌توان از هومیوپاتی کمک گرفت؟

اول ببینیم که این هومیوپاتی (Homeopathy) چیست. هومیاتی سیستمی طبیعی برای مراقبت پژشکی و درمان است که بیش از ۲۰۰ سال قدمت دارد. سازمان بهداشت جهانی (WHO) هومیوپاتی را دومین سیستم بزرگ بهداشتی و سلامت مورد استفاده در دنیا تشخیص داده است.

هومیوپاتی یک طب کل نگر است، به این معنا که یک بیماری کل بدن را درگیر می کند و هیچ بیماری موضعی ( آنگونه که در پزشکی کلاسیک در نظر گرفته می شود) وجود ندارد. منتها ممکن است ناراحتیها در یک قسمت خود را بیشتر نشان دهند. علائم مختلف در یک بیمار هریک تکه ای از پازل بیماری اصلی می باشند که در هومیوپاتی به دقت بررسی شده و با کنار هم گذاشتن این جزئیات پراکنده و به ظاهر مختلف به یک تشخیص ریشه ای می رسیم. ( مثلاً سردرد و نفخ شکم بی خوابی عرق کردن بیش از اندازه و افسردگی در یک بیمار همگی تنها به عنوان علامت یک بیماری که تمام این خصوصیات را شامل می شود محسوب می گردد و تنها با یک داروی هومیوپاتی تمامی آنها بر طرف می شود).

تاکید هومیوپاتی بر مصرف حداقل دارو و نیل به درمانی بدون عوارض در بهترین شکل ممکن است و انسان سالم کسی می باشد که نه تنها از درد جسمی رنج نبرد بلکه فارغ از هر گونه آزار روانی و روحی بی هیچ مانعی از زندگی لذت برد و هدف درمان در هومیوپاتی رساندن هر بیمار به این نقطه ایده آل است.Homeopathie5

هومیوپاتی در لاغر کردن و کاهش وزن کاربرد زیادی دارد. سؤال اصلی اینجاست که هومیوپاتی دقیقاً در برطرف­نمودن چاقی چکار می‌کند؟ آیا مانند طب رایج با دست‌کاری هورمون‌های بدن ما سوخت‌وساز را به‌طور مصنوعی زیاد می‌کند؟ یا با دست‌کاری واسطه‌های مغزی اشتها را به‌طور مصنوعی کاهش می‌دهد (اغلب داروهای لاغری مانند اورلیستات)؟یا با تخریب آنزیم‌های مؤثر در هضم چربی‌ها سبب اختلال در هضم چربی در معده و روده شده و با ایجاد اسهال سبب جذب نشدن مواد غذایی می‌شود؟

پاسخ کاملاً منفی است. هومیوپاتی کلاسیک به‌هیچ‌وجه چنین کاری را انجام نمی‌دهد، چون با اصول اولیه‌اش سازگار نیست. یک هومیوپات وظیفه دارد با کمک داروهای هومیوپاتی سیستم ایمنی فرد بیمار را به‌گونه‌ای تصحیح کند که بدن فرد بیمار متوجه اختلال بشود و آن را به‌ملایمت رفع نماید.

در طب همیوپاتی پس از بررسی تمام مشخصات روحی و جسمی فرد و دلیل چاقی و یا لاغری او، با تجویز مناسب، دارویی تجویز می­شود که نه تنها تناسب اندام را ایجاد می­کند، بلکه مشکلات مختلف روحی و جسمی را برطرف می­نماید. دارویی که در این رابطه برای بیمار تجویز می­شود فقط مخصوص خود بیمار است و برای دیگران کاربرد ندارد و شاید هم به­طور معکوس عمل کند. بطور مثال، رازیانه برای خانم­ها به عنوان چربی سوز قوی بشمار می آید در صورتی که برای آقایان، میتواند عامل چاق کننده قوی باشد. بنابراین رازیانه براساس تاثیرات هورمونی که روی افراد دارد، چاقی یا لاغری ایجاد می­کند.

داروهای همیوپات هم به همین ترتیب براساس نیاز ها و مشخصات بدن هرفرد، اثر متفاوتی بر بدن می­گذارد. کارشناسان و پزشکانی که در این زمینه فعالیت دارند، بعد از جلسه مفصلی که با بیماران خود می­گذارند، سعی می­کنند تا کلیه مشخصات جسمی و روحی بیمار خود را بررسی و داروی مناسب را تجویز کنند.

درباره گروه همیوپاتی و بیوفیدبک آنلاین

مطلبی را که مطالعه نمودید، توسط گروه «همیوپاتی و بیوفیدبک آنلاین» در اختیار فودیرو قرار گرفته است. این گروه، امکان استفاده از تخصص و داروهای همیوپاتی را برای همه افراد به سادگی ایجاد میکند. کافیه بعد از هماهنگی، یک تماس تلفنی با مدیر گروه داشته باشید و با دادن شرح حال، از مشاوره و تجویز داروی متخصصان مجرب استفاده خواهید کرد.

نشانی این گروه در پیامرسان تلگرام به شرح زیر است:

https://t.me/joinchat/Bb8urUNwdxiXeYeMnZrTDQ

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید