میلک شیک (Milkshake) در زبان انگلیسی به معنای «شیر زده شده» است و معمولا به نوشیدنی گفته میشه که با شیر و بستنی و چند تا خوردنی خوشمزه دیگه درست میشه. میلک شیک از اون دسرهاست که سرد سرو میشه و مخصوص روزهای گرمه. برای درست کردن میلک شیک از همه جور خوردنی میشه استفاده کرد، اما ورژن با توت فرنگیش یک چیز دیگه ست! برای همین امروز می خواهیم دست به کار بشیم و با هم «میلک شیک توت فرنگی» درست کنیم.

 

Print Recipe
طرز تهیه میلک شیک توت فرنگی
مدت زمان آماده سازی 5 دقیقه
مناسب برای
نفر
مواد لازم
مدت زمان آماده سازی 5 دقیقه
مناسب برای
نفر
مواد لازم
طرز تهیه
  1. برای درست کردن میلک شیک، اول توت فرنگی ها را در ظرفی ریخته و در فریزر می ذاریم. همین طور موز را مثل عکس از پوست جدا کرده و حداقل 4 ساعت در فریزر می ذاریم تا یخ بزنه. البته بسته به دمای فریزر، مدت زمان یخ زدن تغییر می کنه.
  2. موز و تو ت فرنگی یخ زده را با بستنی در مخلوط کن یا غذاساز ریخته و هم می زنیم تا به شکل پوره در بیاد. بعد شیر را اضافه می کنیم و دوباره کمی هم می زنیم تا مایع یکدستی داشته باشیم.
  3. میلک شیک را در لیوان ریخته و در صورت تمایل، می تونید با خامه فرم گرفته، یک عدد توت فرنگی و بیسکوییت پودر شده تزیین کنید.
حواستون باشه
  • اگر شیر را از همان ابتدا اضافه کنید، مواد به خوبی مخلوط نمی شوند و به شکل گلوله گلوله در می آیند.
  • استفاده از میوه یخ زده در میلک شیک ها، باعث میشه غلظت بیشتری پیدا کنند. اما استفاده از میوه تازه هم اشکالی نداره و برای غلیظ تر کردن میلک شیک میشه چند تکه یخ را به همراه میوه ها در مخلوط کن انداخت.
[تعداد: 56    میانگین: 2.4/5]
مینو حسینی

مینو حسینی

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم.
با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.
مینو حسینی

آخرین نوشته‌‌ها توسط مینو حسینی (نمایش همه)