شکلات از نگاه خیلی ها خوشمزه ترین و محبوب ترین خوراکی دنیاست و خوردنی است که نمی شود آن را دید و در برابرش مقاومت کرد. حال تصور کنید در یک روز سرد پاییزی که هیچ چیز بیشتر از یک نوشیدنی گرم نمی چسبد، یک عالمه از این شکلات خوشمزه را داغِ داغ نوش جان کنید. فکر کنم بهتره بیش از این دهانتان را آب نیندازم و برویم سراغ اصل مطلب. امروز می خواهیم در کنار هم «هات چاکلِت» یا «شکلات داغ» درست کنیم.

Print Recipe
طرز تهیه هات چاکلت (شکلات داغ)
مدت زمان آماده سازی 3 دقیقه
مدت زمان پخت 10 دقیقه
مناسب برای
لیوان
مواد لازم
مدت زمان آماده سازی 3 دقیقه
مدت زمان پخت 10 دقیقه
مناسب برای
لیوان
مواد لازم
طرز تهیه
  1. همانند تزیین لیوان در نوشته «آب هنداونه»، یک عدد بیسکوییت پتی بور را کاملا خرد کرده و لبه لیوان را با آن تزیین می کنیم.
  2. شیر را در شیر جوش ریخته و قبل از اینکه جوش بیاید پودر کاکائو را در آن می ریزیم و با قاشق هم می زنیم تا مایع یکنواختی داشته باشیم.
  3. سپس پود قند، قهوه فوری، شکلات تلخ، نوتلا و نمک را به آن اضافه کرده و دوباره مرتب هم می زنیم تا مواد یکدست شوند. هم زدن را حدود پنج دقیقه ادامه می دهیم تا مایع غلیظ و پر رنگی داشته باشیم. در آخر در لیوانی کمی از هات چاکلت را ریخته و با خامه مخلوط می کنیم و مخلوط را به هات جاکلت اضافه می کنیم. در صورت اضافه کردن مستقیم خامه، ممکن است خامه ببرد.
  4. در آخر شکلات داغ را در لیوان ریخته و در صورت تمایل، برای خوشمزه تر شدن و زیباتر شدن ظاهر آن، روی آن چند عدد مارشمالو و کمی بیسکوییت خرد شده می ریزیم.
حواستون باشه
  • در هنگام پخت هات چاکلت باید حرارت کم باشد و مرتبا آن را هم بزنید. زیرا شیر به سرعت سر می رود و ممکن است شکلات نیز بسوزد.
  • بهتر است همان طور که در نوشته «انواع شکلات» گفته شد، از شکلات مرغوب برای تهیه هات چاکلت استفاده کنید تا سریع تر آب شود.
  • دلیل استفاده از میزان کمی قهوه فوری این است که طعم شکلات کمی ملایم تر شود.

 

[تعداد: 27    میانگین: 2.8/5]
مینو حسینی

مینو حسینی

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم.
با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.
مینو حسینی

آخرین نوشته‌‌ها توسط مینو حسینی (نمایش همه)