اگر صبح ها بدون خوردن قهوه نمی توانید پلک هایتان را از هم باز کنید و یا در جلسات طولانی مدت کاری فقط با قهوه می توانید دوام بیارید، خودتان را سرزنش نکنید… ژن هایتان را سرزنش کنید!

پژوهشگران می گویند که تمایل شدید به نوشیدن قهوه می تواند در ژن شما باشد! آنها دی ان ای (DNA) را در ژن تشخیص داده اند که باعث کاهش مصرف قهوه می شود به این علت که میزان سوخت و ساز کافئین را در بدن کاهش می دهد. افرادی که دارای این ژن هستند کافئین را مدت بیشتری در بدن خود نگه می دارند و به تبع آن قهوه ی کمتری مصرف می کنند.

%da%98%d9%86%d8%aa%db%8c%da%a9%db%8c-%d8%a8%d9%88%d8%af%d9%86-%d9%85%d8%b5%d8%b1%d9%81-%d9%82%d9%87%d9%88%d9%87-1

به زبان دیگر، افرادی که این ژن را ندارند باید قهوه ی بیشتری بنوشند تا تاثیرات آن را حس کنند. این ویژگی همچنین می تواند علت این اتفاق باشد که بعضی با خوردن قهوه کم خوابی پیدا می کنند در حالی که بعضی هیچ تغییری در میزان خواب خود حس نمی کنند.

این پژوهش در ایتالیا و با همکاری کمپانی قهوه ی ایلی رخ داده است. دکتر نیکولا پیراستو اظهار می کند: “مطمئنا باید تحقیقات بیشتری انجام و صحت این ادعا به طور کامل تائید شود”

و خب تا اون زمان نظرتون راجع به یک فنجون قهوه چیه…؟

 

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید