تخم مرغ از آن دسته خوردنی هایی است که به پیشنهاد دکترهای اطفال می بایست هفته ای چند بار خورده شود. بچه ها اما به این صبحانه مغذی لب هم نمی زنند، چه برسد به خوردن چند وعده در هفته. البته برای این مشکل چاره ای نیز وجود دارد و آن هم اینجاست. تخم مرغی به شکل آدمک که مادرها و کودکانشان را با هم به وجد می آورد و خوردن آن را برای کودکان راحت تر می کند.

Print Recipe
طرز تهیه تخم مرغ برای کودک
مدت زمان آماده سازی 5 دقیقه
مدت زمان پخت 5 دقیقه
مناسب برای
نفر
مواد لازم
مدت زمان آماده سازی 5 دقیقه
مدت زمان پخت 5 دقیقه
مناسب برای
نفر
مواد لازم
طرز تهیه
  1. ابتدا دو عدد تخم مرغ را در تابه ای کوچک می اندازیم. برای اینکه زرده های تخم مرغ همانند عکس کنار هم قرار گیرند، باید تا زمانی که تخم مرغ ها کمی می بندد زرده ها را با قاشق در جای خود نگه داشت تا تکان نخورند.
  2. سپس نان تست را در فر گذاشته و حرارت بالای آن را روشن می کنیم تا روی نان همانند تصویر طلایی شود.
  3. سپس برای درست کردن عینک آدمک، با قالبی گرد نان را در می آوریم. در صورت داشتن قالب گرد کوچک تر، یک دایره دیگر نیز درون دایره بزرگتر در می آوریم تا به صورت شکل زیر در آید؛ در غیر این صورت می توان از چاقو برای این کار استفاده کرد.
  4. سپس برای موی آدمک، هویج را پوست کنده و به صورت خلال های بزرگ در می آوریم. از گوجه نیز برای دهان آن استفاده می کنیم.
  5. در آخر دو تکه نانی که به شکل عینک در آورده ایم را بر روی زرده های تخم مرغ گذاشته، هویج و گوجه را نیز همانند تصویر به جای مو و دهان آن قرار می دهیم و از دانه های انگور یا اسمارتیز برای مردمک چشم آن استفاده می کنیم.
  6. در صورت تمایل می توان برای نان ستاره ای شکل که در کنار تصویر می بینید، به این صورت عمل کرد که ابتدا روی نان را پنیر بمالیم.
  7. سپس خیار را با رنده و یا چاقو به صورت حلقه های بسیار نازک در آوریم.
  8. در آخر خیارها را روی پنیر گذاشته و نان را با قالب ستاره ای شکل قالب می زنیم.
[تعداد: 12    میانگین: 2.5/5]
مینو حسینی

مینو حسینی

من مینو حسینی. تحصیلاتم کارشناسی ارشد مکانیک. میلم اما آشپزی و گرفتن عکس های هیجان انگیز از آن هاست. بخش زیادی از وقت روزانه ام را مشغول خواندن، دیدن و درست کردن خوردنی های جورواجور هستم.
با شما هستم تا مجموعه ای از خوراکی های امتحان شده خوشمزه را در کنار هم درست کنیم و لذت ببریم.
مینو حسینی

آخرین نوشته‌‌ها توسط مینو حسینی (نمایش همه)