با ۴ فرزندی که هر روز برای مدرسه ناهار می برند، من تبدیل به یک فرد ماهر در تهیه جعبه بنتو برای بچه هایم شده ام. فایده اصلی این مدل این است که بسته بندی غذا برای بچه ها بسیار آسان شده است. این ساختار بدلیل سایز بندی که برای غذاها قائل شده است، به شما کمک می کند که بیش از حد برای بچه ها غذا نگذارید و هر چیزی در جایی مناسب قرار گیرد (بدون آنکه با یکدیگر تماس داشته باشند). اگر تجربه غذا دادن به بچه ها را داشته باشید، این نکته را می دانید که تاثیر شکل اولیه غذا می تواند در بیشتر مواقع باعث شود تا فرزند ما تصمیم به خوردن بگیرد و یا اینکه از خوردن آن منصرف شود.

حالا من می خواهم روش خودم رو به شما نشان دهم:

یکبار تدارک غذا، دوبار سرو کردن

سعی کنید برای اینکه وقتتان کمتر گرفته شود، مواد غذایی مورد نیازتان را طوری آماده سازی کنید که در وعده های غذایی مختلف بشه از آنها استفاده کرد. مثلا من موقع آب پز کردن تخم مرغ سعی می کنم، به اندازه چند وعده این کار را انجام بدهم تا هم برای تخم مرغ و ترشی روزهای سه شنبه از آن استفاده کنم، و هم خود تخم مرغ آب پز را به عنوان یکی از وعده های غذایی روز پنج شنبه به کار بگیرم.

-کودک-1 بسته بندی خلاقانه غذای بچه ها

پر شده با انواع مختلفی از مواد

فایده دیگر مدل بنتو چند بخشی بودن آن است، که این قضیه باعث خواهد شد انواع مواد غذایی اساسی مورد نیاز بچه ها را فراموش نکنید. در این جا به مهمترین موارد آن اشاره می کنیم:

  1. پروتئین: پنیر با میوه های تازه، بوقلمون با پنیر رول شده، کوفته کباب، ماست و تخم مرغ پخته.
  2. سبزیجات: فلفل مینیاتوری، هویج کوچک با حموس و یا ساندویچ خیار.
  3. میوه: توت فرنگی، کیوی نصف شده که با قاشق بتوان میل کرد و یا کرم ابریشم که با انگور درست شده باشد.
  4. غله ها: کلوچه که پر از مواد مغذی است و یا ذرت طعم دار.

-کودک-3 بسته بندی خلاقانه غذای بچه ها

اضافه کردن کمی زیبایی

راه های ساده زیادی هستند که می شود با آنها سرو وعده های غذایی را جالب تر کرد. جمعه ها معمولا یک برچسب بامزه را به بشقاب می چسبانم. به علاوه، من کلکسیون خیلی زیبایی از لوازم آشپزی دارم که به من کمک زیادی می کند؛ مثل دستگاه برش سبزیجات که به سرعت هویج ها رو به شکل گل و یا زرافه در می آورد.

همچنین شما می توانید یک ظرف غذای ساده را تبدیل به یک ظرف خیلی خاص کنید. مثلاً با استفاده از یک وردنه سعی کنید نان ساندویچی را پهن کنید و سپس آن را رول کنید تا به مدل سوشی در بیاید و یا ساندویچ کلاب را تبدیل به ساندویچی بر روی یک سیخ چوبی کنید، به طوری که  مثل کباب، سیخ به داخل مواد آن فرو رفته باشد.

-کودک-4 بسته بندی خلاقانه غذای بچه ها

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید