از قدیم میگن یک صبحانه مفصل و درست حسابی، می تونه شما را تا ظهر سیر نگه داره؛ صبحانه امروز هم نه یک تخم مرغ ساده، که یک بمب انرژیه. صبحانه ای با گوجه، سیب زمینی و چند ماده خوشمزه دیگه و البته تخم مرغ!

 

Print Recipe
طرز تهیه صبحانه با تخم مرغ
مدت زمان آماده سازی 30 دقیقه
مدت زمان پخت 20 دقیقه
مناسب برای
نفر
مواد لازم
مدت زمان آماده سازی 30 دقیقه
مدت زمان پخت 20 دقیقه
مناسب برای
نفر
مواد لازم
طرز تهیه
  1. برای درست کردن این صبحانه خوشمزه، باید از قبل، سیب زمینی را آب پز کنیم تا در زمان درست کردن صبحانه، وقت زیادی از ما نگیره.
  2. بعد پیاز داغ را درست کنیم. برای این کار، پیاز را نگینی خرد کرده و با مقداری روغن در تابه تفت میدیم. وقتی پیاز مانند ویدئوی زیر کمی سرخ شد، سه قاشق چای خوری زعفران اضافه می کنیم و دوباره کمی پیاز را تفت میدیم تا طلایی بشه.
  3. بعد پیاز داغ را از تابه در آورده و سیب زمینی پخته شده را مکعبی خرد کرده و در تابه می ریزیم. برای اینکه سیب زمینی ها رنگ بهتری داشته باشه، باقی مانده زعفران را به اون اضافه کرده و حدود سه دقیقه تفت می دهیم. حواستون باشه که اگه سیب زمینی ها را زیاد تفت بدید، له میشند.
  4. بعد سیب زمینی را از تابه در آورده و از اونجایی که نمی خواهیم گوجه مثل املت له شه و می خواهیم فرم خود را حفظ کنه، کمی روغن در تابه ریخته و تنها حدود سه تا چهار دقیقه گوجه ها را تفت می دیم.
  5. پس از چهار دقیقه، سیب زمینی و پیاز داغ را به گوجه اضافه کرده و با هم قاطی می کنیم. بعد تخم مرغ ها را در تابه شکسته و درب تابه را میذاریم.
  6. بعد از اینکه تخم مرغ ها کمی خودشان را گرفتند، درب تابه را بر می داریم و میذاریم تخم مرغ ها کاملا بپزند.
حواستون باشه
  • اگه می خواهید برای سرخ کرن پیاز از روغن کمتری استفاده کنید، چند دقیقه اول پخت درب تابه را بذارید و وقتی پیاز کمی سرخ شد، درب اون را بردارید. در ضمن در صورت اضافه کردن زعفران از همان اول، برای سرخ کردن پیاز نیاز به روغن بیشتری است؛ برای همین وقتی پیاز کمی سرخ شد زعفران را اضافه می کنیم.
    • در درست کردن این صبحانه، به هیچ وجه از زردچوبه به جای زعفران استفاده نکنید؛ چون زعفران علاوه بر رنگ زیبا، طعم بی نهایت خوشمزه ای به این صبحانه میده.
  • بر خلاف تصور خیلی ها، با دم کردن زعفران رنگ اون به خوبی در نمی آید. برای بهتر رنگ دادن زعفران، باید چند تکه یخ را در ظرفی ریخته و روی اون زعفران بپاشیم و بذاریم یخ آب بشه. با آب شدن یخ، زعفران نیز رنگ پس می ده.

طرز تهیه تخم مرغ

 

این هم فیلم طرز تهیه این صبحانه مقوی:

http://

 

 

[تعداد: 81    میانگین: 2.3/5]
مینو حسینی

مینو حسینی

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم.
با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.
مینو حسینی

آخرین نوشته‌‌ها توسط مینو حسینی (نمایش همه)