بعد از کشف بهترین استیک های تهران، این بار می خواهیم سراغ «بهترین پاستای تهران» را بگیریم و ببینیم یک پرس درست و حسابی از این غذای ایتالیایی خیلی معروف و دوست داشتنی را کجای تهران میشه پیدا کرد. راستش پاستا برای خود من هم جزو دوست داشتنی ترین هاست و برای همین همیشه برام مهم بوده که رستوران های پاستا فروش درست و حسابی را پیدا کنم و برم سراغشون. بر خلاف تصور خیلی ها که فکر می کنند درست کردن پاستا کار خیلی آسونیه و اصلا چیز خاصی نداره، من تصورم اینه که یک بشقاب پاستای خوب را هر جایی نمیشه پیدا کرد و باید بگردی تا یک چیز خوب نصیبت بشه.

خلاصه بگم که امروز در فودیرو رفتیم سراغ بهترین پاستای تهران و این ور و اون ور را چک کردیم تا ببینیم بهترین پاستای تهران را توی کدوم رستوران میشه پیدا کرد. قبل از هر چیزی باید بگم که لیستی که در ادامه میاد، ثابت نیست و رتبه بندی رستوران ها به صورت دائمی و در گذر زمان، با تست رستوران های مختلف بالا و پایین میشه؛ برای همین بد نیست که هر چند وقت یکبار به فودیرو بیایید و در جریان آخرین وضعیت این لیست قرار بگیرید. یا اینکه در گوگل عبارت «بهترین پاستای تهران» را جستجو کنید و از اونجا وارد مقاله بشید.

راستی اگر دیدید اسم رستوران مورد علاقه شما در لیست نیست، الکی فلفلی و آتیشی نشید و به سیم آخر نزنید. به جاش بیایید و در زیر همین پست نظراتتون و اسم جاهایی که دوست دارید را بنویسید، تا هم ما بریم و ببینیم اون پاستا فروشی کجاست و هم خواننده های فودیرو را توی پیدا کردن یک پاستافروشی حسابی، کمک و راهنمایی کنید.

در پایان برای اونا که از اصول رتبه بندی ما بی خبرند، باید اینو اضافه کنم که ممکنه در رتبه بندی، یک رتبه به چند رستوران داده بشه. مثلا دو تا رستوران رتبه ۳ را داشته باشند. این دلیلش اینه که از لحاظ فودیرو پاستای این رستوران ها در یک سطح بوده و نمیشده یکی را بالاتر از اون یکی در نظر گرفت.

دیگه حرفی نیست جز لیست رستوران ها که در ادامه میاد…

 

رستوران های که تا حالا پاستاشون تست شده: رستوران باکس کلاسیک، رستوران پاستا فکتوری، رستوران بیژه (مانژیامو سابق)، رستوران بوریتو، رستوران بلامونیکا، رستوران ناپولی،

 

پاستاهای برتر:

 

پاستای « شماره ۳»: رستوران بیژه

-پاستای-تهران-3 بهترین پاستای تهران مال کدوم رستورانه؟

رتبه سوم لیست ما ازان رستوران «بیژه» (مانژیامو سابق) است. رستورانی که حقیقتا جزو رستوران های خوبه تهرانه و پاستاش جزو بهترین هاست. مطمئنم اگر برید و پاستای بیژه را یکبار امتحان کنید، دیگه حالا حالاها ول کن بیژه نخواهید بود. اگه مقاله های ما را دنبال کرده باشید، احتمالا یادتون هست که در کنار پاستا، استیک بیژه هم در لیست بهترین استیک های تهران قرار گرفته.

آدرس: انتهای یوسف آباد، خیابان شصت و چهارم(۶۴)، پلاک ۱۵

 

نام غذاقیمت غذا
کاسرول مرغ تنوری 28000 تومان
حق سرویسندارد

 

پاستای «شماره ۲»: رستوران بلامونیکا

-پاستای-تهران-2 بهترین پاستای تهران مال کدوم رستورانه؟

پاستای شماره ۲ ما متعلق به کسی نیست جز رستوران بلامونیکا. بلامونیکا یک رستوران ایتالیایی است با سرآشپزی ایتالیایی که چند سالی هست که توی خیابون وزرا کارشو شروع کرده. پاستاهای اینجا واقعا فوق العادست. ما پاستای پستو خوردیم و دیوونه شدیم ولی کلا پاستاهاش خیلی خوبه. راستی قیمت غذاهای بلامونیکا هم واقعا مناسبه.

آدرس: خیابان وزرا، نبش خیابان ۱۱، پلاک ۳۲

 

 

نام غذاقیمت غذا
پاستای پستو 27000 تومان
حق سرویسندارد


 

پاستای «شماره ۱»: رستوران باکس کلاسیک

-پاستای-تهران-1 بهترین پاستای تهران مال کدوم رستورانه؟

پاستای «شماره ۱» ما در لیست بهترین پاستای تهران متعلق به رستورانی پرآوازه در بلوار دادمانه؛ رستورانی به نام «باکس کلاسیک». پاستای اینجا واقعا عالــــیه و طعم و مزه ای بی نظیر و استثنایی داره. البته باکس کلاسیک یک رستوران فقط ایتالیایی نیست و غذاهای ایرانی هم داره. به هرحال اگر به باکس کلاسیک رفتید، یادتون باشه که پاستاشو حتما امتحان کنید. خصوصا پاستای «آلفردوی گوشت» و «آلفردوی مرغ»

آدرس: شهرک غرب، بلوار دادمان، شماره ۱۷۱ ، رستوران باکس کلاسیک

نام غذاقیمت غذا
پاستای کالبرونا 29000 تومان
حق سرویسندارد

 

 

پاستای شماره « باز هم ۱» : پاستا فکتوری

-پاستای-تهران-4 بهترین پاستای تهران مال کدوم رستورانه؟

شماره «باز هم ۱» ما در لیست بهترین پاستای تهران متعلق به کسی نیست جز «رستوران پاستا فکتوری»؛ احتمال میدم که خودتون هم قبل از اینکه من بگم، حدس زده بودید. پاستا فکتوری رستورانیه که واقعا پاستاهای لذیذ و بی نظیری داره. من خودم چند مدل از پاستاهاشو تست کردم و چندین و چند بار هم به پاستا فکتوری توی این سالها رفتم. با خیال راحت بهتون میگم که پاستا فکتوری بهترینه تهرانه و سخته که رستورانی بتونه توی درست کردن پاستا به گرد پاش برسه.

آدرس: میرداماد- خیابان وزیری پور- نبش سپاهان- پلاک ۱۰

 

نام غذاقیمت غذا
پنه مرغ با آلفردو 26000 تومان
حق سرویسندارد

 

فعالا همین! اما این داستان ادامه دارد…

 

نویسنده

و من محمد دولت زاده، همانکه می نویسد اندر احوالات خوراکی ها تا چنگ بزند مزه ها و طعم ها را و روایت کند مکاشفات و مشاهدات خود را؛ تا بلکه مخاطبش را به قواره یک نوک قاشق روشن سازد. همانکه عهد کرده است، سخنی نراند که خوانندگانش گویند " شرم باد این جوانک را"

۱ دیگدگاه

  1. پاستا میرداماد هم پاستاهای خوشمزه ای داره…مخصوصا پاستای شماره۶ش با سس سیر…فضاش هم خیلی خوبه ی رستوران دنج خودمونیه

یک دیدگاه بنویسید