ناهار چی بخورم؟ اسپاگتی راگو به همراه کدوسبز و چاشنی‌های ایتالیایی

اسپاگتی با سس گوجه فرنگی را همه دوست دارند. واقعاً کسی هست که به یک بشقاب ماکارونی آغشته با یک عالم پنیر روی خوش نشان ندهد؟ معلوم است که نه! با این‌حال افزودن کمی گوشت و سبزیجات حتماً آن را اشتها برانگیزتر می‌کند و این دقیقاً همان کاری است که آشپزباشی فودیرو می‌خواهد سراغش برود: تهیه یک غذای ایتالیایی-آمریکایی درست و حسابی و حال آوردنش با گوشت لذیذ چرخ‌کرده و تکه‌های کدو سبز!


080b8e4b-f886-458f-be0d-ca69c291fef1-300x250 ناهار چی بخورم؟ اسپاگتی راگو


برای اسپاگتی ها بیشتر اینجا را بخوانید :

طرز تهیه اسپاگتی ایتالیایی

” شام چی درست کنم؟ راویولی قارچ خامه‌ای 


Print Recipe
ناهار چی بخورم؟ اسپاگتی راگو به همراه کدوسبز و چاشنی‌های ایتالیایی
-راگو23- ناهار چی بخورم؟ اسپاگتی راگو
روش آشپزی (Cuisine) ایتالیایی
وعده ها
روش آشپزی (Cuisine) ایتالیایی
وعده ها
-راگو23- ناهار چی بخورم؟ اسپاگتی راگو
دستورالعمل ها
 1. تمام مواد را بشویید و خشک کنید. یک قابلمه پر از آب و کمی نمک را روی گاز بگذارید تا جوش بیاید. کدوها را از قسمت درازا دو برش بزنید تا به چهار قسمت تقسیم شود و سپس به تکه‌های یک و نیم سانتی‌متری تقسیم کنید. پیازها را پوست بگیرید و نگینی خرد کنید. سیر را ریز خرد کنید. برگ‌های آویشن را از ریشه جدا کنید؛ و برگ‌ها را خرد کنید.
  -راگو- ناهار چی بخورم؟ اسپاگتی راگو
 2. در یک ماهی‌تابه بزرگ بگذارید کمی روغن‌زیتون بریزید و بگذارید تا داغ شود. گوشت چرخ کرده را اضافه کنید. 4 تا 5 دقیقه تفت دهید، تا جایی که تغییر رنگ دهد اما هنوز نپخته باشد. با نمک و فلفل مزه‌دار کنید.
  -راگو-2- ناهار چی بخورم؟ اسپاگتی راگو
 3. کدوها و پیاز را به گوشت اضافه کنید. حدود 5 دقیقه تفت دهید تا نرم شود و سپس سیر، آویشن، ادویه ایتالیایی و سویا سس را هم اضافه کنید. 30 ثانیه دیگر به پخت ادامه دهید تا عطر مواد دربیاید.
  -راگو-4- ناهار چی بخورم؟ اسپاگتی راگو
 4. وقتی آب به جوش آمد اسپاگتی را در قابلمه بریزید. هرچند وقت یک‌بار هم بزنید وبگذارید حدود 9 تا 11 دقیقه بپزد تا نرم شود.
  -راگو5- ناهار چی بخورم؟ اسپاگتی راگو
 5. گوجه‌فرنگی‌ها را اضافه کنید و آب باقیمانده از پخت اسپاگتی را به مخلوط گوشت و سبزیجات بیفزایید. وقتی جوش آمد، شعله را کم کنید و بگذارید حدود 5 دقیقه بجوشد تا غلیظ و جا افتاده شود. نمک و فلفل را اضافه کنید. نکته: اگر زمان دارید بگذارید راگو زمان بیشتری بجوشد. اینطوری خوشمزه‌تر می‌شود!
  -راگو6- ناهار چی بخورم؟ اسپاگتی راگو
 6. اسپاگتی را به مخلوط گوشت اضافه کنید و هم بزنید. در دیس بکشید و رویش پنیر پارمزان و پره‌های فلفل چیلی بپاشید (اگر غذا را برای بچه‌ها آماده می‌کنید می‌توانید از این دو صرف‌نظر کنید.)
  -راگو7- ناهار چی بخورم؟ اسپاگتی راگو
یادداشت های دستورغذا

زمان آماده سازی: 30 دقیقه

 

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید