ورزش کردن با معده خالی را کاملا فراموش کنید. خوراکی‌هایی که در این مطلب برایتان آورده‌ایم، میان وعده‌های سالمی برای رفع گرسنگی قبل از ورزش و بازیابی انرژی‌تان بعد از ورزش هستند.

 

قبل از ورزش: موز

چند عدد موز بردارید و صبح در مسیر رفتن به باشگاه بخورید. خوردن میوه قبل از فعالیت بدنی بسیار ایده‌آل است زیرا به راحتی قابل هضم است. همچنین پتاسیم موجود در میوه‌ها به عملکرد عضله کمک می‌کند.غذا قبل و بعد ورزش (3)

 

قبل از ورزش: بلغور جو دو سر

یک کاسه بلغور جو دو سر حاوی مقدار زیادی فیبر است که به تدریج کربوهیدرات را به جریان خون وارد می‌کند، در نتیجه می‌توانید سطح انرژی‌تان را بالا نگه دارد.غذا قبل و بعد ورزش (2)

 

قبل از ورزش: ساندویچ بوقلمون

۲ ساعت قبل از فعالیت، بدنتان ترکیبی از کربوهیدرات‌ها، چربی و پروتئین نیاز دارد. یک لقمه نان و بوقلمون بدون چربی و سبزیجات بهترین گزینه است.غذا قبل و بعد ورزش (5)

 

قبل از ورزش: گرانولای میوه آجیل (میوه خشک و آجیل)

میوه‌های خشک کربوهیدرات‌های ساده و کاملی هستند که سطح انرژی‌تان را بالا می‌برند و راحت هضم می‌شوند، درحالی که آجیل (بادام زمینی، پسته، بادام، و غیره) حاوی فیبر و پروتئین است.غذا قبل و بعد ورزش (6)

 

بعد از ورزش: غلات صبحانه‌ای یا همان سریال

یک کاسه غلات با شیر کم چرب برای گرسنگی بعد از تمرین عالی است. این خوراک سطح انسولین را بالا می‌برد و ماهیچه‌ها را تقویت می‌کند، در نتیجه آماده می‌شوید که دوباره عرق کنید.غذا قبل و بعد ورزش (4)

 

بعد از ورزش: لوبیای سویا

این دانه‌های خوشمزه چربی بسیار کمی دارند و سطح فیبر و پروتئین را بالا می‌برند. لوبیای سویا حاوی اسیدهای چرب است و با کاهش سطح کلسترول خون مرتبط است.غذا-قبل-و-بعد-ورزش-(9)

 

بعد از ورزش: سیب و کره بادام زمینی

این میان وعده خوشمزه حاوی چربی‌های خوب یا چربی اشباع نشده است و به چربی‌سوزی و ساخت عضله کمک می‌کند و خیلی سریع انرژی‌تان را باز می‌ گرداند.غذا قبل و بعد ورزش (7)

بعد از ورزش: شیر کاکائو

این خوراک بعد از ورزش باعث می‌شود دوباره احساس کودکی کنید و به ترمیم بدن‌تان کمک می‌کند. کاکائو را با شیر دو درصد مخلوط کنید و به سیستم‌تان پروتئین و کربوهیدراتی را بدهید که هوس کرده است.غذا قبل و بعد ورزش (1)

 

نویسنده

نام من سام و شهرتم رحمانی است. اینجا در فودیرو هستم تا برای شما از خواندنی های خوردنی بگویم. از یک عالمه خبر و مطلب خوشمزه، تا حسابی کیفور و سرگرم شوید؛ و در کنارش امّا بیشتر بدانید.

یک دیدگاه بنویسید