با خوردن غذای کشورهای دیگه، یه جورایی میشه تو تخیل، به اون کشورها سفر کرد. امروز هم ما میخوایم سفر کنیم به کشور ترکیه و یکی از پیش غذاهای معروف و خوشمزه اونجا را که با سیب زمینی درست میشه امتحان کنیم. سیب زمینی پخته شده در فر، با کلی مخلفات روی اون؛ سیب زمینی ای به نام «کومپیر».

پس پیش به سوی ترکیه و کومپیر…

 

Print Recipe
طرز تهیه سیب زمینی ترکیه ای (کومپیر)
مدت زمان آماده سازی 5 دقیقه
مدت زمان پخت 150 دقیقه
مناسب برای
نفر
مواد لازم
مدت زمان آماده سازی 5 دقیقه
مدت زمان پخت 150 دقیقه
مناسب برای
نفر
مواد لازم
طرز تهیه
  1. پوست سیب زمینی را خوب می شوریم و با دستمال خشک می کنیم. بعد سیب زمینی را در فویل گذاشته و حدود 2 ساعت، در فر با درجه 180 سانتی گراد میذاریم.
  2. وقتی سیب زمینی پخت، اون را مثل عکس از وسط بریده و گوشت داخل سیب زمینی را در می آوریم و کم کم با پنیر پیتزا مخلوط می کنیم، تا سیب زمینی حالت کش داری پیدا کند.
  3. مخلوط سیب زمینی و پنیر پیتزا را دوباره داخل سیب زمینی که خالی کرده بودیم، می گذاریم.
  4. برای درست کردن سس روی سیب زمینی ، قارچ ها را با کره در تابه تفت داده تا آب اون ها کشیده بشه. بعد خامه و سس خردل را اضافه می کنیم و حدود 2 دقیقه تفت میدیم. سرکه را اضافه کرده و در آخر هم شیر و فلفل سیاه را اضافه می کنیم و دوباره حدود 1 دقیقه تفت می دهیم.
  5. فلفل دلمه ای را نگینی خرد کرده و حدود 3 دقیقه تفت میدیم. بعد، سس قارچ را روی سیب زمینی ریخته و روی اون ذرت، خیار شور و فلفل دلمه ای را می ریزیم. در صورت تمایل میشه کمی سس قرمز نیز روی اون ریخت.
حواستون باشه
  • برای مطمئن شدن از پخته بودن سیب زمینی، چنگال را در شکم اون فرو کنید؛ اگر فرو رفت، سیب زمینی پخته است!!! به همین پیجیدگی!
    • اگر زمان مخلوط کردن سیب زمینی و پنیر پیتزا، سیب زمینی سرد شد، مخلوط را حدود 20 ثانیه در مایکروویو بذارید تا گرم بشه و پنیر پیتزا آب بشه.
  • برای درست کردن کومپیر، هر چه سیب زمینی بزرگ تر باشه بهتره. البته با بزرگ تر شدن سیب زمینی، مدت زمان پخت نیز زیادتر می شه.
  • اینم فیلم طرز تهیه کومپیر، که راحت تر بتونید درستش کنید:

http://

 

[تعداد: 102    میانگین: 2.3/5]
مینو حسینی

مینو حسینی

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم.
با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.
مینو حسینی

آخرین نوشته‌‌ها توسط مینو حسینی (نمایش همه)