مادرها همیشه این نگرانی را دارند که هر غذایی درست کنند، بالاخره کسی در خانه پیدا می شود که با نخوردن آن، تمام زحمتشان را بر باد بدهد. غذای امروز ما اما همبرگر است، غذایی است که در تمام کشورهای دنیا خواستار دارد. همبرگر غذایی است خوشمزه که کمتر کسی می تواند دست رد به سینه آن بزند و همه یک جورایی کشته مُرده خوردن آن هستند. پس برویم طرز تهیه همبرگر را ببینیم، همبرگری خانگی.

Print Recipe
طرز تهیه همبرگر
مدت زمان آماده سازی 15 دقیقه
مدت زمان پخت 15 دقیقه
مناسب برای
نفر
مواد لازم
مدت زمان آماده سازی 15 دقیقه
مدت زمان پخت 15 دقیقه
مناسب برای
نفر
مواد لازم
طرز تهیه
  1. ابتدا 1 عدد پیاز را رنده می کنیم. سپس گوشت چرخ کرده، پیاز رنده شده، نمک، فلفل و پودر سیر را در ظرفی ریخته و با دست ورز می دهیم تا مواد کاملا مخلوط شوند. بهتر است روی گوشت را سلفن کشیده و بگذارید یک ساعت در یخچال استراحت کند.
  2. بعد، نیمی از گوشت را برداشته و آن را به اندازه قطر نان همبرگری و به ضخامت حدودا 2 سانتی متر به صورت گرد در می آوریم. این کار را می توان با دست و یا به کمک قالب همبرگر که در تصویر آمده، انجام داد.
  3. سپس در تابه ای مقداری کره و روغن ریخته و همبرگر را در آن سرخ می کنیم. همین طور می توان همانند تصویر، از همان ابتدا یک عدد پیاز را به صورت نگینی خرد کرده و در کنار همبرگر سرخ کنیم. توجه کنید که برای سرخ کردن همبرگر نیاز به گذاشتن درب ماهی تابه نیست. همچنین بهتر است حرارت ملایم باشد تا داخل آن نیز پخته شود.
  4. وقتی همبرگر را برداشتیم، نان همبرگری را از وسط نصف کرده و حدود 2 الی 3 دقیقه در تابه ای که همبرگر را سرخ کردیم می گذاریم تا کمی سرخ و ترد شود.
  5. پس از آن سیب زمینی ها را نیز درشت خرد کرده و سرخ می کنیم. برای سرخ کردن سیب زمینی بهتر است ابتدا مقداری نمک در روغن بریزیم و سپس سیب زمینی ها را اضافه کنیم. این کار باعث می شود سیب زمینی ها در اثر هم زدن خرد نشوند.
  6. برای تهیه سس نیز کافی است، سس مایونز، سس خردل و سس قرمز را با هم مخلوط کنید.
  7. در آخر، سس را روی نان مالیده و به ترتیب پنیر ورقه ای، همبرگر، دوباره پنیر ورقه ای، پیاز سرخ شده، گوجه، کاهو پیچ و خیار شور را روی آن می گذاریم.
حواستون باشه
  • برای تهیه این همبرگر، پیشنهاد می کنم حتما از نان همبرگری «نان آوران» استفاده کنید.
  • سس خردل French’s، مدل Spicy Brown که حاوی دانه های خردل است، طعم بسیار خوبی دارد و من معمولا از این سس در دستورات غذایی ام استفاده می کنم. این سس را می توان از سوپر مارکت ها و یا بازار بزرگ تهران تهیه نمود.

طرز تهیه همبرگر خانگی

 

[تعداد: 43    میانگین: 2.3/5]
مینو حسینی

مینو حسینی

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم.
با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.
مینو حسینی

آخرین نوشته‌‌ها توسط مینو حسینی (نمایش همه)