آرام پز از جمله ادوات آشپزخانه است که طرفدارای بسیاری دارد؛ خصوصا در بین خانم های شاغل. اول صبح همه مواد لازم یک غدا را می ریزند داخل آرام پز و تشریف می برند سر کار؛ عصر هم بچه ها می آیند و غذای آماده شده را نوش جان می کنند!!

اما بعضی مواد هستند که نباید آنها را داخل آرام پز پخت. امروز می خواهیم همین مواد را به شما معرفی کنیم.

۱. لبنیات

اگر شیر، خامه، پنیر، خامه ترش، یا ماست را در آرام پز بریزید، خراب می شوند و به اصلاح می برند.آرام پز (2)

۲. برنج

وقتی برنج را در آرام پز بپزید، برنج های اطراف ظرف ته دیگ و قسمت وسط شفته می شود. پخت بیش از حد، دشمن برنج است؛ زمان پخت برنج فقط ۲۰ تا ۳۰ دقیقه است، و باید در قابلمه پخته شود.آرام پز (6)

۳. ماکارونی

مهم نیست چند نوع دستور پخت لازانیا در آرام پز را تا حالا دیدید. آرام پز گزینه مناسبی برای این کار نیست. چون نتیجه کار همیشه یک ماکارونی شل و آبکی می شود. ماکارونی را جدا بپزید و مواد را در مرحله آخر پخت به آن اضافه کنید.آرام پز (7)

۴. فیله مرغ

اگر گوشت بدون استخوان سینه ی مرغ را زیاد بپزید سفت و خشک می شود. پس در این مورد به جای استفاده از آرام پز بهتر است گوشت را کباب یا سوخاری کنید.آرام پز (5)

۵. گوشت قرمز خام

قطعا نمی خواهید تمام طعم غذایی که می پزید از بین برود. اول گوشت را تفت دهید و بعد در آرام پز بپزید. فقط در مورد گوشت مرغ این استثنا وجود دارد که نباید در آرام پز پخته شود.آرام پز (4)

۶. چربی گوشت

اگر گوشت را به همراه چربی هایش تفت دادید، قبل از پخت چربی ها را جدا کنید تا غذایتان کم چرب تر و خوب پخته شود. (چربی گوشت دمای غذا را افزایش می دهد و نتیجه خوبی حاصل نمی شود.)آرام پز (3)

۷. سبزیجات

سبزیجاتی مانند هویج، سیب زمینی و کلم گرمای طولانی مدت را می توانند تحمل کنند؛ اما سبزیجات نرم تر، به خصوص سبزیجات تازه باید به عنوان سالاد یا در مرحله آخر پخت، به غذا اضافه شوند.آرام-پز-(8)

۸. غذاهای دریایی

میگو و ماهی قزل آلا در عرض چند دقیقه پخته می شوند. پخت بیشتر باعث لاستیکی شدن آنها و نه خوشمزه تر شدن آنها می‌شود.آرام پز (1)

 

[تعداد: 145    میانگین: 2.3/5]

امیر امامی

خوردن و خوردنی را از دوران بچگی دوست داشتم و دارم. در واقع می شود گفت که من یک شکمو تمام عیار هستم. راستش حتی فکر اینکه روزی به خاطرعدم سلامت نتوانم شیشلیک به دندان بکشم هم آزارم می دهد. برای همین چی بخورم و چی نخورم همیشه واسم مهم بوده است. من تو فودیرو هستم برای گشت و گذار و نوشتن راجع به همین چیزها. اینجا هستم برای معرفی هر چه بهتر خوراکی ها....

آخرین نوشته‌‌ها توسط امیر امامی (نمایش همه)