دولت آمریکا فکر می‌کند با صدور قانون جدید برچسب‌گذاری کالری ضربه محکمی به چاق شدن، زده است. اما ظاهرا در اشتباه است. تا ماه می آینده، فست فودهای زنجیره‌ای در ایالات متحده آمریکا باید مقدار کالری تمامی غذاهایشان را در منو درج کنند.

درحالی که این کار کمک می‌کند بدانیم هنگام خوردن فست فود چقدر کالری جذب بدن می کنیم، ظاهرا اما آن قدرها هم روش موثری به حساب نمی آید. تحقیق جدیدی در دانشگاه نیویورک با این نظر موافق است و عنوان می‌کند: «نشان دادن مقدار کالری باعث نمی‌شود که مردم هنگام خوردن فست فود انتخاب‌های سالم‌تری داشته باشند». این تحقیق که بر روی ۱۴۰۰ مصرف‌کننده در فیلادلفیا صورت گرفت، دریافت که با برچسب‌گذاری کالری فقط ۸ درصد آنها رفتار غذایی خود را تغییر داده اند!!

هم چنین در این تحقیق، دو سوم مصرف‌کنندگان برچسب کالری را اصلا نگاه نکرده بودند و یک سوم، تلفنی در مورد اطلاعات غذایی سوال کرده بودند که این نشان از رویت‌پذیری کم برچسب‌های کالری دارد. علاوه‌بر این‌ها، کمتر از نیمی از افراد می‌دانستند که در روز باید چقدر کالری دریافت کنند!

عدم آگاهی مصرف‌کننده و قابلیت رویت پایین برچسب‌ها، به بی‌اثر بودن کلی برچسب‌گذاری منتهی می‌شود. برای موثر بودن برچسب‌گذاری کالری باید هم برچسب‌ها بخوبی دیده شوند و هم اطلاعات مصرف‌کنندگان در مورد میزان دریافت کالری افزایش یابد.

%d8%a2%db%8c%d8%a7-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4-%d9%85%db%8c%d8%b2%d8%a7%d9%86-%da%a9%d8%a7%d9%84%d8%b1%db%8c-%d8%ba%d8%b0%d8%a7%db%8c-%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d9%87%d8%a7-%d8%af

نویسنده

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

یک دیدگاه بنویسید