آیا صفحه اینستاگرام شما هم مثل اینستگرام من پر از عکس خوراکی و غذا است؟ این عکس‌ها می‌توانند انتخاب‌های غذایی‌تان را تغییر دهند و به مصرف غذاهای سالم‌تر (یا ناسالم‌تر) ترغیب‌تان کنند. تحقیقی که به تازگی انجام شده دلایل خوبی برای استفاده از اینستاگرام ارائه می‌دهد.

 

۱. خودشناسی

فقط عکس‌های دیگران روی انتخاب‌های غذایی‌تان تاثیر نمی‌گذارد. عکسی که از بشقاب نهارتان می‌گذارید هم باعث می‌شود بیشتر به غذای‌تان فکر کنید. دفترچه یادداشت‌ غذایی هم یک استراتژی کارآمد و امتحان شده برای کاهش وزن است، زیرا وقتی هر چیزی را که ‌خوردید یادداشت کنید، رژیم غذایی آگاهانه‌تری خواهید داشت. وقتی عکس غذاهای‌تان را به اشتراک بگذارید، آگاهانه از خوردن شکلات بعدی صرف‌نظر می‌کنید، چون باید به مطلبی که می‌خواهید بگذارید هم فکر کنید.

غذا و اینستاگرام (2)

 

۲. آگاهی

مطالعه‌ای که اخیراً انجام شده پیشنهاد می‌کند: وقتی می‌خواهید غذای سالم بخورید، عکس‌های یک شبکه اجتماعی مرتبط با غذاهای سالم را ببینید (مانند @EatingWell در اینستاگرام)، سپس از غذای خود عکس بگیرید. با این کار بیشتر از طعم غذای‌تان لذت می‌برید. وقتی قبل از خوردن غذای‌تان از آن عکس بگیرید، بیشتر به غذای‌تان فکر می‌کنید. وقتی به افراد دیگر که غذاهای سالم می‌خورند فکر کنید، این ذهنیت که جزئی از یک جامعه‌ی سالم هستید هم تقویت می‌شود. زمانی که احساس کنید عضو کلوپ‌هایی هستید که اعضای آن غذاهای سالم مصرف می‌کنند، به رضایت خاطر بیشتری هم می‌رسید.غذا-و-اینستاگرام-(3)

 

۳. پیگیری سابقه

حتی سلفی گرفتن هم می‌تواند برای دستیابی به اهداف کاهش وزن مفید باشد. مطالعه‌ای در دانشگاه آلیکانته اسپانیا نشان داده که به اشتراک گذاشتن عکس‌های «قبل از رژیم و بعد از رژیم» کمک می‌کند بیشتر پایبند به رژیم‌تان باشید. در طول یک برنامه کاهش وزن ۱۶ هفته‌ای، این عکس‌ها و اندازه‌های دور کمر به فرد رژیمی کمک می‌کند تا به برنامه خود متعهد باشد، زیرا با این روش می‌تواند نتایج و روند لاغر شدن را مشاهده کند. پس اگر قصد دارید لاغر شوید، عکس‌های روند پیشرفت خود در برنامه کاهش وزنتان را به اشتراک بگذارید تا دیگران هم ببینند و شما را تشویق و حمایت کنند.غذا-و-اینستاگرام-(34)

 

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید