تابستان که می شود، مصرف نوشیدنی به ویژه در مهمانی ها بسیار رونق می گیرد. طوری که به محض ورود مهمان، اولین چیزی که به دستش می دهند یک لیوان نوشیدنی خنک است. حالا هر چه نوشیدنی جدیدتر و زیباتر باشد، کلاس کار بالاتر می رود و از طرفی ذوق میهمان هم بیشتر می شود.

نوشیدنی امروز از آن جمله نوشیدنی هاست که ممکن است میهمان از شوق دیدنش غش کند. نوشیدنی کوکتل، که نامی است که بر روی ترکیب بیش از دو نوع نوشیدنی گذاشته می شود. نوشیدنی امروز نیز نوشیدنی است از سه لایه متفاوت بر روی هم.

Print Recipe
طرز تهیه کوکتل
مدت زمان آماده سازی 5 دقیقه
مناسب برای
لیوان
مواد لازم
مدت زمان آماده سازی 5 دقیقه
مناسب برای
لیوان
مواد لازم
طرز تهیه
  1. ابتدا آب پرتقال را همانند تصویر تا جایی که کمی از سر آن خالی بماند، در لیوان می ریزیم.
  2. در ظرفی شربت آلبالو را با آب مخلوط می کنیم. سپس یک قاشق کوچک را به دیواره ظرف چسبانده و نزدیک به آب پرتقال گرفته و شربت آلبالو را به آرامی بر روی قاشق می ریزیم. از آنجایی که شربت آلبالو از پرتقال سنگین تر است، به انتهای لیوان می رود.
  3. پس از آن دوباره قاشق را به دیواره ظرف چسبانده و نزدیک به آب پرتقال گرفته و نوشیدنی آیسی مانکی را بسیار آرام بر روی قاشق می ریزیم. این نوشیدنی نیز از آنجایی که گاز دارد، از آب پرتقال سبک تر بوده و روی آب پرتقال قرار می گیرد. البته مقداری از آن با آب پرتقال ترکیب شده و سبز رنگ می شود. اما مابقی آن آبی رنگ باقی می ماند.
حواستون باشه
  • نکته مهم در درست کردن این نوشیدنی این است که مایعات باید بسیار آرام بر روی قاشق ریخته شوند تا از ترکیب شدن آن ها با هم جلوگیری شود.
  • برای قسمت آبی رنگ اگر نوشیدنی آیسی مانکی در دسترس نبود، می توان سن ایچ بلو کاراسائو را با سودا مخلوط کرد.
  • برای قسمت قرمز رنگ نیز می توان از هر شربت قرمز رنگ دیگری استفاده کرد.
[تعداد: 232    میانگین: 2.6/5]
مینو حسینی

مینو حسینی

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم.
با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.
مینو حسینی

آخرین نوشته‌‌ها توسط مینو حسینی (نمایش همه)