مصرف شیر از جمله مسائلی است که کودکان و حتی بسیاری از بزرگسالان با آن دست و پنجه نرم می کنند و برای نخوردن آن، دست به هر ترفندی می زنند. اما نوشیدنی خنکِ تابستانی امروز ما به کمکتان خواهد آمد؛ چرا که نام خارجی و طعم خوشمزه اش کمتر کسی را متوجه حضور شیر در آن می کند. میلک شِیک (Milkshake)، که در زبان انگلیسی به معنی «شیر زده شده» شده است.

Print Recipe
طرز تهیه میلک شِیک شکلاتی
مدت زمان آماده سازی 10 دقیقه
مناسب برای
لیوان بزرگ
مواد لازم
مدت زمان آماده سازی 10 دقیقه
مناسب برای
لیوان بزرگ
مواد لازم
طرز تهیه
  1. ابتدا با خامه و شکلات، گاناشی با نسبت خامه به شکلات یک به یک درست می کنیم. اگر طرز تهیه گاناش را نمی دانید، به نوشته «گاناش» مراجعه کنید. پس از تهیه گاناش، چند دقیقه ای آن را می گذاریم تا کمی سرد شود و سپس در مخلوط کن می ریزیم. حتما به این نکته توجه کنید که همان طور که در نوشته «دانستنی های شکلاتی» اشاره شد، برای تهیه گاناش از شکلات مرغوب استفاده کنید تا سریع آب شود و در درست کردن آن با مشکلی مواجه نشوید.
  2. سپس گاناش، شیر و بستنی شکلاتی را در مخلوط کن یا هر دستگاه هم زن دیگری می ریزیم و خوب هم می زنیم تا مواد کاملا با هم مخلوط شوند.
  3. در آخر مخلوط را در لیوان ریخته و نوش جان بفرمایید.
  4. البته اضافه کردن موز نیز گزینه خوبی است. زیرا هم طعم خوبی به مخلوط می دهد و هم آن را کمی غلیظ تر می کند. پس در صورت تمایل می توانید ½ تا 1 عدد موز، با توجه به غلظتی که می خواهید به مخلوط بدهید، به مواد بالا اضافه کنید. البته دقت کنید که در صورت اضافه کردن موز، برای اینکه مخلوط یکنواختی داشته باشید، ابتدا مقدار کمی از شیر را با موز هم بزنید و سپس بقیه مواد را اضافه کنید و دوباره هم بزنید.
حواستون باشه
  • برای تهیه میلک شِیک شکلاتی روش های مختلفی وجود دارد. بعضی از بستنی سفید، پودر کاکائو، سس شکلات Hershey’s و ... استفاده می کنند. اما در میان تمامی دستورهای امتحان شده، دستور امروز دارای طعم بهتری است.
  • بستنی کاکائویی کیلویی «میهن»  از طعم و رنگ بهتری نسبت به دیگر برندها برخوردار است.
[تعداد: 2    میانگین: 2/5]
مینو حسینی

مینو حسینی

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم.
با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.
مینو حسینی