برای یک رژیم غذایی هیچ چیزی بدتر از تصمیم های آنی برای خوردن نیست. این تصمیم های آنی معمولا زمانی گرفته می شوند که ما یا خسته ایم، یا مضطرب و نگران، و یا اینکه فقط گرسنه هستیم. به همین دلیل، منطقی است که وقتی ما آرام و سیر هستیم،  تصمیمات خود را در مورد غذایی که می خواهیم بخوریم، بگیریم. گروهی از محققان دانشگاه پنسیلوانیا (Pennsylvania University) و دانشگاه کارنگی ملون (Carnegie Mellon University) برای اثبات این موضوع یک سری تحقیقات انجام دادند. آن ها برای انجام این تحقیقات از یک سو مجموعه ای از کارمندانی را که برای صرف ناهار به یک کافه تریا می رفتند و از سوی دیگر مجموعه ای از دانشجویان یک دانشگاه را که به یک کافه تریا مشخص در محوطه دانشگاه می رفتند را مورد مطالعه قرار دادند. این محققین دو روش سفارش غذا در اختیار افراد مورد بررسی خود قرار دادند. روش اول به این شکل بود که  افراد می توانستند غذای خود را  از چند ساعت قبل  به آن کافه تریا سفارش دهند و روش دوم اینگونه بود که افراد می توانستند  مثل همیشه در زمان صرف ناهار در همان محل کافه تریا غذای خود را سفارش دهند. نتیجه بررسی ها این را نشان می داد که زمانی که افراد غذای خود را چند ساعت زودتر انتخاب کرده و سفارش داده بودند، سفارش های آن ها شامل ۱۰۰ کالری کمتر در مقایسه با زمانی بود که افراد در لحظه ورود به کافه تریا غذایشان را سفارش داده بودند.

شما هم می توانید از این منطق برای هرکدام از وعده های غذایی خود در طول روز استفاده کنید. اگر وقتی به خانه می آیید غذای شما از پیش آماده باشد و فقط لازم باشد که غذای خود را گرم کنید، احتمال کمتری وجود دارد که شما به سفارش غذا از  بیرون از منزل و یا به  رفتن به رستوران برای صرف غذا، فکر کنید.

حالا، به این نتیجه رسیدید که غذای خود را از پیش سفارش می دهید؟

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید