همان طور که در نوشته «تزیین دستمال سفره سه طبقه» گفتیم، تزیین دستمال سفره یکی از هنرهایی که این روزها برای داشتن میزی زیبا باید نسبت به آن مطلع بود. بنابراین این بار می خواهیم مدل دیگری از دستمال سفره که به شکل ژاکت است را آموزش دهیم.

مراحل:

  1. ابتدا دستمال سفره ای مربعی شکل را همانند تصویر شماره یک تا کرده تا به شکل مثلث در آید.
  1. سپس برای درست کردن یقه ژاکت، حدود دو سانتی متر از بالای آن را همانند تصویر شماره دو تا می کنیم.
  1. پس از آن، دستمال سفره را پشت و رو کرده و حدود شش سانتی متر از سمت چپ و همین طور شش سانتی متر از سمت راست ژاکت را تا می کنیم. توجه کنید که قسمت تا شده مثلثی شکل می شود و وقتی دستمال را بر می گردانیم، به شکل تصویر سمت راست عکس شماره سه در می آید.
  1. در آخر قسمت پایین آن را نیز حدود هشت سانتی متر به صورت مثلثی تا کرده و دستمال را به رو بر می گردانیم.
  1. حال دستمال سفره آماده است؛ اما در صورت تمایل می توان یک کاغذ سفید را همانند ژاکت بریده و روی آن پاپیون بکشیم. البته همان طور که در تصویر شماره پنج می بینید، نیاز نیست کاغذ دقیقا به شکل ژاکت باشد و قسمت های کناری آن می تواند از اندازه ژاکت کوچک تر باشند.
  1. سپس قسمت پایین لباس را باز کرده و کاغذ سفید را مانند تصویر شماره شش در داخل لباس قرار می دهیم.
  1. در آخر دوباره قسمت پایین را تا کرده تا لباس به شکل تصویر شماره هفت در آید.

 

حواستان باشد:

  • برای درست کردن این دستمال سفره، بهتر است از دستمال های کاغذی طرح دار استفاده شود. زیرا راحت تر از دستمال های پارچه ای تا می شوند و فرم می گیرند.

 

[Best_Wordpress_Gallery id=”46″ gal_title=”دستمال سفره ژاکت”]

نویسنده

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم. با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.

یک دیدگاه بنویسید