بیسکویت کافی جوی (coffee joy) یک بیسکویت تازه وارده. پارسال بود که وارد بازار ایران شد و به جهت طعم و مزه خاص و قیمت استثنایی که داشت خیلی سریع تو قفسه همه سوپرمارکت ها پا گذاشت. اگر هنوز فرصت نشده تجربش کنید امروز با ما باشید و نخورده مزه اش را امتحان کنید.

کافی جوی ساخت کشور اندونزی است و بیشتر به جهت بافتی که دارد کراکر تلقی می شود تا بیسکویت اما ما هم اینجا مثل بقیه، بیسکویت صدایش می کنیم چون مصطلح تر است. بسته های این بیسکویت ۴۵ گرمی است و کوچک. مختص خوردن یک نفر و برای یک وعده.

ظاهر بسته بندی اش معمولی یا شاید اندکی بالای معمولی است. نه، بالاتر از معمولی هم نیست، بهتر است بگویم همان معمولی است. ترکیب رنگی اش کرم و انواع قهوه ای است. طبعاً خواسته حال و هوای قهوه را داشته باشد. به هر حال خیلی گیرا نیست و جذابیت آنچنانی ندارد. بسته را که باز می کنی، ردیف بیسکوییت های نازک و مستطیلی را میبینی که در کاسه ای پلاستیکی کنار هم قرار گرفته اند. رنگشان قهوه ای و بر رویشان هم شکری چسبیده شده است.

-کافی-جویcoffee-joy بیسکویت قهوه ای کافی جوی

بسته بندی و طراحی و کشور و کمپانی تولیدکننده همه به کنار، مزه اش عالـــــــــــی است. باور کنید! درب بسته را که باز می کنی، عطر قهوه اش مشام را پر می کند. خیلی خوش بو و خیلی خوش طعم است و چون حالت کراکر دارد و نازک اندام است، خیلی خوش خوراک است و به سادگی زیر دندان خورد می شود. ثانیاً طعم قهوه درونش هم بی نظیر است. با خوردن هر تیکه اش انگار که خود قهوه را می خوری. باید خورده باشید تا حرف من را درک کنید. واقعاً جزو بهترین بیسکویت هایی است که می شود خورد.

قیمت خوبی هم دارد؛ ۲۵۰۰ تومان. تقریباً می شود گفت که مفت است. حالا چه جوری از اندونزی راه افتاده و رسیده اینجا، آن هم با این قیمت، خدا می داند. بیشتر شبیه معجزه است! پیاده هم که آمده باشد، خرج نون و آبش بیشتر تمام می شود. خدا پدر تولیدکننده اندونزیایی اش را بیامرزد که قانع است و به کم راضی! نمی دانم دختر دارند یا نه، اگر نه می رفتیم خواستگاری…

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

یک دیدگاه بنویسید