عاشق بامجان بودن فقط به این معنی نیست که دستورهای مختلف استفاده از آن را یاد بگیرید!

اگر واقعا به بادمجان عشق می ورزید باید روش نگهداری از آن را هم یاد بگیرید. در پایین ۳ روش مناسب نگهداری از بادمجان را توضیح می دهیم:

۱) در دمای اتاق

بادمجان های تازه را در دمای اتاق نگهداری کنید. آن ها را دور از میوه های مثل طالبی، موز و دیگر میوه هایی که «اتیلن» تولید می کنند قرار دهید و نگذارید نور مستقیم آفتاب به آن ها بخورد. بهترین زمان استفاده از بادمجان سه روز اول پس از خریدن آنها است.

۲) در کابینت

درحالی که بامجان های عزیز به دمای کمتر از ۱۰ درجه سانتی گراد علاقه ای ندارند، در بعضی از روز های گرم تابستان ممکن است که دمای آشپزخانه بالا برود (حدود ۲۳ درجه سانتی گراد) که این دما اصلا برای بادمجان ها خوشایند نیست! پس بهتر است برای راضی نگه داشتن بادمجان ها آنها را در یک کابینت تاریک و خنک قرار دهید و البته به دور از سیب زمینی و پیاز.

نگهداری بادمجان فودیرو foodiro (2)

۳) در یخچال

با اینکه یخچال گزینه ی خوبی برای نگهداری بادمجان ها نیست ولی اگر آشپزخانه ی شما به نسبت گرم و مرطوب است یخچال گزینه ی خوبی است. ولی سعی کنید در سریع ترین زمان ممکن از بادمجان هایتان استفاده کنید تا نرم نشوند!

 

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید