بستنی توت فرنگی خامه ای خانگی برای روز ولنتاین شما

با توت فرنگی و خامه می‌شود برای روز ولنتاین یک میان وعده دلچسب تهیه کرد. اگر آن را صبح درست کنید تا بعدازظهر که عزیزان شما به خانه بر می گردند و در کنار هم می خواهید لحظاتی جذب و دوست داشتنی داشته باشید، این میان وعده آماده می شود. با این مواد می شود ۱۲ بستنی خوشمزه تهیه کرد.
زمان لازم: آماده سازی ۱۵ دقیقه+ فریز شدن

به نظرتون چیزکیک توت فرنگی خوشمزه است؟

“طرز تهیه چیزکیک توت فرنگی در ظرفی از یخ


مواد لازم:
  • شکر: دو سوم پیمانه
  • آب: دو سوم پیمانه
  • توت فرنگی: ۲ پیمانه
  • خامه فرم گرفته ( خامه قنادی): یک چهارم پیمانه
  • ۸ قالب بستنی یا ۸ تا چوب بستنی و ۸ تا لیوان یک بار مصرف کاغذی

طرز تهیه:

برای تهیه شربت، شکر و آب را در یک ماهی تابه دسته‌دار با هم مخلوط کنید و روی حرارت بگذارید تا به نقطه جوش برسد، آرام هم بزنید تا شکر کاملاً با آب مخلوط شود. سپس کنار بگذارید تا کاملاً سرد شود.

در این حین، توت فرنگی‌ها را در یک کاسه له کنید و با خامه و شربت مخلوط کنید. بعد با قاشق در قالب بستنی یا لیوان‌های کاغذی بریزید. چوب بستنی‌ها را در مایه بستنی فرو کنید. اگر از لیوان کاغذی استفاده می‌کنید ابتدا سر لیوان را با فویل بپوشانید و بعد چوب را از روی فویل در لیوان فرو کنید. بگذارید در فریزر بماند تا کاملا سفت شود. ده دقیقه پیش از سرو از فریز بیرون بیاورید و بعد از قالب خارجش کنید.

ارزش غذایی

در هر بستنی:‌۱۱۲ کالری، ۳ گرم چربی (۲ گرم چربی اشباع شده)، ۱۰ میلی گرم کلسترول، ۳ میلی گرم سدیم، ۲۲ گرم کربوهیدرات (۲۱ گرم قند، ۱ گرم فیبر)، ۰ پروتئین.
نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید